Университети в Германия и други държави с немски език 17

  • 48 011
  • 755
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 667
Няма логическа връзка. Просто ние, които не сме в Шенген, сме втора категория хора и сме опасни.

# 61
  • столицата
  • Мнения: 3 844
Лицемерие и дискриминация.  Но иначе всички сме равни в ЕС.

# 62
  • София
  • Мнения: 84
Май отдавна великите еврогейци си имат нов основен "демократичен" принцип- свободно движение на стоки, капитали и някои хора.....

# 63
  • Мнения: 1 776
Лицемерие и дискриминация.  Но иначе всички сме равни в ЕС.

Или пък недоверие и лаене в България Simple Smile
Както споменах и в другата тема, по-вероятно е да става въпрос за журналистически интерпретации и неточности при говорене на полутици, отколкото за опит за делене на ЕС.
Ето я прословутата заповед от сряда...
https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/coronavirus-covid-19/ne … uiten-eu-schengen
Не знам кой е за плюене честно казано. Нидерланджите, че ни дискриминират или ние, че веднага ги захапваме...
В смисъл, не схващам важи ли за нас. Пише ЕУ/Шенген.
Ама накрая е даден линк към Шенген...

# 64
  • София
  • Мнения: 18 177
Никакво лаене не е Код.  Hидерландците бяха пример...Че е неразбираемо написано от журналистите в съответната нидерландска медия  на английски с това И между PCR и антиген, факт, ама поляците примерно съвсем ясно са си го написали..

As of 15 December, people arriving from outside the Schengen area must have a COVID-19 test performed within 24 hours before crossing the border, counting from the time of the test result.

Vaccination does not exempt you from taking the test. Failure to present a negative test will result in a 14-day quarantine from which you may be released on the basis of a negative test no earlier than on the 8th day after crossing the border.

You can also do the test at some Polish airports before the border check.

Последна редакция: пн, 20 дек 2021, 18:25 от пенсионирана русалка

# 65
  • Мнения: 1 776
Това не е медия, а заповедта на правителството.
Ще видим в сряда необходими ли са наистина тестове или не, към момента силно се съмнявам.

ПП - С Полша пак мирише отдалеч на бгмамска фалшива информация Simple Smile
Не виждам на пръв поглед каквото и да е разделение в мерки, базирано на Шенген / ЕС.
Къде го пише това за Шенген?
https://www.gov.pl/web/coronavirus/eu-member-states-schengen-area-turkey

https://reopen.europa.eu/bg/map/POL/7001

Доколкото виждам, освен целия ЕС даже и Турция е добавена в групата.

Последна редакция: пн, 20 дек 2021, 21:01 от kodbg

# 66
  • София
  • Мнения: 18 177
Това не е медия, а заповедта на правителството.
Ще видим в сряда необходими ли са наистина тестове или не, към момента силно се съмнявам.

ПП - С Полша пак мирише отдалеч на бгмамска фалшива информация Simple Smile
Не виждам на пръв поглед каквото и да е разделение в мерки, базирано на Шенген / ЕС.
Къде го пише това за Шенген?
https://www.gov.pl/web/coronavirus/eu-member-states-schengen-area-turkey

https://reopen.europa.eu/bg/map/POL/7001

Доколкото виждам, освен целия ЕС даже и Турция е добавена в групата.

Хайде не с рогата... Wink Аз когато пуснах поста тук, заповед нямаше и цитатът, който коментирах, беше баш от медия, с тъпа грешка в изразяването с  това И.
А за Полша:  само до преди час-два-три  цитатът стоеше на сайта на летището Шопен във Варшава  като движещ се банер с удивителни...И оттам беше копиран/пейстнат текстът ми тук. И беше в сила, понеже дъщеря ми вчера летя от Франкфурт през Варшава насам и е  питала за връщането си от нешенгенска страна като нашата в началото на януари при действащите вчера правила ( от 15.12 са били в сила). Обяснили са й, че не я касае ограничението заради статута й на транзитен пътник, който  макар и идващ от БГ, ще е в Полша за час и малко... Явно са им свили междувременно перките, но Код отдава всичко на фалшиво лаене в бг мама...

