Временна коронка

  • 1 848
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 987
Сложиха ми уж временна коронка, която всъщност е метало-керамична, обаче уж залепена временно, за да видим дали ще се излекува този зъб, на който му лекуваха корена. Обаче един път я разлепих, защото извадих конеца за зъби нагоре, сега за втори път я разлепих, само като чистя с конеца между зъбите, без да го изваждам нагоре. Като я сложа, си стои и без да е залепена. Сега пак да ходя ли да ми я лепят и повече да не си чистя между тези зъби с конец, или може да си стои така без да я лепят?

# 1
  • София
  • Мнения: 13 155
А защо чистиш точно там с конеца?
Не за всички зъби е подходящо подобно почистване.
Ползвай други метода за почистване.
Ако не отидеш да ти я залепят отново, има вероятност да я погълнеш или дори да я вдишаш при по-рядко вземане на въздух.
Отделно пък под нея ще влизат храни и ще дразнят мястото,което уж лекуваш.

# 2
  • Мнения: 7 987
Ох, добре, махнах я. Ще отида да ми я залепят пак и повече няма да си чистя зъбите с конец там.
Аз не знам как по друг начин мога да почистя между зъбите. А и точно там си чистя редовно, защото преди имаше кариес и оставаше храна. Сега защото не знам дали наистина все още не остава нещо там.

# 3
  • Мнения: 25 615
Купи си зъбен душ. Тъкмо има тази седмица в Лидл. Simple Smile

Скрит текст:
ПП Извинявай, ама баба ти все с конец си е чистила зъбите...

# 4
  • Мнения: 7 987
Купи си зъбен душ. Тъкмо има тази седмица в Лидл. Simple Smile

Скрит текст:
ПП Извинявай, ама баба ти все с конец си е чистила зъбите...

Мда, те бабите все със зъбен душ си ги мият. Grinning

Мерси за инфото. Само да успея да отида докато все още има.

# 5
  • Мнения: 162
Сложили са ви ВРЕМЕННА металокерамична коронка?! Странна инвестиция...

# 6
  • Мнения: 7 987
Сложили са ви ВРЕМЕННА металокерамична коронка?! Странна инвестиция...

Станала е грешка просто, но пък после ще я залепят същата за постоянно. Не виждам проблем.

Абе нещо не го видях тоя душ в лидл каталога за тая седмица.

# 7
# 8
  • Мнения: 2 474
Скоро и на мен ми сложиха нова коронка, изцяло керамична, но с временен цимент, за да се види дали ще пасне добре (преден зъб е). Предупредиха ме, че може и да падне, точно заради временния цимент, Слава Богу не падна. След това ми я махнаха и я залепиха за постоянно, казаха ми, че ако трябва да се маха отново, трябва да се чупи коронката на парчета..
Щом ти е паднала вече - или отиваш да ти я лепят отново с временен цимент, за да продължи тестовия период, или да ти я сложат за постоянно. Просто тези цименти наистина не държат и с конец е лесно да се отлепи. Можеш да споделиш после за въпросния душ - дали е еквивалентно добро почистването, както с конец, любопитно ми е просто, тъй като не съм ползвала досега.

# 9
  • Мнения: 7 987
Купих си душ, но не съм го отваряла ощe. Grinning
Иначе моята коронка е временно залепена, за да се види дали се е излекувал този корен, и не знам какво следва, ако не е.

# 10
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Аз имам мост, залепен с временен цимент преди година. Като отидох да го лепят "за постоянно", зъболекарката не успя да го свали и решихме да остане така, докато не падне сам. И така - цяла година. Не го щадя - ям си спокойно, чистя с конец, интердентална четка и зъбен душ (точно този от Лидл) - не мърда Grinning

# 11
  • Мнения: 7 987
Тъпото е, че и със зъбния душ успях да я извадя. Много ме е яд, че пробвах изобщо да почистя около коронката. Сега трябва за трети път да ми я лепят. Вече ми е супер неудобно.

Общи условия

Активация на акаунт