Сладката професия...или защо да си домакиня не е срамно

  • 3 371
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
Разпознах се в тази статия. Поне на този етап от живота си. От една година упражнявам тази професия и мисля да я упражнявам още две години. Нито ми е скучно, нито се чувствам демотивирана да не говорим, че за чист слугинаж и дума не може да става. Не ми пречат чистенето прането и готвенето, защото ми доставят удоволствие наред с много други неща. Не си представям да живея така цял живот, но бих искала да мога да работя за удоволствие, а не от необходимост. Дай Боже да имам тази възможност. Тогава бих си направила такъв график, че хем да ходя по малко на работа хем да не занемарявам професията домакиня. Обичам да създавам топлина и уют за семейството си и като вида, че те са доволни това ме прави щастлива, а това е най-важното.

Ами какъв е проблема да работиш от вкъщи? Може да пишеш, да правиш джунджурийки, да рисуваш, да шиеш разни работи, да даваш частни уроци - само да й се работи на жената, работа, която може да се върши вкъщи - дал Господ!  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 14 490
Ами какъв е проблема да работиш от вкъщи? Може да пишеш, да правиш джунджурийки, да рисуваш, да шиеш разни работи, да даваш частни уроци - само да му се работи на жената, работа, която може да се върши вкъщи - дал Господ!  Simple Smile

да не говорим за интернет бизнес например - в страните където интернет ползването  е много по-развито от тук, много жени се занимават именно с такъв бизнес, от дома си

# 62
Мда, Уриел, кой каквото може - едни интернет, други - моден дизайн  Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз се разпознах. Много "сладка" работа си е това, мммммдамммм. Понякога ми минава мисълта да започна работа, ей така - за кеф, но като пия едно кафе и ми минава Mr. Green

# 64
  • Мнения: 2 022
Не ми допада идеята да за финансова зависимост. Дори и най-отговорният мъж може да се преобърне след време на 180 градуса, да не говорим, че и той е жив човек. Малко са хората, които да предпочетат за високоплатена и отговорна работа жена над 40-те с 20 години само "домакински" стаж, пък колкото и духовита и поддържана да е тя и общо взето и контактите се ограничават. Честно казано дори да съм финансово обезпечена съм човек, който не може да издържи без социални контакти и работа. А и това обезсмисля инвестицията в образование (особено инженерно, медицинско и др. "тежки" специалности)...
Конкретно в моя случай и на този етап доходът ми е важно перо в къщи, така че се наслаждавам на този кратък период майчинството и при първа възможност се връщам на работа.

# 65
  • Мнения: 1 495
Според мен е глупаво да се робува на предразсъдъци и на чуждото мнение. Всеки да се вслушва в собствения си глас и да прави това, което има възможност и от което се нуждае.
Лично аз, не приемам тази роля по много причини. Първо е страха от финансовата зависимост, да не смея да си купя едно или друго или пък недай боже да стоя при един човек само, защото нямам пари да се издържам сама. Второто е, че мен лично липсата на работа ще ме десоциализира и подтисне съвсем. Третото е, че не си падам по ходене на козметици и фризьори  Mr. Green. И не малко е това, че човек трябва да се развива и умствено, да има цел, а ще ми е много трудно сред сериалите и форумите  Mr. Green. Да не говорим, колко би било жалко целия труд, време и пари за образованието ми и навлизането в професията да отидат на вятъра.

# 66
  • Мнения: 4 068


Ами какъв е проблема да работиш от вкъщи? Може да пишеш, да правиш джунджурийки, да рисуваш, да шиеш разни работи, да даваш частни уроци - само да й се работи на жената, работа, която може да се върши вкъщи - дал Господ!  Simple Smile

Ами никакъв не е проблема. Просто в момента съм в майчинство и като приключи то възнамерявам да започна работа отново. Мисълта ми беше, че си мечтая да мога да работя за удоволствие, а не от необходимост. Имам професия, която обичам и ми доставя удоволствие да я упражнявам. Обаче няма нищо срамно или недостойно да си само домакиня и да обичаш да се грижиш за семейството си. повярвай, че никак не е лека работа това.

# 67
  • Мнения: 152
Мами, извинявам се, че ще задам въпрос, който по никакъв начин не е свързан с темата, но не исках да отварям нова само за един малък въпрос.
Та исках да ви питам в кой щат се намира Чикаго? Embarassed

# 68
  • Мнения: 6 167
Мами, извинявам се, че ще задам въпрос, който по никакъв начин не е свързан с темата, но не исках да отварям нова само за един малък въпрос.
Та исках да ви питам в кой щат се намира Чикаго? Embarassed

ами виж сега, за това е измислен Гугъл, да питаш там. ( адреса е www.google.com)
но все пак аз попитах вместо теб, за да съм ти полезна - Чикаго е в Илинойс.  Peace

# 69
  • Мнения: 155
Опитах и от двете - и работех докато учех, и си стоях вкъщи докато поотраснат децата. Много ми беше трудно да намеря баланса между идеята да съм домакиня, макар и опитваща се да поддържа  някакъв lifestyle, и да градя кариера за сметка на доста други неща. В крайна сметка си мислиш, че другият вариант винаги е по-добър  newsm78. И в крайна сметка каквото и да предпочетеш, накрая пак си даваш равносметка колко неща си пропуснал и стигаш до извода, че най-добре да не се оставиш ежедневието да те погълне и еднообразието да те отегчи до смърт независимо с какво се занимаваш.
А статията и темата са много добри. И независимо дали сме домакини или работещи момичета, винаги намираме  начин и се справяме. Та с една дума - браво на нас!!! newsm10

# 70
  • Мнения: 152
мерсииииии Hug

Общи условия

Активация на акаунт