Живачен термометър

  • 1 447
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 430
Здравейте. Искам да си купя живачен термометър. Мислех, че има в Турция, но в темата за пазаруване от Турция писаха, че няма. Гледах в сайтове-олх, базар и др., но се опасявам да поръчам да не е фалшив.
Моля за съвет от къде да купя. Ако някой е купувал от сайт и помни името на продавача да пише, ако е доволен.

# 1
  • Мнения: 4 010
Живачните термометри са забранени, не се произвеждат и не се продават вече, а ако някой продава - може да бъде глобен. Купете си по-добре галиев. На същият принцип е като живачния, не е електронен.

# 2
  • Мнения: 430
Знам, че в ЕС са забранени. Но все още ги има в продавалниците. Пише, че са руски, китайски. Но не съм сигурна колко е честен продавача.
Имам галиев и все пак най-точни са живачните, за мен.

# 3
  • Мнения: 4 010
Вашите предпочитания нямат нищо общо с точността на термометрите. В този сайт няма специалисти по  проверки за автентичност на течността в термометъра. Без да купите няма как да разберете.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 994
Живачните са забранени за продажба в ЕС, а няколко години по-късно и в Русия, и в Турция. Евентуално, ако намерите някакъв, вероятно ще е употребяван.

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 274
Последно един фармацевт ми казя, че все още могат да се намерят в Македония, но това преди 2-3 г.
Моето мнение, че са опасни за употреба и успешно могат да бтдат заменени с галиеви, които са на същия принцип, но ако се счупят не са токсични и са напълно безвредни.

# 6
  • Мнения: 430
Вашите предпочитания нямат нищо общо с точността на термометрите. В този сайт няма специалисти по  проверки за автентичност на течността в термометъра. Без да купите няма как да разберете.
Въпросът ми беше, ако някой е купувал от продавалниците и може да препоръча продавач.
Там има изключително много такива термометри и всеки продавач предлага и много бройки.
https://www.alo.bg/searchq/?q=%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%87%D0% … D1%82%D1%80%D0%B8

https://bazar.bg/obiavi?q=%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%87%D0%B5%D … D1%82%D1%8A%D1%80

# 7
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Последно един фармацевт ми казя, че все още могат да се намерят в Македония, но това преди 2-3 г.
Моето мнение, че са опасни за употреба и успешно могат да бтдат заменени с галиеви, които са на същия принцип, но ако се счупят не са токсични и са напълно безвредни.

Не са опасни за употреба. Все пак няколко поколения български и всякакви други деца израснаха, докато им мереха температурата с живачни термометри. Опасно е ако се счупи да се вдишват живачни пари.

# 8
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 274
Мисля, че от написаното става ясно, че и аз имам предвид това.

Общи условия

Активация на акаунт