Мазна кожа

  • 1 176
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Добър вечер. Кожата на лицето ми е мазна. Почиствам сутрин и вечер със съобразени с типа кожа продукти.- измивен гел,тоник,витамин C и кремче - на 20 години съм. Проблемът ми е че вече към 15:00 вече се омазнява,а трябва да излизам и не знам как да я почистя ( не е хубаво кожата да се мие повече от 2 пъти на ден и аз се съобразявам с това) но какво да правя,ето идва Коледа,Нова година живот и здраве. Не използвам грим и то никакъв,само спирала и баласам за устни с цвят. Как да не лъщи до вечерта когато ще я почистя?

# 1
  • София
  • Мнения: 28 565
Не знам какво разбираш под "съобразени с типа кожа продукти", но не трябва да ползваш измивни продукти за мазна кожа, а за нормална. Продуктите за мазна кожа първоначално изсушават кожата, но заради това тя си "наваксва" с омазняването. Това едно. Второ – много е важно да хидратираш. Аз също съм с мазна кожа и лятото ползвам някакъв гел за мазна кожа през деня, през зимата малко по-тежък крем, нощем задължително ползвам масла за мазна кожа, независимо от сезона. Освен това зависи и от външните фактори. Например, ако си на климатик, той кара кожата допълнително да се изсушава, което пак води до "наваксване". Тук пак стигаш до правилната хидратация. Храната също е от значение – вода трябва да се пие, повече зеленчуци... Когато ти се омазни през деня, не я мий – ако я измиеш, това означава пресушаване, което отново я кара да "наваксва" с омазняването. Просто попий лицето с някаква салфетка – не да търкаш, а да попиеш.
Ако, обаче, причината е хормонална, всичко, което написах по-горе ще помогне донякъде, но няма да реши проблема.

# 2
  • Мнения: 315
Напълно съгласна съм с горното. Бих добавила да сменяш често калъфката на възглавницата и да подсушаваш кожата с мека памучна кърпа чрез попиване, не чрез търкане. Ползвай хидратиращи гел-кремове, които не са прекалено тежки. И ако за специален случай искаш да премахнеш лъщенето, потърси матиращи листчета (има ги в дрогериите). И аз да натъртя - хидратация  - външна и вътрешна!

# 3
  • Мнения: 6
Напълно съгласна съм с горното. Бих добавила да сменяш често калъфката на възглавницата и да подсушаваш кожата с мека памучна кърпа чрез попиване, не чрез търкане. Ползвай хидратиращи гел-кремове, които не са прекалено тежки. И ако за специален случай искаш да премахнеш лъщенето, потърси матиращи листчета (има ги в дрогериите). И аз да натъртя - хидратация  - външна и вътрешна!
За момента имам само обикновени кърпички,от тези които са в кутия и са по 90 бройки. С тях може ли?

# 4
  • София
  • Мнения: 28 565
Може. Щом нямаш грим, няма да има проблем.

# 5
  • Мнения: 246
Моята кожата е като твоята + супер чувствителна
Измивам с гел, тоник, серум , околоочен и хидратиращ крем (мазната кожа също трябва да се хидратира).
С климатик съм, не ми изсушава кожата. Хормонални изследвания съм пускала, нищо ми няма. Просто кожата ми е такава.
Аз обаче ползвам грим.
Наистина опитай се да попиваш лицето с памучна кърпа, хидратирай и не претоварвай лицето си с твърде тежки продукти.

# 6
  • Мнения: 315
Напълно съгласна съм с горното. Бих добавила да сменяш често калъфката на възглавницата и да подсушаваш кожата с мека памучна кърпа чрез попиване, не чрез търкане. Ползвай хидратиращи гел-кремове, които не са прекалено тежки. И ако за специален случай искаш да премахнеш лъщенето, потърси матиращи листчета (има ги в дрогериите). И аз да натъртя - хидратация  - външна и вътрешна!
За момента имам само обикновени кърпички,от тези които са в кутия и са по 90 бройки. С тях може ли?
Да, с условие отново да не търкаш, а съвсем леко да попиваш омазняването.

# 7
  • София
  • Мнения: 35 098
С листчета за попиване на себума, под 2 лв са бюджетните и вършат супер работа.

https://www.dodis.bg/wibo-matirashti-listcheta-za-litze-za-absor … ane-na-sebum.html

# 8
  • Мнения: 6
В момента ползвам крем на Eveline за мазна кожа ( матиращ е с SPF 8 )

# 9
  • Мнения: 2 585
Много хора казват “съобразена с типа ми кожа”, ама всъщност въобще не знаят каква е кожата им. То в днешно време има и много псевдо козметички, та и дерматолози, които също трудно се ориентират.
Намерете си читав дерматолог и тогава конкретизирайте типа кожа. Той ще Ви препоръча най-правилната козметика. Може да споделите и за финансовата си възможност, за да Ви ориентира в клас козметика подходящ за кожата Ви и за финансовите възможности. Освен всичко друго така модерните инфлуенсъри препоръчват какво ли не, пробват какво ли не - не правете това. Никоя кожа няма нужда от подобно нещо. Аз съм казала не веднъж, че съм много доволна от Biologique Recherche /не е реклам, обикновен клиент на марката съм, просто аз с нея се преродих/. Ако имате възможност опитайте  козметиката им.

# 10
  • София
  • Мнения: 28 565
В момента ползвам крем на Eveline за мазна кожа ( матиращ е с SPF 8 )
Недей матиращ.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 990
И аз съм с мазна кожа. От години използвам флуиди или кремове с гелообразна текстура. И както са писали и преди мен, в никакъв случай почистващи продуктиза мазна кожа, твърде агрествни са.

# 12
  • Мнения: 15 555
Горещо препоръчвам този комплект за мазна кожа. Снаха ми е с много мазна кожа и ползва и трите продукта от тази серия. Казва, че е много доволна.

https://-spam296-/paket-za-litze-nezno-dokosvane-za-mazna-koza.html

# 13
  • Мнения: 6
Здравейте!! Реших да си направя тест за определяне на кожата вкъщи ( минавам лицето с едно тампнче мицеларна вода и след това измих,подсуших леко без търкане и оставих за 1-2 часа без да слагам нищо ) Доста съм изненадана,единствено носът ми се омазни леко. Както пише сложих салфетка и притиснах и остана мазно метно само при носа. Явно вече към 20 години си проличава най-много каква е кожата. И май е нормална 🤷🏻‍♀🤷🏻‍♀ знам ли. Купих си преди няколко месеца нещата с които се грижа за кожата (за мазна кожа). Сега какво да правя? Не ми се иска да ги хвърлям,хем не трябва да ги ползвам

# 14
  • Мнения: 1 485
След като ви изчетох се сдобих с един крем:
https://www.neutrogena.bg/produkti-kozha-lice/hidratant-hidratac … hidratirashch-gel
Надяваам се да има ефект. Следобед кожата ми лъсва и попивам със суха кърпа, ще търся кърпички за себум. Лошото е, че и косата ми се омазнява много бързо.

Общи условия

Активация на акаунт