Как си представяте живота в ЕС?

  • 3 359
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Има го. Даже е 6% за всички бюджетни Peace

# 16
  • Мнения: 1 671

На мен и друго ми е интересно- дали приемането ни ще се превърне в небивал празник? hahaha

Небивал ... едва ли. Най-малкото, защото нацията ни още няма ясна представа за това, какво предстои. Все още думите ЕС звучат прекалено официално, отвлечено и се изричат само от устите на политиците - гаранция, че народът не ги разбира.
Пък и ще има ли изобщо повод да се празнува? Аз съм много скептична по отношение на влизането ни - не за самото влизане, а за промяната на живота ни след 01.01.07.

# 17
  • Мнения: 5 622


Небивал ... едва ли. Най-малкото, защото нацията ни още няма ясна представа за това, какво предстои. Все още думите ЕС звучат прекалено официално, отвлечено и се изричат само от устите на политиците - гаранция, че народът не ги разбира.
Пък и ще има ли изобщо повод да се празнува? Аз съм много скептична по отношение на влизането ни - не за самото влизане, а за промяната на живота ни след 01.01.07.

Именно  Wink

# 18
  • Мнения: 1 671
Монда, що не си разшириш заглавието на темата - как си представяте живота ни в ЕС, например Laughing
Би станала интересна дискусия Peace

# 19
  • Мнения: 13 512
Монда, що не си разшириш заглавието на темата - как си представяте живота ни в ЕС, например Laughing
Би станала интересна дискусия Peace
Готово,Коала-заповядай.... кажи сега как си го представяш Laughing

# 20
  • Мнения: 3 818
Аз и не приритвам да ви кажа  Naughty Тогава заплатКА от 450 лв, ще стане 225-230 Е  hahaha

На мен и друго ми е интересно- дали приемането ни ще се превърне в небивал празник? hahaha

Не, не, "небивал празник" е сега, докато още си представяме как ще ни приемат. Като стане факт, ще небивалият празник ще секне моментално. Мое мнение.  Peace  Мисля, че ни чакат много трудни времена, европейците също  hahaha

# 21
  • София
  • Мнения: 2 164
На мен и друго ми е интересно- дали приемането ни ще се превърне в небивал празник? hahaha
И още как. Но като изтрезнее народът не знам дали ще му се вижда толкова празнично.

# 22
  • Мнения: 1 671
Ами, честно да си кажа, мен ме стресира тази дата. Не в личен план, защото в личен план едва ли ще се промени нещо за мен и семейството ми.

Стресира ме това, че България няма да е суверенна в пълния смисъл на думата: важните решения за страната ще се взимат в Брюксел, а не в София; общественият сектор и политическият ни живот ще се като ветропоказатели.

Скептична съм, защото ще започне масово вдигане на цените, а заплатите - за съжаление - едва ли ще могат да ги догонват.

Мъчно ми е, защото умните, кадърните и трудолюбивите хора на България ще поемат по широките друмища... Наскоро четох, че към 2008 година се очаква да имаме дефицит на лекари-специалисти в цялата страна.

Страх ме е, защото родителите ми и повечето възрастни хора, които познавам, ще бъдат пак в най-трудна ситуация.

Това са моите черни мисли. Имам и бели, разбира се...

# 23
  • Мнения: 13 512
Стресира ме това, че България няма да е суверенна в пълния смисъл на думата: важните решения за страната ще се взимат в Брюксел, а не в София;
Че кога пък България е взимала сама решения за каквото и да  било? До 10 ноември СССР  решаваше вместо нас, а след това- САЩ.Не е голяма болка това. Виж,останалите неща може да се окажат проблем.

# 24
  • Мнения: 4 651
От 1.01.2007 и няколко месеца след това, ще се откриват градинки и паметници с табелки с гръмни мемориални текстове /мемориални, леле какви думи съм взела да употребявам/....
.....до края на годината няколко стотин връзкари ще се уредят по министерствата без грам английски да знаят на евро-чиновнически постове с 800 лв. заплата
......2008 ще е лудо чудене как да наместим евро - парите, които ще ни дадат та да се европеизираме малко
.....след 2010 ще ни излезе през носа, защото хем няма да сме се европеизирали кой знае колко, хем трябва да връщаме тия пари, че и други ще чакат на евро-опашката
Може би не съвсем точно като факти,  но долу горе така си го представям  newsm78

# 25
  • Мнения: 6 167
Стресира ме това, че България няма да е суверенна в пълния смисъл на думата: важните решения за страната ще се взимат в Брюксел, а не в София;
Че кога пък България е взимала сама решения за каквото и да  било? До 10 ноември СССР  решаваше вместо нас, а след това- САЩ.Не е голяма болка това. Виж,останалите неща може да се окажат проблем.

ейй, тая дума суверенна не я бях чувала отдавна.
нещо , като 'поданник на република българия'  Joy

присламчвам се към монда и допълвам:
ние важни решения не сме взимали от времето на Симеон Велики.
от 13 века България - 9 сме били под нечие 'робство', останалите 4 можем да си спомним как сме ги изживяли. Независима Република сме от 1909г.

тоест, слуховете за суверенитет са силно преувеличени Wink

по темата: представям си България част от една по-стабилна среда. икономическа, социална.преставям си повече бандити зад решетките, повече правила.
повече ' кой за кво е учил' и по-малко недоразумения с работната 'ръка'.
представям си повече пътуващи хора, които гледат и виждат с очи и разум и оценяват колко много потенциал има в родината ни.представям си още по-голям икономически растеж ( сега е 6% към 1, 8 за Италия)...

и така до пълния крах на идеята ЕС , който вече е прогнозиран ( от американски, разбира се, аналитици  Wink)

# 26
  • Мнения: 13 512
...........
Може би не съвсем точно като факти,  но долу горе така си го представям  newsm78
Много мило, мисля че вече никой не храни илюзии за DOLCE VITA Sad

# 27
  • Мнения: 3 423
Няма да стане от януари, определено Wink

Не е необходимо да се приема еврото.
Не всички ЕС-държави имат евро.
Една Дания например. Или Великобритания
нямат евро. Що България да има.

# 28
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Влизането в ЕС е едно, е в еврозонта друго. Като цяло ще е трудно, скъпо и не особено добре си го представям.

# 29
  • Мнения: 4 651
Няма да стане от януари, определено Wink

Не е необходимо да се приема еврото.
Не всички ЕС-държави имат евро.
Една Дания например. Или Великобритания
нямат евро. Що България да има.


Ще имаме.
Защото сме личностти, но не и група, която умее да защитава заедно интересите си.
Защото си даваме д. - тата още преди да ни ги поискат.
Защото хем не обичаме някой да ни дава акъл, хем с вилата на врата, много по-добре се справяме.
И защото не си вярваме може би, а и от край време чакаме някой да дойде и да ни "оправи".

Общи условия

Активация на акаунт