Овесените ядки диетични ли са?

  • 9 468
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 897
От овесени ядки не може да се напълнее, както и от жито  Peace

Подкрепям Peace
Лично съм го изпитала Peace

# 31
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
От гледна точка на храносмилането и действието им върху организма са диетични, но не са никак ниско калорични. .......

 Peace
  Много точно казано.
  А във варианта мюсли - със сушени плодове, ядки, мед и разни други екстри - калориите скачат значително.
  Но пък поети в прилично количество, се изразходват лесно и за щастие спадат към "полезните храни"  Laughing

# 32
  • Мнения: 3 042
  А във варианта мюсли - със сушени плодове, ядки, мед и разни други екстри - калориите скачат значително.
 
Naughty
Не е така!
100 гр мюсли съдържащо няколко вида ядки /овесени, пшеничени,ръжени........./ и лешници, бадеми, стафиди, слънчогледови семки, кокос, кайсии..............съдържат 357,47 калории.

100 гр фини овесени ядки съдържат 368 калории.

Цитирам от продуктите на Фамилия Никола.

# 33
  • Мнения: 4 428
А, като си на разделно хранене как се ядат овесени ядки и мюсли  newsm78

# 34
  • Мнения: 93
Овесените ядки са много подходящи за диета. Вярно е, че са въглехидрати, но сложни - т.е. такива, от които организмът има нужда.

Лично аз често сутрин запарвам около 3-4 супени лъжици от тези фините с топла вода, настъргвам една ябълка, дори може една лъжица мед да се добави. Има и очистителен ефект.

# 35
  • Мнения: 448
Не е много професионално обяснено, но доколкото съм чела, самият процес на разграждане и усвояване на храните е свързан със изразходване на калории. Зърнената закуска е една от "най-харчещите" калории . За усвояването на 100 гр зърнена закуска отиват повече калории от колкото за разграждането на 100гр баничка например. И накрая, като се тегли чертата, част от тези съдържими калории са изхарчени за да си извлече организмът всички хубави неща, плюс фибрите които почистват червата. Те са просто ефективна храна.

Последна редакция: вт, 07 ное 2006, 12:44 от teis

# 36
  • Мнения: 745

Лично аз често сутрин запарвам около 3-4 супени лъжици от тези фините с топла вода, настъргвам една ябълка, дори може една лъжица мед да се добави. Има и очистителен ефект.

Значи овесени ядки+плод+мед е подходяща комбинация при разделното хранене? Така ли е?

# 37
  • Мнения: 1 318
Браво, Блонди!!! Hug
Даде ми идея да сваля излишните 2 кг... Бях забравила за житената диета, а при мен определено имаше ефект като я правех.
Иначе от овесените ядки не се пълнее - зависи обаче с какво ги хапваш и най-вече колко хапваш. Flutter

# 38
  • Мнения: 93
Спокоооо. При положение, че овесът, плодът и медът са все въглехидрати, мисля, че си е съвсем разделно. Естествено не трябва да се прекалява с количеството.

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт