Зверско парене в аналната област - ПОМОЩ !

  • 6 409
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Здравейте , имам зверско парене в аналната област . Преди 2 години прекарах анална фисура , но тя зарастна без проблем (има си белег и се е затворила) . Имам и хемороидиални възли . Мажех с какво ли не кремове за хемороиди - проктоезе ,прокто гливенол , цикатридина свещички , антифлегмин . Изкупих може би половината аптека. Единствено след изхождане ми помагаше бял крем на Рачев . Да ама преди 1 месец предстана да действа и съм полудял . Бях на 3-ма хирурзи и 1 проктолог и всичките ми казват или , че имам хероидиални възли ама нито са тромбозирали , нито са за операция . Съвсем нормални са и не са притеснителни . Иначе при изхождане нямам никаква болки , никакъв дискомфорт , никаква кръв . Само усещам как нещо "виси" . Може би това са хемороидиалните възли .  Ходих на двамата кожни . Правени са ми микробиологични изследвания , но излизат само стандартните бактерии които го има в аналната област . Като стафилококус ауреус и т.н. . Пих антибиотици , мазах с бепантен , бактробан , тридерм . При втората кожна лекарка след прегледа каза , че имам себореен дерматит . Мажа с бетноват Ц , Елидел и фунголон . От Елидела вчера ама буквално пламнах  . Правя бани със смрадлика . Направо съм полудял . Почти нищо не действа . Кремчетата горе-долу оправят паренето ама кожата ми става супер раздразнителна . Дори при ходене ме боли и все едно кожата около дупето ми е като шкурка . Не мога да седя прав , не мога да седя . Постоянен дискомфорт . Паренето е толкова силно , че целия се потя като "прасе" . Ама в буквалният смисъл ... Не мога да спя !  Не мога вече и на работа да ходя . Постоянно отсъствам и ме е страх да не ме уволнят . Губя пари и се притеснявам . Интересното е , че паренето не се появява само след изхождане . Понякога се появява и през деня от нищото , ей така . Смених бельо , смених прахът за пране , пазя диета и не ям люто , сладко , алкохол , цитросови плодове и т.н. . Вече психически имам чувството , че полудявам . Сънувам някакви кошмари и не мога даже да спря нормално вече . От Хасково съм . Не знам вече на какъв доктор да отида . Давам стотин левове а няма ефект . Нямам финанси да отида и да се оперирам за хемороиди (ако изобщо е от това де) . Иначе си поддържам хигиена . Всеки път след изхождане се мия , къпя се всеки ден , не използвам сапун или душ гел в аналната област а само вода . Моля ви помогнете ми по някакъв начин ! Някой с подобни проблеми ?

Последна редакция: чт, 04 ное 2021, 00:34 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 13 547
Запиши се за консултация при д-р Матев, преглежда в https://hemoroidi.bg/

# 2
  • Мнения: 444
Знам какво е и ти съчувствам. Аз имам фисура и следя всякаква информация, свързана с аналните проблеми. Та, от всичко изчетено, стигнах до извода, че Матев е най-добрия проктолог (или поне недоволните му пациенти са много малко). Отиди при него, точната диагноза е много важна, а доколкото разбирам, досега не са успели да ти поставят такава.

# 3
  • Мнения: 61
Знам какво е и ти съчувствам. Аз имам фисура и следя всякаква информация, свързана с аналните проблеми. Та, от всичко изчетено, стигнах до извода, че Матев е най-добрия проктолог (или поне недоволните му пациенти са много малко). Отиди при него, точната диагноза е много важна, а доколкото разбирам, досега не са успели да ти поставят такава.
Ходил съм при него преди година и половина , и тогава каза , че няма поводи за притеснения . Ама сега направо е плачевно положението . Според мен всичко идва от тези хемороиди . От аналната фисура даже нямам спомен . Изобщо не я усещам като цяло . Доктор Матев ми каза , че всичко е зарастнало и минало . Ама в последно време напипвам едни издутини в ануса . Големи са колкото костилка на черешка . 3 броя са .

Последна редакция: чт, 04 ное 2021, 00:35 от Не се сърди, човече

# 4
  • Мнения: 173
Бихте ли казали какви антибиотици са ви изписвали и имало ли е някакво дори и минимално подобрение от тях?

И аз имам хемороиди и то от над 10 години. Може да ви сърби от тях. Да ви пари от хемороиди не е възможно!

Имате ли усещане да се появява някакъв секрет от ануса ви? Да ви стои мазно?

Има ли вероятност да сте заразан с ППБ? Такава инфекция би довела до сериозно и нетърпимо парене!

# 5
  • Мнения: 5 006
В Хасково отиди при Бекяров.Преглежда и с направление.

# 6
  • Мнения: 61
Бихте ли казали какви антибиотици са ви изписвали и имало ли е някакво дори и минимално подобрение от тях?

И аз имам хемороиди и то от над 10 години. Може да ви сърби от тях. Да ви пари от хемороиди не е възможно!

Имате ли усещане да се появява някакъв секрет от ануса ви? Да ви стои мазно?

Има ли вероятност да сте заразан с ППБ? Такава инфекция би довела до сериозно и нетърпимо парене!
Уж за стафикокус ауреус ми предписаха Амоксиклаф 1000 + мазане с бактробан . Никакъв ефект . Само където още повече стомаха ми се разстрои . Поява на секрет нямам . Правена ми е микробиология и не излезна нищо кой знае какво притеснително . Нямам ППБ . Втората кожна лекарка ми каза , че имам себореен дерматит . Предписа ми бетноват Ц крем + фунголон . От бетновата има леко подобрение ама на лице е пак малкото останало дразнене на кожата около ануса .  Макар , че аз изобщо не го вярвам това поради причината , че това парене ми се появи веднага след аналната фисура и хемороидите (която е напълно зарастнала и има белег) . Мажех с белият крем на Рачев , но спря да ми действа . Паренето и сърбежа се получават след изхождане и ме държи през целият ден . Затова казвам , че според мен е от хемороидите . При последният ми преглед при хирург каза , че имам хемородиални възли , но "уж" не са за операция . Макар , че аз ги гледам и ми се виждат издутини и са тъмно лилави на цвят .

Последна редакция: чт, 04 ное 2021, 11:14 от stefanow_

# 7
  • София
  • Мнения: 38 515
Спри всякакви мазила! Вземи си Био Вода от Лайка на InaEssentials.
Белият крем на Рачев съдържа цинков оксид, който може да навреди понякога, вместо да помогне.
Вероятно си си докарал някоя екзема на кожата от толкова мазила.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 584
Аз имах хемороидчета след разждането - няколко. Направо въздух не можех да си поема от болка и парене, изртъпваха ми краката.
Кремовете са само временно решение.
След всяко!! ходене по голяма нужда ползвам интимен ген с неутрално Рh и се мия. Само това ми е спасението.
Успех!

# 9
  • Мнения: 61
Спри всякакви мазила! Вземи си Био Вода от Лайка на InaEssentials.
Белият крем на Рачев съдържа цинков оксид, който може да навреди понякога, вместо да помогне.
Вероятно си си докарал някоя екзема на кожата от толкова мазила.
Днес случайно се замислих и имам чувството , че самият сърбеж не е в ануса а кожата около самият анус или просто казано на ,,бузките" на дупето . Прави ми впечатление , че попринцип в аналната област се потя малко повече от нормалното . Нямам петна по панталоните , но усещам , че се потя повече от нормалното . Все ми е едно такова горещо и изпотено . Аз цял живот си ходя по-леко облечен , защото винаги ми е топло . Утре ще направя няколко седящи бани със лайка (имам вкъщи от аптеката) . Иначе имам записан час за доктор Матев на 17-ти този месец . Нямаше по-ранен час ... Имам чувството , че наистина може да се касае за кожен проблем а не за хемороидите . Макар , че при тях нямам никакви оплаквания . Там са си . След изхождане нямам никакви оплаквания като болка , сърбеж или пък кръв . Което направо ме озадачава .. В момента мажа само и единствено с Бетноват Ц кремче по 2-3 пъти на ден предписан от кожната ми лекарка . Облекчава положението горе-долу , но пак изпитвам дискомфорт ... Като се замисля преди да получа запека и аналната фисура пак имах подобен проблем . Пак имаше един лек сърбеж и изпотяване . Мисля , че тогава се мажех с клотримазол и седящи бани със смрадлика . Наистина може би проблема може да идва от някаквo раздразнение . Самият сърбеж и самото "драскане" при ходене го усещам в бузите на дупето а не в самият анус ... Иначе мажех с белият крем на рачев над година ... Може би година и 3-4 месеца .