Последна редакция: пн, 20 дек 2021, 22:43 от пенсионирана русалка

# 67
  • Мнения: 1 776
Какво значение откъде е лаенето?
Единствено препоръчвам да се проверява информацията на официални страници, а не да се разчита на приказки било то на познати или непознати.
Не твърдя, че съм прав или грешен, но неправилното интерпретиране на информация води до много излишни притеснения и ненужни проблеми!
Последните постове се отклониха от темата и по слухове се започна с плюене и обсъждане на дискриминация. Без никой да си мръдне дъто да се опита да разбере има ли основания.
И да, може да има истина в това, но за момента няма реални доводи, а само интерпретации на статии по вестници.
Дадох линкове към страницата на полското правителство и към реопън.еу, което е официален европейски сайт.
Дупликата ти не е адекватна в случая, едно благодаря щеше да е по на място.
Аз нямам позиция кое е вярно или не. И на мен ми е интересно, разликата е, че се опитвам да се аргументирам с нещо, което прилича на официална информация, а не с нещо, което някой видял на летище и затова става случило се в БГ мама.

ПП - Когато си пуснала поста заповед е нямало, когато правиш репликата на включването ми вече има. Прочети я и да развиваме дискусията напред, какъв е смисъла да циклим след като вече има повече данни?

Последна редакция: пн, 20 дек 2021, 22:19 от kodbg

# 68
  • София
  • Мнения: 18 177


Това  скрийншотче достатъчно официално ли ти е ... Същото като на летището вчера и днес по-рано.... Пише си точно извън Шенген, затова е и питала. Вече е сменен текстът И на сайта на летището. Така че  - ако обичаш, давай малко по-леко с препоръките да си мърдат някои хора повече д-то. Очевидно са си го мръднали  достатъчно - прочели са официален сайт,  видели са същото и на сайта на летището, което ги касае, заинтересували са се какво се крие зад този текст, попитали са...


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Елиас, един въпрос  (чисто информативно - аз лично, никого не обвързвам с това си мнение, се надявам след някой и друг месец да може поне без бустер да минат, ама надали) за бустерната може ли?  Същата ли е като първите две дози - примерно Пфайзер? Или е на принципа на крос ваксинация?

Последна редакция: пн, 20 дек 2021, 23:11 от пенсионирана русалка

# 69
  • Мнения: 1 776
Да, определено е официално и затова е интересно.
Може ли линк към него Simple Smile)
А не да се пълни темата с абсурди като ще ги делят защото много фалшиви сертификати имало извън Шенген Simple Smile)
Нали сте наясно, че в Шенген най-вероятно има повече.
Едни скромни 180к доказани във Франция например за да не съм голословен
https://m.dir.bg/dnes/svyat/razkriha-182-hil-falshivi-sertifikat … siya-za-6-mesetsa

И... За финал, дали поддържаш мнението, че иде реч точно за мърдане на дъ то и анализиране на информация???

Текстът, който цитираш и скрийншотваш неколкократно си е валиден и в момента...
https://www.gov.pl/web/coronavirus/outside-the-european-union-sc … engen-area-turkey

На линка, който съм дал по-горе, но в аутсайд ЕУ. Някой явно го мързи да чете. Видимо нищо не е променено, а е грешно възприета информацията, извадена от контекста. И всичко се базира на грешка. Била тя волно или неволно допусната от поляците.

Фактите са, че в момента е много омешана ситуацията.
Според различни тълкувания може да се извадят разллични, противоречащи си изисквания.
И за мен по-логичното обяснение е грешка в текстовете и липса на деление на ЕС.

Много набъбна дискусията, породена от 9те мнения преди моето първо по темата, анатемосващи лошите шенгенци. Надявам се да ви е полезен и друг поглед, небазиран на вродената ненавист и недоверие към лошите западняци, а основаващ се на наличната към момента информация.

