Най-прекрасният и наи-ужасният момент от моята бременност!

  • 2 004
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички

Нали незнам съвсем точно какво ме очаква  Embarassed - любопитствам.  Чета си днес и си мисля  Thinking :жената изживява такава невероятна промяна по време на бременността - психически, физически и физиологически. За тези 9 месеца, че и повече понякога, се случват толкова хубави и неприятни неща, които човек в първия момент не може да оцени съвсем какви са, но след раждането и когато всичко се варне по местата си, тогава някак реално може да се оцени най -прекрсният и  най -стресиращият ужасен момент от цялата бременност. Та, .....искам да ви попитам - кои бяха вашите такива?  Hug

# 1
  • Мнения: 6 164
Най-ужасната беше, фалшивата тревога от резултата от БХС, плюс още една - следящата ми бременността твърдеше, че ще родя бебе кило и половина, щото никакъв корем съм нямала /аз наистина нямах!/ - постоянно ми се караше и ревях, а се оказа, че съм имала здрави коремни мускули.
Най-щастливият - раждането! Когато самата тя изкрещя изненадано "Ама откъде излезе ти бе?" - защото от кило и половина се роди 3.200. Mr. Green Няма да забравя изненадата на целия екип!

# 2
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Хммм.Не се бях замисляла  Thinking
Най-прекрасният определено беше края на самата бременност, когато бебчето се появи (и в малко по-късен момент, установявайки липсата на тумбака  newsm44 ),
а най-ужасният - когато припаднах - много се бях изплашила, незнаех какво ми е (оказа се много ниско кръвно  Praynig ), но за бебето какво ми мина през главата след като се опомних и осъзнах какво става, неискам да се сещам.Случи ми се още няколко пъти до края на бременността.  Whistling
Мисля че това са моментите, което ще помня!!!

# 3
  • Мнения: 2 109
пожелавамти лека бременност!

най-прекрасният момент за мен беше, когато го усетих да се движи за пръв път. беше като малко червейче в корема ми. тогава и за пръв път се почувствах малко щастлива, че ще имам бебе(беше много нежелана бремнност за мен, и повръщах постоянно, бях много зле. просто се чувствах болна, а не бременна). най-кошмарно беше повръщането(дори и вода) не можех да се къпя, защото повръшах от сапуна. и всички миризми. и нищо не можех да ям,освен 6 и т м.

тогава мислех, че ще умра, но сега даже лош спомен не ми е останал. по-скоро старнно приключение.

# 4
Мисти, ако мен ме изплашат така, че ще родя 1.5 кг. при нормална бременност - сигурно ще откача.Слава Богу, че всичко е било ок.

# 5
Дано да не ми се гади чак толкова много и често.   Sick сигурно е ного досдно да се чувстваш постоянно като пребит   Shocked

# 6
  • Мнения: 1 860
 Най-ужасният беше в трети месец като направих силен кръвоизлив и съм загубила второто. Най-прекрасният освен появата на Габи, е деня след кръвоизлива в който след толкова рев и чакане в отделението, видях малкото човече живо и здраво да ми помахва.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Най-ужасният момент беше когато прокървих началото на вторият месец , а най-хубавият раждането.

# 8
  • Мнения: 4 111
Най-ужасните 20 дни бяха постоянното повръщане в началото. Лошото е, че всичко което върнех тогава не мога да ям и до днес, затова почти не ям плодове и се налага да пия витамини... Най-хубавия ден ще бъде като гушна моето бебче...

# 9
  • София
  • Мнения: 726
Най-ужасните бяха няколко - фалшивия резултат от БХС и последващата дилема да правя или не амниоцинтеза, чакането да излязат резултатите от амниоцинтезата, както и дългото и трудно раждане.
Най-прекрасните бяха като видях положителния тест, като го видях за първи път да ми маха с ръчички и крачета на една консултация, като усетих за първи път бебето и като го видях след като се роди.

# 10
  • Мнения: 5 685
FlutterНай-прекрасните моменти са много в една бременост /говоря единствено за моя случай/. Първо новината че чакаш бебе, особено ако е дългоочаквано. Първото помръдване, научаването пола на бебчо. Новините, че детето ти расте и се развива нормално при всяко ходене на консултация. Самото раждане е едно облекчение /поне при мене беше така/ и виждането на така чаканата мила и свидна рожба. Като тежки моменти мога да кажа, че ми беше 9 месец - бях наедряла много, болеше ме гърбът и кръста, краката ми бяха отекли, абе ужас. Но важното е че всичко това си струва. Сигурна съм, че тука ще ме подкрепят и мамите, които са карали тежка бременост. Успех  bouquet Party

# 11
  • Мнения: 83
най-прекрасният момент бе вестта, че съм бремена, а най-лошото което твърдеше една докторка, че детето ми има нещо в главата и аз трябва да го махна Shocked и така продължи да го натяква до самото раждане, а аз бях направила всички изследвания и бях сигурна, че не е така и сега се радвам на едно страхотно слънчице - 6м. - 10,300 и 72 см.

# 12
За мен най-ужасният момент беше когато лекарят се усъмни в извънматочна бременност.  Sick Две седмици много се притеснявах докато се разбра, че всичко е наред и просто е било раничко за да видят добре бебчо на видеозона.  Blush Другият ужасен момент беше когато майката на приятелят ми разбра, че ще става баба. Тя не искаше да имаме бебе и настояваше да направя аборт.  Cry Най-хубавият момент беше когато го усетих за първи път, защото го очаквах с нетърпение  Heart Eyes А най-страшният момент мисля, че ще бъде раждането.

# 13
  • Мнения: 465
Естествено най-хубавите моменти и от двете ми бременности е появата на бебетата накрая.Изобщо през цялото време бях заредена с позитивизъм и очакване.Слава бого ужасни моменти нямам или не си спомням за тях WinkУспех!

# 14
  • София
  • Мнения: 3 787
Най-прекрасните моменти бяха,когато разбрах,че съм бременна;когато,след триизмерния видеозон,доктора каза,че всичко с бебчо е наред;когато разбрах,че е момче;и реазбира се,когато се роди малкото човече Heart Eyes

Най-неприятният момент беше,когато,в 8 г.с.получих контракции и кървене.Беше ужасно,но всичко завърши добре,слава богу Praynig

# 15
  • Мнения: 6 461
През двете ми бременности  най прекрасните моменти бяха -дечицата ми които се родиха живи и здрави.
А за неприятни моменти не искам да си припомням.

# 16
  • Мнения: 4 621
Най- прекрасните  моменти бяха самата новина, че съм бременна, първият ултразвук и малката снимчица, която ми дадоха, първото ритниче, което усетих, и най-вече  появата на моята принцеса Heart Eyes
Най-ужасният миг изживях, когато във втория месец участвах в ПТП, но слава богу мина без последици Hug

# 17
  • Мнения: 8 505
Най-ужасният (по-скоро най-досадният)-изчерпаното ми търпение в края на бременността,чакането след термина.Най-прекрасният-финала на бременността,макар и премесен с малко разочарование,че се появи Тя,а не Той Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 986
  Не е задължително да ти се гади и да повръщаш през бременността Naughty-аз нямах нито един такъв пристъп Wink-пожелавам и на теб леко и безпроблемно бременеене  bouquet
  Прекрасните моменти са много-първия ехограф,когато виждаш как му тупка сърчицето,после как лека-полека се оформя човечето,първите движения-в началото по-леки и пърхащи,накрая-по -осезаеми и видими Laughing....още не съм родила,за да кажа какво е и преживяването,но скоро ще споделя Peace
   Нямам ужасен момент по време на бременността Peace

# 19
  • Мнения: 6 164
Мисти, ако мен ме изплашат така, че ще родя 1.5 кг. при нормална бременност - сигурно ще откача.Слава Богу, че всичко е било ок.

Наистина беше грубо от нейна страна, трябваше дългогодишната й практика да я е научила, че големината на корема не е определяща, или пък поне на по-тактично отношение към пациентите.

Сетих се, че и аз припаднах в една пицария. Сви ме апандисита, ама нали съм герой - мълча и и не казвам на мъж ми и от силната болка изгубих съзнание. Laughing Насила ме замъкнаха в спешното, мислех че ще оперират и не исках никой да ми бърка в корема при бебето. Laughing Всичко мина, не ме срязаха, но ограничих доста люспести храни.

Желая ти лека бременност и нищо от прочетеното тук от "най-неприятният момент" да не ти се случва! Hug

# 20
  • Мнения: 1 467
Несъмнено вестта, че съм бременна:) Това е някаква такава радост, която те задушава Hug
Да не говорим за първия ултразвук...когато видиш сърцето му да тупка...
Първото помръдване...въобще не мога да сравня по радост тези моменти...
Най-неприятното и за мен беше гаденето и повръщането всяка вечер, които слава Богу, отшумяха...Лека бременност желая!

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Най-прекрасният момент беше ,когато разбрах ,че съм бременна,а най-ужасният,когато родих и си видях "сланинките"  изглеждах все още като бременна   Joy

# 22
  • Мнения: 1 467
Мисти, ако мен ме изплашат така, че ще родя 1.5 кг. при нормална бременност - сигурно ще откача.Слава Богу, че всичко е било ок.

Наистина беше грубо от нейна страна, трябваше дългогодишната й практика да я е научила, че големината на корема не е определяща, или пък поне на по-тактично отношение към пациентите.

Сетих се, че и аз припаднах в една пицария. Сви ме апандисита, ама нали съм герой - мълча и и не казвам на мъж ми и от силната болка изгубих съзнание. Laughing Насила ме замъкнаха в спешното, мислех че ще оперират и не исках никой да ми бърка в корема при бебето. Laughing Всичко мина, не ме срязаха, но ограничих доста люспести храни.

Желая ти лека бременност и нищо от прочетеното тук от "най-неприятният момент" да не ти се случва! Hug


При мен не се стигна до припадък, но в метрото ми прилоша, пречерня ми и трябваше да седна. Голяма паника...оказа се, че е нормално да ти се случи по време на бременност в затворени и задушни пространства.

# 23
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Прекрасните са много- положителния тест, първото запознаване с него тоест на видеозона, първото виждане на тупкащото сърчице, първото усещане че е вътре в мен, когато ми казаха пола на бебчо и много, много други, но най-прекрасния естествено беше когато го прегърнах и разбрах че сега вече живота ми е осмислен! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Ужасен, не знам дали може да се нарече така- болките в краката, в кръста, подуването на ръце и крака, подготвителните контракции още от 6-ти месец, тежкотоварността ми, но чакането след термина беше най-мъчително! Sad
Леко раждане ти желая!  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 117
Най-лош момент съм нямалаза моя радост. Изключвам обичайните неразположения.
Прекрасните мигове за мен са много: двете положителни чертички и при двете бременности , особено при втората - очаквах я по-дълго време  WinkДруги радостни мигове са движенията на бебчо . Най-радостния от всички е появата на бял свят на сина ми , когато видях ,че е жив и здрав Simple Smile

# 25
  • Мнения: 514
Всичко ми беше прекрасно,нямах ужасен момент,имах страхотна бременност и лесно раждане,бях изпълнена само с положителни емоции!
П.С.Не си харесвах тялото след като родих,но мисля че с времето ще се оправи? newsm78

# 26
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Най - прекрасният момент - първото мърдане на бебката. Усетих я сутринта на Коледа, 2003г. - невероятен подарък за Рождество  Heart Eyes
  Най - лошият... май нямам такъв, като изключим малко кофтите усещания първите три месеца /имах болки и пиех разни хапове/.

# 27
  • Мнения: 566
   нямах ужасен момент, въпреки че лежах в болница за задържане в 8-я месец (имах вътрешно усещане, че всичко ще бъде наред).
    за най-щастлив не мога да кажа,че бе раждането, защото тогава все още не осъзнавах какво става, както и през целите 9 месеца не можех да повярвам, че ще имам бебче. чак когато се прибрахме в къщи тримата осъзнах какво се е случило с мен и сега всеки път благодаря на Бог, защото съм истински щастлива.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 360
Най-ужасния...прокървяването ми в средата на четвъртия месец и страха. Най-щастривия..когато го чух за първи път да излаче и го сложиха върху гърдите ми а той ме погледна с едни хубави очички Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 1 233
Най-ужасното беше когато изкървих в 4-ия месец. Най-хубавото - естествено раждането. Mr. Green

# 30
  • Мнения: 5 391
Най-хубавите моменти...двете чертички, ритничетата, осъзнах че животът ми сякаш едва сега започва...
Най-неприятните...проблемите след 6-ти месец, контракции, възпален миомен възел и лежане дълго в болницата заради това...

# 31
  • Мнения: 1 568
Най-хубавите моменти...двете чертички, ритничетата, осъзнах че животът ми сякаш едва сега започва...




 newsm74


Лошите,когато ми прокърви,получавах контркции и разни такива спиращи дишането ужасни моменти,когато си мислиш,че всичко свършва............ newsm50

# 32
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
За хубавото то е ясно, началото когато разбрах и краят когато родих. Най-лошото беше през 7 месец когато абсолютно изненадващо почина свекър ми, а 10 дена след това останах без работа. Беше ужасно, мислех, че не мога да издържа психически, но преодоляхме лошите неща. Когато влезнах в 9-ти месец, някъде по средата, направих прееклампсия и ме приеха по спешност в болница. Там един лекар "умник" ми изкара акъла, като ми заяви, че съм си внушила, че бебето ми имало тонове. Сутринта преди да влезна в болницата, бях на ЖК, там ме гледаха на видеозон и бебка беше абсолютно наред, но в болницата докторът ми изкара акъла. Гледа ме на допотопен ехограф и там реши, че детенцето ми няма сърце. Прати ме на 3Д при колега, където се видя, че бебка е с нормални тонове, жива и с нормално развитие. 3 дена след като постъпих в болница родих съвсем нормално едно прекрасно слънчице 20 дена преди термина си.

# 33
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Първо ще кажа, за най-изненадващия момент - веднага сред един от най-прекрасните, когато лекаря каза "да, има бременност" и веднага след това "кой в рода ви има близанци". Най-ужасния момент беше когато след поредното прокървяване второто сърциче престана да тупти. После имаше монго моменти на страх и много на трепетно очакване. Най-щастливия момент е всъщност резултата от бременността. Най-щастливия момент всъщтост изобщо не е момент, той продължава дълго с леки прекъсвания от бебешки плач.

# 34
  • Мнения: 755
Най-прекрасния ден от бременността ми беше денят , когато за първи път усетих бебчо да мърда  Hug, а най-неприятно ми беше в края на бременността /носех го високо/ и не можех дълго да лежа по гръб, защото ми ставаше лошо, не можех легнала по гръб да дишам добре и т.н. , но това е нищо пред всичко друго останало , което е прекрасно , когато си бременна. Hug

# 35
  • Мнения: 171
Най-ужасният ми момент беше, когато при изследване на стерилна урина ми излезе наличие на бактерия Псевдомонас Аеругиноза с концентрация като за уроинфекция. Само дето не полудях. Толкова много информация изчетох за тази не особено популярна, но опасна бактерия, а впоследствие се оказа, че ми объркали изследванията в лабораторията и урината е чиста.  #2gunfire Другият ми кошмар бе самото раждане, защото постъпих в Родилно без уговорка. За раждането не ми се говори, защото нарочно ми го направиха ад.
Най-хубавият момент - ами цялата бременност, няма по-невероятно усещане от това в теб да расте живот, опияняващо е. А появата на малкото създание е един прекрасен момент, който остава запечатан в съзнанието за цял живот. И после първите дни с бебчето, грижите, радостите - всичко това е много, много вълнуващо.

# 36
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Най-ужасният момент от моята бременност беше в 6-я месец, когато получих болезнени контракции и пиех хапчета за задържане до края на 8-я месец. Също така 8-я и 9-я месец много ми тежеше вече корема(беше огрооооомен Simple Smile), честото ходене до WC, трудното спане и ходене и т.н.
Най-прекрасният момент бе , когато видях две чертички, усещането от ритничетата на бебчо и първото проплакване.

# 37
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Прекрасните моменти са много. Двете чертички на теста за бременност, първите ритничета, когато разбрахме пола и на двете ни деца, появата на малките човечета на бял сват.
Най-ужасните моменти бяха с втората ми бременност, когато в края на бременността  направих нещо като 'междуребренна невралгия' със страхотни болки просто се ужасявах при мисълта, че няма да ми мине до деня на раждането и въобще как ще раждам с тази ужасия. После съвсем в края на бременноста когато ни казаха, че бебо може да има проблем с бъбреците. Слава Богу и невралгията мина и бебо се роди съвсем здравичък.  Peace

# 38
  • Мнения: 269
Най-прекрасният миг беше когато видях двете чертички, въпреки, че дълбоко в себе си още преди да направя теста знаех, че ще е положителен! Heart Eyes Щастлива бях и като усещах как шава дребосъка, а той демонстрираше добър тонус денонощно.
Откровен ужас изпитах, когато прокървих и спря да ми е лошо в 8 г. с. - какъв рев ревах не е истина. Последва преглед на който докторицата 5 минути се взира в ехографа и накрая каза: "Да има сърдечна дейност. Всичко е наред!" ooooh!
Най-тежко ми беше, когато по време на раждането /което вървеше много леко и съвсем естествено!/ се оказа, че водите са зелени и вероятно бебчо не е добре Shocked. Включиха ме на система, за да излезе по-бързо. Всички изчезнаха и се наложи здраво да крещя за да се довлекат докторята и да си свършат работата. Малчо, слава Богу си беше съвсем здрав и в добра кондиция, но този 1 час между зелените води и неговото появяване още го изживявам. Ако щете вярвайте даже болка не изпитвах, цялата бях една голяма питанка "Всичко наред ли е?" Praynig. Радвам се, че е минало Mr. Green ooooh! Party

# 39
  • Мнения: 2 897
Не помня нито един ужасен момент Naughty
Най-хубавият,раждането на прекрасното ми момченце Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 1 733
Най - ужасният - когато в началото на 6 месец трябваше да вляза в болницата, защото имах малко разкритие. А най - прекрасният - първо , когато една петъчна сутрин отидох на редовната женска консултация и доки миказа: "Имаш 7 см разкритие. Отиди си вземи багажа и - в болницата. До обяд ще си имате бебе". А аз нищо не бя усетила...Тогава двамата с тати се разревахме. Изведнъж всичко вече беше различно... Излязох за последен път сама от вкъщи. Усещането, че след половин ден вече ще си майка...не знам, бях страшно много развълнувана.
Разбира се, нищо не може да се сравни с мига, в който малкото човече проплака за първи път, а аз го дарих с първата целувка на този свят Simple Smile  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 8 917
Имам само най-прекрасни мигове от бременноста си и слава Богу Hug - от самата новина до самото раждане. След раждането имах кошмар със слизането на кърмата - цедях нон стоп и вече крещях за сън....добре, че сравнително бързо се нормализира Wink

# 42
  • Мнения: 1 866
Най-прекрасните моменти бяха 2-те чертички, първите ритничета в корема и ражданията. Най-ужасните моменти бяха всъщност цели периоди - и двата пъти 3 месечно постоянно повръщане, дори вода, не можех даже да се изкъпя, защото дори, когато видех вода да тече и започвах да повръщам. Първият път мислех, че ще умра, вторият път знаех, че няма да умра, но се заклевах, че никога повече няма да забременявам.  Grinning Сега вече искам трето, защото 3-те месеца повръщане определено си струват.  Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 2 109
Първият път мислех, че ще умра, вторият път знаех, че няма да умра, но се заклевах, че никога повече няма да забременявам.  Grinning Сега вече искам трето, защото 3-те месеца повръщане определено си струват.  Heart Eyes

olele  а аз така се надявах, че втория път повръщанките щеми се разминат по не малко... и че няма да се налага тати да ми спи 2 дни върху потниците, за да не миришат на прах за пране, а на него ... поне се надявам,че като ми се разшириха ребрата и гръдния кош пъреия пътм няма да прекарам      паккошмара на 5месецнон-стоп болки при всички позиции. ако някой има опит, моля споделете.

# 44
  • Мнения: 574
За лошите не искам да си спомням,но най хубавият предстои  нямам търпение да си гушна мъничето baby

Общи условия

Активация на акаунт