Емоционална интелигентност

  • 4 417
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 164
Трудно ми е да общувам с хора, които не показват емоциите си. Дали защото аз самата съм много емоционална, не знам.

# 16
  • Мнения: 11 607
Еовин, моля те да потърсиш тестовете  Praynig Ще ми е много интересно.
Имам линк за тест за интелектуална интелегентност само,че на английски.....

# 17
  • Мнения: 1 937
E-IQ тест
E-IQ тест

Има много такива в мрежата.

Това, което е предложила mkp e вероятно от тук.
Още един интересен сайт.

# 18
# 19
  • Мнения: 704
Какво според вас представлява термина - Емоционална интелигентност.

Емоционална интелигентност = Емпатия - способност да съпреживяващ емоцията на този, с който общуващ /вербално или не Wink/.

Мисля, че е възможно да се развива целенасочено, но по-скоро е "вродена", като нагласа, светоусещане. Това не те прави "уязвим" - напротив, винаги си една крачка преди другия, просто защото разчиташ емоциите му  Sunglasses

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Едното не става без другото...за да разбираш другите, първо трябва себе си да познаваш....то е нещо като вживяване

По тази логика, означава, че се увеличава с опита и не може да се научи, но може да се постави началото с една по- изострена сетивност за тези неща

# 21
  • Мнения: 1 937
... да се постави началото с една по- изострена сетивност за тези неща
Което също не се учи, струва ми се!

# 22
  • Мнения: 6 167
До колкото знам това понятие излиза от теорията за множествените интелигентности,
и емоционалната е една от тях . Състои се от   5 елемента
самоконтрол, самомотивация, самоосъзнаване, емпатия и устойчивост.
Предполагам, че нивото на всеки един елемент, дава общата картина на този вид интелигентност.

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
... да се постави началото с една по- изострена сетивност за тези неща
Което също не се учи, струва ми се!

Ааа, не е така.......можеш  да помагаш на детето да разбира себе си още от малко......когато е разстроено за нещо, да му помогнеш да разбере причината.......да му обясняваш винаги защо се държиш така или онака, като наблягаш на чувствата......мама се ядоса , защото се почувства....., тъй като ........ да го караш да съчувства на децата, които плачат.......виж детенцето плаче...тъжно му е, защото  е загубило топчето си.......милото детенце.....горкото малко кученце, скимти, защото му е студено и е гладно........и така нататък

# 24
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ами аз съм емоционална, обаче по никакъв начин не показвам емоциите си пред непознати и не толкова познати(изключвам семейството, само там си показвам рогцата Mr. Green )
Това означава ли че имам висока емоционална интелигентност?

# 25
  • София
  • Мнения: 2 164
Благодаря за тестовете   bouquet

... да се постави началото с една по- изострена сетивност за тези неща
Което също не се учи, струва ми се!
Ааа, не е така.......можеш  да помагаш на детето да разбира себе си още от малко......
Не се учи. При някои хора сетивността е по-развита. Можеш да помогнеш на детето си да развие някои неща, но не и да го направиш по-емоционално или по-малко емоционално.

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Това не е вярно....емоционалността се учи.........но неемоционален родител не може да възпита емоционално дете

# 27
  • Мнения: 1 937
Все си мисля, че много емоционалният родител, трябва много неемоционално да контролира голямата си емоционалност.
Крачка назад към поста на Lennie - самоконтрол, самомотивация, самоосъзнаване, емпатия и устойчивост.

Абе, secretgarden, караш ме да се напъвам петъчно.  Grinning

Да видим.
Значи, склонна съм да се съглася с Галилей, че "...не можеш да научиш никого на нищо.
... можеш само да му помогнеш да го намери у себе си."

Обаче - не мога да отговоря, защо често пъти да си интелигентен не е достатъчно или защо понякога умният е глупав?  Mr. Green

# 28
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Защо мислиш, че  емоционален е равно на неспособен да контолира емоциите си

 Всички сме емоционални същества, но дали ще развиваш чувствителността си или ще я притъпяваш, дали ще се учиш да се контролираш или винаги ще реагираш първосигнално.....това е до възпитание

# 29
  • Мнения: 1 937
Така излиза, че точно контролът на емоциите е критерий за емоционална интелигентност.

На мен пък подчиняването на емоциите ми звучи като кастриране.

Или сигурен знак за неизменно избухване - някога, някъде!

Общи условия

Активация на акаунт