Колко от вас са правили аборт по желание?

  • 19 777
  • 235
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 517
Второто ми дете беше само на 5 мес. като забременях. И двете ми бременности бяха КОШМАРНИ, проблемни, здравословни проблеми си докарах. Децата непрекъснато боледуваха...Махнах го.
  Преди седмица разбрах, че съм бременна. Но бях пила лекарства без да знам. Освен това няма да издържа ни финансово, ни психически да износя и да отгледам още едно бебе. Просто се изхабих. И в петък го махнах.


Току що пуснах този пост в една подобна тема. Но реших и тук да се разпиша. Мей би щото още ми е прясно, що ли  newsm78

# 181
  • Мнения: 4 176
Не съм правила, не бих направила и познавам много жени, които не са правили. Имам приятелка, която скоро след като роди, забременя втори път, роди и е много щастлива. Трудно й е, децата й нямат и година разлика, но и през ум не й е минало да си убие детето. Стига с тия обобщения, че едно време бабите ни раждали по толкова деца, защото били задръстени и не познавали противозачатъчните. Не са правили аборт не само защото не са познавали противозачатъчните, а защото са имали вътрешна граница по-ясна представа за добро и зло, някакви морални ценности, които съвремената политика и индустрия успешно заличават (нали трябва да има свобода върху опитите над човешки ембриони, нали трябва да се клонира, нали трябва да има хиперпродукция на противозачътъчни...). Не мисля също, че и жените в Полша, където живея са по-задръстени, защото не си убиват децата (тук имам 3 приятелки, които са с още 3 - 4 братя и сестри, а съседката ми има 4 деца) - многодетните семейства тук са нещо нормално. Има разбира се, медицински основания, когато аборта е оправдан - ако бременноста застрашава живота на майката или със сериозни увреждания за здравето й. Иначе неговата алтернатива трябва да бъде осиновяването.
Постинга ти е много краен. Убийства, добро и зло и споменаваш бабите ни. Хайде стига с тия сравнения. Те и баба ми е ходила на нивата с магарето ( или кон знам ли... newsm78), но аз не мисля, че сега някой го прави. Времената се менят. Все пак, ако съм решила, ще родя, ако пък не- ще правя аборт. Моя си работа. И в някои случай е по-добре да направиш аборт, ако си направила бебе с неподходящ човек или, ако имаш финансови проблеми, отколкото да съсипваш своя и неговия живот. Не бъди така крайна с тези гръмки думи. Все пак в България жените не раждат повече от 2 деца, защото заплатите са малки.
Надявам се да не забременявам и да не раждам втори път. Ако забременея, ще направя аборт. Надявам се да не се случи, защото се възползвам от съвремнната индустрия.  Laughing

# 182
  • Мнения: 11 607
Надявам се да не забременявам и да не раждам втори път. Ако забременея, ще направя аборт. Надявам се да не се случи, защото се възползвам от съвремнната индустрия.  Laughing

 newsm45 Много е хубаво с повече от две деца!!!! Няма нищо страшно! Ти си знаеш най-добре,но се надявам един ден да си мама на двама!  newsm51

# 183
  • Мнения: 4 176
Надявам се да не забременявам и да не раждам втори път. Ако забременея, ще направя аборт. Надявам се да не се случи, защото се възползвам от съвремнната индустрия.  Laughing

 newsm45 Много е хубаво с повече от две деца!!!! Няма нищо страшно! Ти си знаеш най-добре,но се надявам един ден да си мама на двама!  newsm51
Недей. Т'ва ми звучи като клетва.  Laughing
На 40 години не ми се ражда. Абсурд просто!

# 184
  • Мнения: 2 125
Мислех, че на мен няма да ми се наложи...но ми се наложи. Да правила съм - един.
И ще нося вината до края на живота си.

# 185
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Сега не бих направила. Но ако ми се беше случило като тинейджър - бих. Без да съм го преживяла лично - мисля, че жената има право, но и само тя си знае какво и коства това решение.
И това още повече ме убеждава колко е важна превенцията, та да не се стига дотам.  Sad

# 186
  • Мнения: 1 288
не съм правила и се надявам да не ми се налага.  преди да родя си мислех, че абортът не е нещо толкова страшно. но когато забременях и видях още колко рано му се развива сърчицето и тупти....

# 187
  • Мнения: 1 858
Не съм правила никакъв аборт! Имам само една бременност! Надявам да не ми се налага никога но по медицински причини бих направила аборт!

# 188
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Един.

# 189
  • Мнения: 596
Не съм правила и доколкото се познавам не бих направила.  Но все пак човек никога незнае...

# 190
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Не съм правила и, надявам се, никога да не ми се наложи. По принцип искам повече от едно дете, така че и да забременея случайно (което, мисля, е малко вероятно), няма да абортирам. Но за повече от две деца... Не съм мислила по въпроса и не мога да се заричам. Thinking

# 191
  • Мнения: 1 841
не съм правила и се надявам да не ми се налага.  преди да родя си мислех, че абортът не е нещо толкова страшно. но когато забременях и видях още колко рано му се развива сърчицето и тупти....


 Peace И аз така. Против аборта съм. За мен си е убийство, независимо от това как го наричаме. Едно обаче е вярно - имаш право на избор - да убиеш или да не убиеш. Защото ако не е убийство, какво е тогава? Команда "UNDO" може би? Не съдя тези, които са ЗА аборта и не ми се спори с тях. Те имат право да мислят както си искат. Само споделям гледната си точка, тъй като има зададен въпрос.

# 192
  • София
  • Мнения: 2 109
Сега не бих направила. Но ако ми се беше случило като тинейджър - бих. Без да съм го преживяла лично - мисля, че жената има право, но и само тя си знае какво и коства това решение.
И това още повече ме убеждава колко е важна превенцията, та да не се стига дотамSad

 Peace Peace Peace

# 193
  • Мнения: 11 607

Не като клетва, а като благословение! Защото знам каква е радост в къщи с повече деца! А и защото си ми скъпа, една от първите,с която се запознах в чата преди години и така..... А аз на милите на мен хора - мисля само най-доброто!  Hug

Казват,че на 40г. едно раждане играело роля на пластична операция.... Ако навия таткото ни смятам на 40г. да родя още едно дете.......

# 194
  • Мнения: 295
Маги ДС, съгласна съм с теб - всеки избира пътя в живота си, съответно всеки избира дали да убие детето си или не.
"Само споделям гледната си точка, тъй като има зададен въпрос" - и с това съм съгласна, но смятам, че колкото повече хора осъзнаят каво всъщност представлява абортът, толкова по-добре, има шансове повече деца да бъдат спасени (тъй като само според анкетата в този форум излиза, че стотици деца са убити). И заради това се включвам в подобни теми, защото вярвам, че все на някого ще му се отворят очите. А дори и с риск да бъда обявена за нетолерантна, ксенофоб, крайна в изказванията си и прочие епитети.

Общи условия

Активация на акаунт