91 НЕГ "Професор Константин Гълъбов" - тема 8

  • 51 922
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 952
Логично е предметите така да се групират. От години е ясно, че ИТ профил няма (явно няма свободни кадри); хуманитарен профил просто е абсурд да не сформират в ЕГ (още повече в НЕГ) и остава задължително 1 природен и 2 математически (един с инженерна и един с икономическа ориентация). За мен така групираните профили са си супер. Най-много допълнително един история и география да предложат (интересно ми е дали в 73 този профил набра кандидати). Само да бяха ги обявили до края на 1 срок, за да се запишат децата и нямаше да ги има тези драми.

# 691
  • Мнения: 10 729
Здравейте,

Предстои ни избиране на гимназия и имам следният въпрос към Вас. Какви са избираемите предмети след 10 клас. И всеки предмет ли могат да си избират децата или са строго фиксирани?

Предварително благодаря за отговорите.
Отговорът на този въпрос ще разберете в края на 10 клас.

# 692
  • София
  • Мнения: 608
Поздравления за 12.клас!!!! Успех в реализацията на децата!
Нямах време да чета всички страници и мнения....... Сега чакам датите за заявленията за кандидатстване след 7-ми клас, класирания и тн. Дъщеря ми май ще върви по стъпките на брат си - иска НЕГ. Стискам й палци, има големи шансове!!! Весело и топло лято на всички!

# 693
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 339
stassi, чудесна новина! Ще си имаме още едно бижу! Yellow Heart

# 694
  • София
  • Мнения: 18 153
stassi, чудесна новина! Ще си имаме още едно бижу! Yellow Heart
Стаси мазохистката предлагам да й викаме Wink, доброволно да похаби бала на детето за най-скапаното училище..

Майтапя се, разбира се, браво на момичето!

Последна редакция: пт, 01 юли 2022, 13:20 от пенсионирана русалка

# 695
  • Мнения: 1 541
Може ли един бърз въпрос - има ли изпит за допускането до DSD изпит или не?

# 696
  • Мнения: 502
Не, няма. Има някакви изисквания, не знам какви са точно, но са елементарни за покриване

# 697
  • София
  • Мнения: 18 153
Не, няма. Има някакви изисквания, не знам какви са точно, но са елементарни за покриване

Изпит  баш няма, ама все пак някакво пресяване има или поне преди имаше. Ползваха класното по немски втория срок като критерий за целта. Пише се SK  и ако точките според регламента на изпита стигат за В2 и нагоре,  допускат. Вече няма ли го това, Bubabuba666 ?  Винаги имаше по някое и друго недопуснато дете от випуска, малко на брой бяха наистина, но все пак. Иначе другите изисквания бяха за предаване в срок на разработките от папката за устния. Така е навсякъде, има някакъв подбор,  дето уж се води по-скоро символичен, но тази година в 35-то се оляха..Бройката недопуснати надвишава допуснатите с доста..

# 698
  • Мнения: 11
Здравейте!
С риска да изместя доста фокуса на последните дебати, може ли да помоля Simple Smile да ми препоръчате учител по немски за 15-годишния ми син. Разбрали сме се през лятото да понавакса с такъв пропуските и ако се налага, да продължи с уроците и следващата учебна година. Много ви моля помогнете Simple Smile Весело и лежерно лято на всички!!!

# 699
  • Мнения: 502
Русалка, не зная точно критериите за допускане. Синът ми споменаваше нещо за оценки над 4,5 и становище на учителите дали проявяват/не проявяват интерес към работа в час. Но моят разсеян и вечно не разбрал прекрасник е ненадежден източник на информация, така че да не заблудя някой без да искам.
Може и да е същото, което описваш, но изразено в срочни оценки. Доколкото знам по единия ПП Немски се занимават само с SK

# 700
  • Мнения: 10 729
Здравейте!
С риска да изместя доста фокуса на последните дебати, може ли да помоля Simple Smile да ми препоръчате учител по немски за 15-годишния ми син. Разбрали сме се през лятото да понавакса с такъв пропуските и ако се налага, да продължи с уроците и следващата учебна година. Много ви моля помогнете Simple Smile Весело и лежерно лято на всички!!!
Господине, Вашето дете сигурно учи в друга гимназия! В тази нивото на обучение е толкова високо, че на никое дете не му се налага да ходи на частни уроци по нито един предмет!
JoyJoyJoy

# 701
  • столицата
  • Мнения: 3 826
    Здравейте!
    С риска да изместя доста фокуса на последните дебати, може ли да помоля Simple Smile да ми препоръчате учител по немски за 15-годишния ми син. Разбрали сме се през лятото да понавакса с такъв пропуските и ако се налага, да продължи с уроците и следващата учебна година. Много ви моля помогнете Simple Smile Весело и лежерно лято на всички!!!
    Господине, Вашето дете сигурно учи в друга гимназия! В тази нивото на обучение е толкова високо, че на никое дете не му се налага да ходи на частни уроци по нито един предмет!
    JoyJoyJoy
    Въпреки иронията по-горе, откакто бе приета в НЕГ моята дъщеря не е посетила нито един курс или урок по предмет., преподаван в училище. Взе си сертификата С1 по немски и се представи отлично на матурите, което й дава възможност за бъде приета на първо желание при кандидатстването в СУ./само там реши да пусне/.
    По тази причина не мога да препоръчам учител по немски, освен да се свържете директно с някой от преподавателите и да питате.

    # 702
    • Мнения: 952
    Е как ще се свърже човекът с преподавателите, Галимар…? Та те да не си публикуват някъде телефоните? Освен това има конфликт на интереси с действащи преподаватели. Намирането на частен учител по немски е изключително трудно, да не кажа    почти невъзможно, ако не ти препоръчат познати. Дано някой да Ви предложи вариант на лични!  И не е точно така дори и за НЕГ с частните уроци; много деца ходят- някои наваксват по различни причини, други се презастраховат: писано е това стотици пъти…

    # 703
    • На планетата Земя
    • Мнения: 6 339
    На частни уроци по различни причини ходят децата от всички училища. Никой тук не е твърдял обратното, зигизаги.
    За съжаление за немския нямам контакт.

    # 704
    • столицата
    • Мнения: 3 826
    Аз не отричам, че някои деца ходят, но това не следва да се абсолютизира. Има такива, които са били при "къси клечки, други просто се презастраховат за свое успокоение.  Има и такива, които не ходят.
    Не разбрах, че детето, за което се търси учител , е от НЕГ. Формално има забрана за частни уроци от учители от същото училище наистина.

    Общи условия

    Активация на акаунт