100лв за банкова Референция!!!не мога да повярвам

  • 6 060
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Според сезона
  • Мнения: 297
в сила от 01.05.2006г.

За издаване на банкова референция
 Пред български институции 10.
 Пред чуждестранни институции 50
Пред чуждестранни институции на чужд език 100

# 31
  • Мнения: 769
Преди няколко месеца вадих банкова референция за фирмата, в която работя. Не мислех че струва нещо изобщо докато не видях, че са си взели 50 и няколко лв Shocked!! Това в Булбанк... ако са решили сега да си актуализират цените .. не знам просто...


Малена, когато подготвях документи за брит. виза поисках банково извлечение от моята си банка, на което да ударят печат от банката - не струваше и една ст. В посолството нищо не изкоментираха.

Знам, че има още време, но все пак приятно изкарване Peace

# 32
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
p.s.Така ли се влиза в Европейския съюз - с по-високи такси, цени? Sick

Сори за спама, ама, адашке, ти откъде падаш? Най-често всичко поскъпва - оеднаквяват се стандарти. Щом в съседна Гърция хората изнемогват, представи си.
Здраво съм стъпила на земята, обаче, ако с такива темпове растат цените, а заплатите не, за какво става дума? Тоя народ да не е от желязо. Трябваше да напиша "с мнооооого по-високи такси и цени".Хайде, че темата на Малена не е за Европейския съюз, много неща могат да се кажат, но двете теми вървят ръка за ръка.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 901
И все пак, мисля че заради месечните такси, които така и така вземат банките за банковата сметка на фирмите, могат да извадят едно безплатно извлечение! Това е кожодерство! Като е фирма, да не копае парите някъде! И без това им е толкова стандартно това удостоверение, само заместват данните на фирмата - дори не пишет (поне не трябва) наличността по сметките!!!! Че и различни такси за пред различните институции и за различните езици - със сигурност си ги имат готови и е само копи-пейст!

А, и това дето си дърпат от сметките съответните сумички!!! Има го!!! Изроди!

# 34
  • Мнения: 6 039
Преди няколко месеца вадих банкова референция за фирмата, в която работя. Не мислех че струва нещо изобщо докато не видях, че са си взели 50 и няколко лв Shocked!! Това в Булбанк... ако са решили сега да си актуализират цените .. не знам просто...


Малена, когато подготвях документи за брит. виза поисках банково извлечение от моята си банка, на което да ударят печат от банката - не струваше и една ст. В посолството нищо не изкоментираха.

Знам, че има още време, но все пак приятно изкарване Peace


ето сега пак ме е яд, като разбирам, че е имало и друг варинт
през април месец като ходихме в лондон,  отидохме с референции/от евтините по 15 лв/ и актуално състояние на фирмите. Решихме, че това са правилата и  да не рискуваме тръгнахме по същия път да вадим визи. Дано поне нямаме проблем. Че този концерт така го бленувам, че все имам лошо предчувствие - моля ви стискайте ми палци!

# 35
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Всичко ще бъде наред, изглежда днес не ти е ден. newsm10

# 36
  • Мнения: 168
М/у референция и извлечение има голяма разлика, извлечение имат всички фирми и получават като поща за счетоводството си , а реф. е официален документ за пред ...., но не би трябвало да е такава цифра освен нещо да са се объркали . Има малка разлика в тарифите м/у физ. и юридич.лица. Посъветвай се пак  , но с друг служител

# 37
  • Мнения: 13 512
Аз като си вадих виза, занесох банково извлечение на английски. Струваше около 50 лева.Имах две сметки в банката, платих само за едната.  А банковата референция е по-подробна, съдържа и движението по сметката, затова е и по-скъпа.

# 38
  • Мнения: 6 206
Въпреки че Ейч Ви Би са ми слабост заради невероятните професионалисти, които работят в Пловдив /или поне тези, които познавам/, понякога не спирам да им се дивя на абсурдните такси.
Примерно интернет банкирането там струва 50 лв на месец, ако искаш.
В Пощенска е безплатно.
В Булбанк 2 или 5 евро.
Как да не им се радваш? Simple Smile

# 39
  • Мнения: 5 713
в сила от 01.05.2006г.

За издаване на банкова референция
 Пред български институции 10.
 Пред чуждестранни институции 50
Пред чуждестранни институции на чужд език 100

Преди 2 седмици вадихме банкова референция на български език в ОББ, която да послужи пред Канадските емиграционни служби и ни струваше 10лв.
Миналата година по това време ни взеха май 36лв в Експресбанк пак за същата работа, защото много сме бързали.
Май всеки си прави каквото си иска и си определят тарифите като гледат в небето.

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Аз съм от другата страна...
Аз правя банковите референции... И не сте прави да хулите толкова жестоко...
Вярвам, че сте напълно наясно, че такова нещо като безплатен обяд няма...
Ако дадено нещо получавате без да давате пари, то най-вероятно неговата цена е калкулирана някъде другаде...
Специално по темата... Банковата референция е документ, зад който стои банката с авторитета си... И със своите позиции... Които съвсем не са завоювани безплатно...
Банковата референция не е "някакво си извлечение" и "копи-пейст"... Когато една банка напише "Този тук има едни пари и става за нещо"... Ще ви го признаят навсякъде по света...
Затова и се заплаща... За да се каже от институция, че ти самия или твоята фирма си някой...
За да се направи тази референция е нужно време, особено когато е на чужд език...
И най-често у нас референции се издават при участия в търгове за обществени поръчки или за да послужат пред посолства и университети в чужбина...
Обаче съм и съгласен, че тази такса от 100 лева е прекалено висока... Не виждам смисъл, работа, която се свършва за половин до един час да е толкова високо платена...
Мисля, че между 15 и 25 лева е нормалната такса за издаването на референция... За свършената от някой служител работа и за "продаването" на част от доброто име на банката...
Малена, успех...! И късмет...

# 41
  • Мнения: 6 039
това ми стана странно, готова съм да платя, и преди 6м ми се стори нормално да платя 15 или 25лева, сма след 6м да ми искат 100 нараво ме врещи - не че пак не си ги платих.........

# 42
  • София
  • Мнения: 2 901
Да не искате да кажете, че банката гарантира нещо с тази референция?!?

Доколкото знам имаше едно задължително изречение, което пишеха, че "това не задължава с нищо банката" - демек, докато дадеш референцията някъде, можеш и да си изтеглиш паричките и вече да нямаш този баланс по сметката.

# 43
  • Мнения: 5 713
Доколкото знам имаше едно задължително изречение, което пишеха, че "това не задължава с нищо банката"
Точно така. На нашата това пишеше.

демек, докато дадеш референцията някъде, можеш и да си изтеглиш паричките и вече да нямаш този баланс по сметката.
Това е често срещана практика.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт