Моля се за тази бременност

  • 2 360
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 44
Здравейте дами!
Днес сутринта отидох и си пуснах хормонът TSH.
Преди малко излязоха резултатите.
За пръв път в живота ми се молех да ся лоши,
за да е това причината и да се знае как ще се оправят нещата.
Докторът каза , че за бременни трябва стойностите да са между 1 и 2.
Моите са почти 4.
Каза да пия еутирокс 25мг по 1 на ден.
Питах го и сега какво ще правим до кога какво ще стане?
Той ми каза , какво искаш да стане това е кухо яйце и ти е заложено генетично , нищо няма да стане.
Тук едва ли има пророк в сайта, който да ми каже кякво ще стане..
Но поне ако ми кажете какво да правя , ще съм наистина благодарна.
Благодаря

# 16
  • Мнения: 4 518
Веднага казвам - смени лекаря!

# 17
  • София
  • Мнения: 13 460
Абсолютно некомпетентен, че и груб лекар.
Еутирокс не може да ти изписва гинекологът, а трябва да те прати при ендокринолог. Да,възможно е да не е ок бременността, след като не си пиша преди това лекарства за ЩЖ. За да се оформи качествена яйцеклетка, се приема, че трябва тсх преди бременността да е под 1. Само по себе си тсх не дава информация, защото с него се изследват още 4! показателя, за да се разбере дали имаш Хашимото или друг проблем. Контролът е само при ендокринолог.
Кухите яйца не са заложени генетично, а са случайно явление и при повторение (ти каза, че си имала една изгубена и 1 проблемна бременност) се правят изследвания, основно се започва от тромбофилия, витаминен баланс и т.н. (ако хормоните са ок).
Явно не те е пратил на кръвни тестове за бременността, за да разбере дали се развива и само ти взема парите за ехограф през 2 дни.
Ако има съмнения за кухо яйце или за загинал плод, защо те тъпче с прогестеронов препарати и ти рискува здравето, а не те прати при добър диагностик, който да те прегледа и да назначи аборт?
Всички неща, които прави, явно се разминават едно с друго.
Вариантът е яко да те използва за пари, защото вижда, че си готова да ходиш и всеки ден. Или пък да е супер некомпетентен. Или всичко накуп.
Моят съвет е още в понеделник да го смениш с читав лекар, който да те прегледа, да ти пусне изследвания и да каже какво да правиш. В понеделник по мои изчисления започваш 8 г.с. Значи трябва да се чуе сърдечен ритъм или да се види празен и вече деформиран сак. Няма средно положение. Нито е нужно да чакаш някой да ти пророкува.

# 18
  • Мнения: 44
Значи просто трябва да отида на друг лекар и да разкажа всичко.
И да се надявам, че ще е компетентен и няма да е късно .

# 19
  • Мнения: 4 660
Михаела ти много добре си знаела че имаш проблеми със хормоните и нищо не си направила преди да правиш опити за бебе.
И сега лекарят е виновен ,защо той да е виновен ? Пак казвам терапията на лекаря е адекватна. Какво ще се случи ще чакаш и ще видиш.

# 20
  • Мнения: 182
ТСХ близо до 4 наистина не е ок за бременност, но нито е фатално, нито е непременна причина за проблем. Забременях с ТСХ над 4 и родих съвсем здраво бебе. Изобщо не се вкарвай във филми заради това. Да, трябва да се коригира, това е. Не е задължително причина за проблем на този етап.

# 21
  • France
  • Мнения: 12 956
Веднага казвам - смени лекаря!
+ 1. Още като прочетох, че не ù е пуснал кръвни, но я вика през ден на ехограф ми стана ясно, че е поредният некомпетентен търгаш. А ти трябва по-спокойно да гледаш на нещата.

# 22
  • Мнения: 44
Здравейте,
Благодаря на всички, които ми отговориха.
Днес ми направиха кюртаж.
Имаше жълто тяло, но сърце не се появи а станах 9с
Просто прекалено бавно се развиваше, явно бремеността не беше наред.
Разбира се, чувствам се ужасно и не спирам да плача.
Искам да намеря сили и да се съвзема и да имам възможност да забременея и родя здраво бебе този път.
Пожелавам го на всички.

# 23
  • Мнения: 4 660
Не искам да го кажа но авторке видя ли това постоянно ходене на лекар не помага за задържане и износване. Трябва и малко доза спокойствие ако е писано ще се роди.
Опитай се следващия път да не ходиш толкова често.

Общи условия

Активация на акаунт