Последна редакция: пт, 05 ное 2021, 13:02 от queens123

# 10
  • Мнения: 2 474
Не съм имала хемороиди и не знам какво е чувството, но това с паренето го получавам и аз. И си знам много добре причината - имам хиперхидроза и се потя ужасно много, включително в интимната зона.
Преди около 2 години си направих ботокс на стъпалата за потенето и супер, хвана ме бетон, но пък се получи свръхкомпенсиране точно в онази деликатна зона. Изкарах кошмарно лято да се преобувам по 100 пъти на ден и естествено, в един момент започна подсичане. Външно не толкова трагично, обаче като усещане - зверско парене. Не точно където е ануса, но кожата около него, направо бях полудяла. И понеже това е кожен проблем, ходих на кожен лекар, мазах какво ли не (Фусикорт, Бепантен, Судокрем, Тридерм, Залаин) и ставаше все по-зле и по-зле. Слава Богу, в един момент ботоксът ме пусна и потенето се намали, съответно някакси  и възпалението понамаля. Тогава си открих и кремчето за мен - Цикапласт на Ла Рош, има малко количество цинк, но и други съставки и просто мажа всеки ден след като се изкъпя.
Имах един момент миналата зима обаче, в който пак нещо се бях подсякла (то при мен има предразполагащ фактор - дълъг цикъл, превръзки, запарване), тогава този крем не ме оправи,. Кожната ми изписа Ломексин - и това подейства като магия.
А за микробиология са ми казвали, че от тази зона няма как да не излезе нещо, просто там си живеят нормално и гъби, и бактерии. Аз според мен правя от запотяването повече гъбички, затова се получава парене, а и след като се повлиява от антимикотичен крем…
При теб - първо ти си мазал със 100 неща и кожата ти се е раздразнила. Второ, АБ през устата за това - ами нямам думи. Трето, това Бетноват Ц има кортикостероид, който за мен е супер неудачен вариант за лечение на точно такъв тип проблеми (а и много други). То дори на листовката пише да не се употребява в тази област. Имам опит и с детето ми, като беше по-малък зверски се подсече, изписаха му 2-3 кортикостероидни крема и стана още по-зле. Накрая се оправи с Цикатридина крем.
Според мен за момента спри с всякакви кремове, прави си бани с билки (въпреки че и смрадликата много изсушава) и си направи консултацията с проктолога.
Междувременно търси си добър кожен лекар, с който можеш да се консултираш.
Ще се оправиш. Между другото, колкото повече се тревожиш затова, толкова повече ще се потиш, вкл. и в тази зона. Там има много потни жлези, които са апокринни, т.е. не за охлаждане, а от емоции и стрес. Опитай с нещо да се успокояваш и да не се вторачваш.
Ааа, и друго - ами за мен това, че се миеш само с вода не е ОК. Да, чувала съм и аз, че сапуните дразнели, ала-бала, ама без сапун няма как да измиеш добре и да махнеш бактериите, а при потене не знам какво се получава. Ако много те дразни от самите сапуни има гелове с неутрално ph (5,5) или аз лично съм ползвала при най-гадните периоди измивна пяна при хемороиди (не съм имала, както казах, но просто е за тази зона) - май беше ето това, много е нежна:

https://remedium.bg/prokto-izi-pochistvashta-pyana-za-analna-hig … di-h40-ml-71915/p

# 11
  • Мнения: 61
Има развитие по случая . Май ще се окаже кожен проблем . Вчера цял ден не се мазах с нищо и беше горе-долу добре , но пак го имаше този дискомфорт и дразнене . Самото дразнене и парене изобщо не е в ануса а на самите бузи на дупето (седалището) . Ануса изобщо нито ме сърби , нито ме дразни , нито ме боли . Вчера направих грешката да се намажа с някакъв мехлем за хемороиди (от някакъв билкар) и даже днес ануса ми е един такъв раздразнен . Спирам вече да се мажа с неща против хемороиди . Аз се чудех толкова време и след толкова лекарства и мехлеми против хемороиди защо не действат а то явно не идва от тях цялата работа ... Някой да ми предложи добър кожен специалист в Пловдив или най-краен случай София ? От Хасково съм и нямам възможност много да пътувам до София . Затова предпочитам Пловдив .

# 12
  • Мнения: 5 006
В Хасково доктор Василева старата(свекървата),по- добра е от пловдивските.

# 13
  • Мнения: 61
В Хасково доктор Василева старата(свекървата),по- добра е от пловдивските.
Честно казано , чувал съм много мнения за нея . Като се почне от добри до лоши . Лекувал съм се при нея за себорея (кожата на лицето на брадичката ми се люпеше и то само в студените сезони) . Мажех се с някакво бяло лекарство всеки ден и мина и след 3-4 месеца пак . Моята приятелка ходи при нея за друг проблем , но не беше доволна ... Говорим за младата Василева .

Последна редакция: сб, 06 ное 2021, 14:44 от queens123

# 14
  • София
  • Мнения: 10 584
Като начало започни да се миеш с топла вода и сапун след тоалетна, както и при душ.
Най-много мааалко крем здраве след тоалета вечер. И като малко- да е втрит в кожата, а не на слой.

Общи условия

Активация на акаунт