За Погачата и неразположението

  • 18 991
  • 135
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 790
А ти как разбра коя точно гостенка ви е посетила в "това положение" преди навършване не 40 дена на детето? Нали е скрила newsm78 Или ти разпита всички познати... newsm78
Не се заяждам просто ми стана интересно..
 Peace


Ахам и аз това се чудя. Вие като ходите по гости казвате ли на всички, че сте неразположени? А вашите гостенки казват ли ви, когато са в такова положение? Не се заяждам, чудно ми е някак.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 623
Искам само да споделя, че мъника на който правихме Погача е в цветущо здраве  Hug и лично се убедих, че наистина са бабини деветини  Grinning

# 17
  • Мнения: 945
Иzвинете ме, но отдавна не се бях смяла толкова и zа това ще побутна темата нагоре... Mr. Green

todorovibg, ти наистина ли си вярваш? А поне zнаеш ли в кой ден е била жената? Може и от това да има zависимост. Примерно ако и е първи ден, само 1 обрив и на теб да не ти е провървяло, да и е свършвало точно  Joy Joy Joy

# 18
  • Мнения: 10 604
Вчера чух за това от една приятелка и направо се изумих. А според мен истината е проста - много бебета получават пъпки по лицето - и моето имаше някъде в началото на 2 месец. Тези пъпки могат да се дължат на стрептококова инфекция, на изчистването на бебешкия организъм от хормоните на майката и се приемат за нещо нормално. Това съм го чела във форума и педито го потвърди. Тъй че стига бабини деветини!!!!!!!!!!!!!!

# 19
  • Мнения: 141
 tooth tooth tooth balloon tooth tooth tooth tooth tooth tooth
Аман от суеверияяяяяяяяяяяя  Banghead Banghead Banghead

# 20
  • София
  • Мнения: 985
Е това направо е невероятно, не мога да повярвам че в 21 век, по този начин могат да се обясняват здравословните проблеми. Дали и алергията и обривите на моето дете са причинени от тези лоши жени с менструация. Това ще да е причината. Сега ще си напрява ретроспекция, кой посмя ,аджеба да ми дойде в къщата в такова състояние. Ще ги помоля да си проверят календарчетата и който е виновен, ще понесе много строги наказания. Mr. Green Това в кръга на шегата , моля никой да не го приема лично. Но наистина смятам, че тези бабини деветини излишно ни обременяват съзнанието. ЗА всяко нещо , което се случва, си има логично обяснение, включително и за детските обриви.

# 21
  • Мнения: 3 268
Аз знам,че е вярно, защото съм била на няколко дни, когато една жена е дошла неразположена вкъщи и съм получила "мундарлък". И досега имам някой и друг белег.  Close
Би ли ми обяснила каква е тази дума и какво означава newsm78.Не мога да повярвам,че вярваш на такива неща

# 22
  • София
  • Мнения: 11 705
здравейте,
с риск да ме смъмрите искам да споделя, че моята хубавица я споходи това поверие - една "доброжелатека" дето ня вярва в бабини девитини дойде неразположена в къщи (преди Криската да е направила 40-дни). Скри от мен, че е в това състояние -понеже това са глупости както тя се изказва и сега всеки месец моята хубавица се обрива зверската #Cussing out
Аз си изкарвам акъла-ходя по доктори, те не откриват причина за обрива, опитвах с мазила и без мазила, и какво ли още не, и след няколко дни обрива си минава без никакви лечения. Криската е едва на 7 месеца...а това ще го търпи цял живот!
Иде ми да я убия тая приятелка:2gunfire:

Така, че мили мами, ако някоя от вас знае лек срещу това поверие -  ще бъда много благодарна!

п.п мисля, че на никой не му пречи да предупреди когато е в това деликатно състояние, пък нека майката да си прецени дали вярва или не Hug

А ти наистина ли вярваш,че обривът,който е получило детенцето ти е от това  Shocked?

# 23
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Поредното суеверие, въпреки че съм чувала такива неща, но не вярвам.

# 24
  • Мнения: 11 004
Много хора вярват на безобидните суеверия, че бременните не бива да се постригват и да пазаруват за бебето предварително.  hahaha Какво остава за това  Wink

# 25
  • Мнения: 7 474
Виждам ,че всичко е минало успешно и с неразположението Laughing

Искам да питам някой, ако знае самата погача и прощапулник и тем подобни обичаи не са ли също един вид суеверие newsm78(правиш прощапулник , за да не падало детето и т.н.) или са свързани с религията. Нещо не съм наясно от къде идват тия обичаи newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 38 490
И аз не вярвам, ама ще ви кажа какво чух - жената да носи яйце на майката /май така беше/. А ако стане обрив - понякога и големи червени петна - да се намери девствено момиче в цикъл ... това май е трудно вече Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 11 004
А ако стане обрив - понякога и големи червени петна - да се намери девствено момиче в цикъл ...

Имаше една тема за най-абсурдните неща и бабешки методи, които сме чували да се прилагат на бебетата. Там беше описан такъв случай - бабата на детето се опитвала да го изцери с оцапани гащи   hahaha hahaha hahaha

# 28
  • Мнения: 773
здравейте,
с риск да ме смъмрите искам да споделя, че моята хубавица я споходи това поверие - една "доброжелатека" дето ня вярва в бабини девитини дойде неразположена в къщи (преди Криската да е направила 40-дни). Скри от мен, че е в това състояние -понеже това са глупости както тя се изказва и сега всеки месец моята хубавица се обрива зверската #Cussing out
Аз си изкарвам акъла-ходя по доктори, те не откриват причина за обрива, опитвах с мазила и без мазила, и какво ли още не, и след няколко дни обрива си минава без никакви лечения. Криската е едва на 7 месеца...а това ще го търпи цял живот!
Иде ми да я убия тая приятелка:2gunfire:

Така, че мили мами, ако някоя от вас знае лек срещу това поверие -  ще бъда много благодарна!

п.п мисля, че на никой не му пречи да предупреди когато е в това деликатно състояние, пък нека майката да си прецени дали вярва или не Hug

И аз преди не вярвах, а и все още съм малко резервирана, но ето моя опит. Преди няколко години с мъжа ми живеехме на квартира с едно друго младо семейство. Бебката им беше някъде на три-четири седмици, когато на мен ми дойде една приятелка на гости. Без да знам за такива поверия я поканих в стаята на бебка да я види. Тогава тя ни обясни за това поверие и се извини , че не била разбрала ,че бебето е толкова малко и влезнала при него при положение,че е в цикъл. Е, естествено ние и се изсмяхме и казахме, че не вярваме в такива поверия. hahaha Може и случайно да е станало, но на другия ден бебка се обрина. Shocked та същата гостенка ни обясни, че трябва да прекрачи три пъти бебето. Дойде прекрачи го и обрива мина до два-три дни.
Така се случи, че същата приятелка се падна да е в цикъл и за погачата на моя син. не помня от къде бях чула, че трябва да влезне при него и без никой да я чуе да му прошепне три пъти - и аз съм мръсна като тебе. Joy Стори ми се страшно глупаво, но за всеки случай я накарах да го направи. Crazy

# 29
  • Мнения: 9 990
 PartyКъв купон!
И сина ти защо пък да е мръсен?????Как може едно малко дете да е мръсно в този смисъл, при това-момче.... Laughing
Колко ли акушерки са в цикъл, докато израждат? ThinkingПредлагам да има болничен за "мундурлък"/така ли беше?/ за тези жени, които практикуват тази професия... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт