Интимен контакт след пункция на фоликули?

  • 2 609
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте момичета, пиша ви със следното питане:
Преди няколко дни имах пункция на фоликули с цел замразяване на яйцеклетки. Тъй като отскоро се виждам с един човек, ме интересува има ли някакви противопоказания за полови контакти известно време след процедурата? Доколкото знам, при ембриотрансфер при инвитро не трябва да се прави секс около 2 седмици, но това е с цел след трансфера организма да не отхвърли ембриона. Докато при мен става дума само за замразяване и затова се чудя дали има някакви потенциални рискове и какви....? Пункцията ми беше на 05.11., т. е. утре ще стане 1 седмица от нея, но понеже се виждам с човека отскоро, не ми се иска да му се обяснявам защо не мога да съм интимна с него,  а ако го увъртам докато ми свърши следващия цикъл, се опасявам да не си помисли че нещо не съм в ред и да избяга 😄 А пък и не е като да не ме привлича и да не го искам  😊 . Отправих запитване към лекарката, която ми прави процедурата, но докато чакам да ми отговори по каналния ред, реших да питам и тук, ако някоя от вас е минала по този път и/или има информация от специалист. Благодаря ви предварително! 🤗

# 1
  • Мнения: 468
Ако след пункцията се чувствате добре,нямате болки или кървене,мисля че няма да има проблем,най-много да прокървите.Бъдете внимателна, непременно с презерватив,защото при процедурата се е минавало през маточната шийка и има опасност от инфекция.Всичко добро!

# 2
  • Мнения: 15 356
Лекарят ни посъветва да изчакаме следващият цикъл.

# 3
  • София
  • Мнения: 13 250
Не правенето на секс след пункция не е с цел да не се отхвърли ембрионът, а да се предпазят яйчниците от травма. Те са били "дупчени". Имат нужда от малко повече внимание към самата теб.
Поне 2 седмици е добре да изчакаш и после задължително с презерватив. Най-добре е да изчакаш следващия цикъл и след менструацията чак.

# 4
  • Мнения: 2
Благодаря ви, момичета. 🌷Междувременно получих отговор от лекарката - каза, че не е препоръчително да има интимни контакти до края на следващата менструация, точно поради това че яйчниците сега са уголемени и може да се получат разкъсвания и др. неприятни травми. Така че, за мое голямо съжаление ще трябва да изчакам и да проведа некомфортния разговор с човека, с когото се виждам. Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз съм правила секс след пункции на следващия ден, не съм имала никакви проблеми, но това си беше риск, който аз съм си поела. Обаче не мога да разбера друго, ако с този човек се харесвате и си допадате, толкова ли е трудно да изчакате още 2 седмици и чак нужно ли е да се оправдаваш защо няма да правите секс 🙄🤔 Ако наистина нещата вървят добре, изчакването няма да промени нищо. Ако пък толкова държиш да му даваш обяснения, кажи че лекуваш цистит и трябва да изчакаш още малко, примерно. Не му казвай истината.

# 6
  • Мнения: 5 820
Ами като не може мъжът, с когото се срещате, да изчака, тогава той е с вас заради секса. Не се струва тогава изобщо да се срещате с този мъж. Здравето ви е по-важно.

Общи условия

Активация на акаунт