Последна редакция: пн, 20 дек 2021, 23:36 от kodbg

# 70
  • Наблизо
  • Мнения: 6 275
Код,заглавието на статията е подвеждащо.182к са опиталите се да подправят по някакъв начин сертификата.Много много по-малко са тези,работели със сестри и лекари за 'истински' фалшив зелен сертификат.И в друга тема го казах-мой състудент германец ме попита лятото от далече така,щял да ходи на почивка в България и имало ли начин да си набави зелен сертификат,ама без да му бият ваксината.Не бях говорила с него с години и ако имаше други български приятели,щеше да пита тях,значи е подочул не от наши сънародници.И не е единствен.

# 71
  • София
  • Мнения: 18 177
Код, спри се... Никого не го мързи да чете и да си мърда д-то. Грешка или не на поляците, волна или  неволна, все тая е , точно това си пишеше вчера на двете упоменати места - само извън Шенген, нищо друго, никакъв ЕС и Турция. И отговорът, получен на летището,  също не подсказва грешка, гласял е  точно казаното по-назад - въпросното нон-шенген ограничение няма да Ви касае Вас като бг, понеже ще сте транзит. Дали имаш намерение да спреш?

А и е малко смехотворно да  приканваш хората да  търсят официална информация , а ти да даваш като надеждна тази  в дир.бг. Първият намерен линк още показва сериозно разминаване в цифрите... Не че и той е официален, де. Но къде са  110 000, къде 182 000...
https://www.france24.com/en/live-news/20211216-france-says-110-0 … es-in-circulation
https://www.euronews.com/2021/12/20/french-police-have-detected- … ses-in-six-months

А сега, де...Колко са последно, ей така за едната прецизност, не за друго? Wink Иначе  съм на твоето мнение, дори и да има разделение, то няма да е заради многото фалшиви сертифкати у нас, понеже на такива изобилства и навън. Дъщеря ми ходи в една книжарница да си принтира някои неща, въпросната я държи турчин. Познава я вече, разговорили се преди  две-три  седмици и я попитал защо толкова често си прави тестове, буквално през ден. Отговорила му, че в транспорта до работното й място в Хайделберг я проверяват непрекъснато в трите превозни средства, а сертификатът й за  завършена ваксинация влиза в сила  в деня Х. И той й казал, еееееех, що не каза по-рано, веднага ти намирах "истински" сертификат, но без  да се боцкаш...

Последна редакция: вт, 21 дек 2021, 00:15 от пенсионирана русалка

# 72
  • Мнения: 1 911
Русалка, дъщеря  ми е с Янсен,  сложи бустер Файзер, аз съм с Астра Зенека и също бустер Файзер. Четох разни изследвания (уж), че векторна ваксина с бустер иРНК дава много добър процент защита, но то при нас нямаше и как, де- векторна ваксина не се слага за бустер.

# 73
  • София
  • Мнения: 18 177
Русалка, дъщеря  ми е с Янсен,  сложи бустер Файзер, аз съм с Астра Зенека и също бустер Файзер. Четох разни изследвания (уж), че векторна ваксина с бустер иРНК дава много добър процент защита, но то при нас нямаше и как, де- векторна ваксина не се слага за бустер.

Благодаря, бях забравила, че  девойката ти е с Янсен, хем го беше писала назад във времето Simple Smile

# 74
  • Мнения: 1 776
Е спирам определено.
Ако не желаеш да разбереш, че мерки в Полша не са променяни, а са грешно интерпретирани поради пасаж в текста за неЕУ страни след изнесената информация не мога да помогна.
А и всъщност не е необходимо. Мисля скоро ще се изясни за всички, че разделяне на ЕС няма нито в Полша, нито в Нидерландия и вредната дезинформация ще спре.
По отношение на заяждането с бройката от дир.бг - да, не мисля че има значение точната във връзка с обсъжданата фантасмагория, че у нас има много фалшиви сертификати, а на запад няма.
Мир да има и любов сред целокупния ЕС.

Общи условия

Активация на акаунт