Овесените ядки диетични ли са?

  • 9 470
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 093
За мюслито най нещо няма ли да каже Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 8 917
Благодаря ви за отговорите!
 С кисело мляко го обожавам, но съм на разделно хранене и овесени ядки с мляко не става Sad

Остави тогава млякото "за друг път" Wink Успех, миличка Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 35 957
Диетични са, но са калорични.
Диета не означава отслабване непременно.
Има Диета за стомашно-чревни разтройства, Диета за ССЗ, Диета за чернодробни заболявания и т.н.

Блонди   Grinning не съм съгласна с теб - от житото също се дебелее.   /както и от хляба  Wink/

# 18
  • Мнения: 1 986
  И овесените ядки,и мюслите са диетични,ако са в умерени количества Wink Peace Мюслите са малко по-калорични заради сушените плодове и ядките в тях-аз също съм на разделно хранене,и не ги ям с мляко/прясно или кисело/ Wink

# 19
  • Мнения: 1 290
Без да се прекалява,защото освен,че калориите са бая,си е чист въглехидрат Flutter

Да не бъркаш с бързите, директни захари?

От овесени ядки не може да се напълнее, както и от жито  Peace
Разбира се,че може да надебелееш от жито,освен,че е супер калорично,знам,че угояват животните с него #Crazy

# 20
  • Мнения: 1 424
Аз мисля,че важно е количеството а не толкова какво ядеш  Peace
А от жито не мисля,че се дебелее  Naughty Е ако е със захар вече не е много диетично  Laughing Но ако хапваш примерно САМО жито ще отслабнеш  bowuu има си и такава диета дори  Grinning

# 21
  • Мнения: 27 524
Момичета, вие бъркате яденето само на жито или овесени ядки и смесването им с нещо друго. Не, само от жито изобщо не може да се надебелее. Има си стара, изпитана диета само с жито и мед. Както и от овесени ядки. На принципа на разделното хранене и разграждането.
Тристания, преди да въртиш очите, провери в книгите  Grinning   bouquet

# 22
  • Мнения: 1 424
Блонди, а за тази изпитана стара диета с жито и мед знаеш ли нещо? Ефикасна ли е? Че аз и се чудих и накрая не я няпрявих  Blush Ама ако споделиш окуражетелни  резултати може да я праввам  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 27 524
Много е ефикасна, но писва, понеже само това се яде. Не гладуваш, но омръзва. Свалят се много килограми. Моя приятелка така свали 15 килца, само с тъпчене на жито. Аз на 4-ия ден се отказах, защото не можех да го гледам вече (а много обичам). Ето ти няколко линка с мнения:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=45292.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83009.0

# 24
  • Мнения: 1 101
На диета съм и преди малко открих, че овсени ядки със сол и лимон много ми харесват.Но не знам дали да диетични?!Идеята ми е една седмица през деня да се храня само с тях, а вечерта с пиле и салата.Но търсачката отново не работи и не знам дали с ядките ще се угоявам, или не?
И аз мисля, че са диетични  Peace

# 25
  • Мнения: 1 424
 Блонди,златна си    love001

# 26
  • Мнения: 2 959
...но съм на разделно хранене...
Билянка, поздравления за избора. За овесените ядки и тяхната полезност за организма, вече Момичетата преди мен са Ти казали. От мен успех! Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 5 605
Много са здравословни и диетични - хапвай смело!

# 28
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Да, диетични са. Доколкото знам съдържат минерали и фибри. Препоръчват се при диета и за избистряне на тена на кожата.  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 220
За мюслито най нещо няма ли да каже Rolling Eyes

Откакто открих мюслито, чистите овесени ядки са ми безвкусни. Мисля, че не е чак толкова калорично, защото е смесено със сушени плодове и ядки, които са застъпени в здравословното хранене. И още нещо - калориите не са основния показател, който трябва да се следи, защото 100гр. мюсли, което съдържа 400 калории (примерно), не може да се сравнява със 400 калории от вафла. То се усвоява  много по-бързо от организма.

Общи условия

Активация на акаунт