За Погачата и неразположението

  • 19 065
  • 135
  •   1
Отговори
# 60
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
...Така, че мили мами, ако някоя от вас знае лек срещу това поверие -  ще бъда много благодарна!

Ами като за начало- лек срещу поверие  newsm78 Поверието не е болест, че да се лекува...  ooooh! ooooh! ooooh!

Дъщеря ми беше на около месец, когато й  се изрина цялото личице- грозни, червени ситни пъпки. Ама през ум не ми е минало да търся вината в менструацията на някоя от гостенките ни......................... Честно, много тъпо!
 Просто я заведох на дерматолог и след назначеното лечение нещата се оправиха  Naughty

За пъпчето съм съгласна с Пенелопа- сантимент е, не поверие  Hug
И накрая, todorovibg- забелязала съм, че във всички теми, свързани със суеверия и поверия ти яростно защитаваш "вярващите" . Просто ми е интересно- с каква цел?!

# 61
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 869
Аз не смятам, че todorovibg "яростно защитава" каквото и да било, изобщо думата "яростно" според мен е доста зле подбрана тук. Момичето просто изказа мнение, каза няколко пъти, че това са си нейни лични съображения и вярвания.. не виждам причина да се търсят нападки, цели и т.н. от нейна страна Simple Smile... по-скоро се получава обратното, от това което виждам аз Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 6 810
Ами ние нямаме светена вода и никога през живота си не съм виждала такава... newsm78 пък камоли да я си я нося вкъщи. Знам, че поп освещава вода, ама...никога не ми е хрумвало да ходя да светя вода и да си я влача вкъщи.  Laughing

# 63
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Аз не смятам, че todorovibg "яростно защитава" каквото и да било, изобщо думата "яростно" според мен е доста зле подбрана тук. Момичето просто изказа мнение, каза няколко пъти, че това са си нейни лични съображения и вярвания.. не виждам причина да се търсят нападки, цели и т.н. от нейна страна Simple Smile... по-скоро се получава обратното, от това което виждам аз Simple Smile

Уф, простете за зле подбраните думи   341uu

# 64
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 869
Аз не смятам, че todorovibg "яростно защитава" каквото и да било, изобщо думата "яростно" според мен е доста зле подбрана тук. Момичето просто изказа мнение, каза няколко пъти, че това са си нейни лични съображения и вярвания.. не виждам причина да се търсят нападки, цели и т.н. от нейна страна Simple Smile... по-скоро се получава обратното, от това което виждам аз Simple Smile

Уф, простете за зле подбраните думи   341uu

Простено ти е Simple Smile

# 65
  • Мнения: 742
...Така, че мили мами, ако някоя от вас знае лек срещу това поверие -  ще бъда много благодарна!

Ами като за начало- лек срещу поверие  newsm78 Поверието не е болест, че да се лекува...  ooooh! ooooh! ooooh!

Дъщеря ми беше на около месец, когато й  се изрина цялото личице- грозни, червени ситни пъпки. Ама през ум не ми е минало да търся вината в менструацията на някоя от гостенките ни......................... Честно, много тъпо!
 Просто я заведох на дерматолог и след назначеното лечение нещата се оправиха  Naughty

За пъпчето съм съгласна с Пенелопа- сантимент е, не поверие  Hug
И накрая, todorovibg- забелязала съм, че във всички теми, свързани със суеверия и поверия ти яростно защитаваш "вярващите" . Просто ми е интересно- с каква цел?!


Глупости на Тарталета!!!!
Понеже ми писна жена ми да виси пред компа, а аз да стоя гладен, за да обяснява на правещи се на модерни мами, какво е това суеверие и кои трябва да вярва в тях и понеже виждам че 99% от вас са на моето умствено ниво седнах да ви ........ обясня какво е суеверие. Забелязах, че като не ви утърва суеверието става САНТИМЕНТ. Еми бабината ви транкина! Като бяхте деца защо сурвакахте? А сега защо ми ходите на църква и палите свещи? А защо всяка от вас има икона в дома си? Защо вързвате мартеници на децата си? Защо казвате за много години? Защо чукате на дърво?
 От преразказаното от съпругата ми разбирам, че 99% от вас са лицемерки!!! Големи!!!  Не мога да си обясня как ще ми бъде подарена мартеница или ще получа икона от подобно лицемерен човек!!!! А ние сме с остарелите  разбирания....Еи пък това ме разби! Абе модерните нали знаете, че не е модерно да се намесвате в чужд разговор без да ви засяга. Можеше спокойно да си подмините темата и да си оставите мозъка в тема която ви е по-близка до душата - нещо за модата през пролетта или да си гризите ноктите пред телевизора...
Манджата е готова. Според поверието любовта на мъжа минава през стомаха. Това да го знаете от мен. И е истина и ако малко вникнете малко в този сантимент не е въпроса да се натъпчеш, а е уважението... Същото е и със светената вода... Същото е и с конеца....Същото е и с менструацията...

айде приятно заяждане  bouquet

# 66
  • Мнения: 5 391
Ти пък как реши, че някой иска да ти подарява нещо?Кви мартеници, кви икони сънуваш!Айде марш на масата.

# 67
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Лика прилика сте с жена си, много яко  #Silly Бабината ти трънкина...  #Crazy
 И само да помоля- не класифицирай като лицемери хора, които не познаваш  Stop Смешно е. Да не казвам тъпо...

# 68
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ехо, май ни избяга темичката.........

# 69
  • София
  • Мнения: 6 810
И Икона нямаме вкъщи, много сме изостанали явно...утре да ходя за светена вода и икона?  newsm78 А сурваках, за да си получа подарък и някоя паричка, ако искаш отговор на въпроса си!

# 70
  • Мнения: 5 391
Вместо да даваш обеснения за каквото и да било, ами вземи сметни, като родиш живот и здраве и ви изпишат, жените които ще идват във вас дали ще са разположени.Ако не- Naughty

# 71
  • София
  • Мнения: 6 810
Хич не смятам и да им вярвам... Laughing, на жените де, още в коридора ще им правя проверка...че току-жив се опъпчи бебето!  Mr. Green

# 72
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Зачетох се и се замислих Tired Аз като бях неразположена точно на погачата на бебка дали пък не трябваше да си тръгна newsm78 Mr. Green

# 73
  • Мнения: 2 759
      todorovibg, връзката суеверие-религия аз не я разбрах къде я намерихте. Че и традиции... Суеверието е да се завъртиш три пъти като ти мине котка път. А когато ходиш на църква е религиозност. Мартениците от друга страна нямат нищо общо с религията. Въпросът с остарелите разбирания и отделно сантиментите ще ги подмина... Припомням съвсем информативно, че темата е за суеверията, колкото да сте наясно за какво да пишете... Уикипедия може да ви обясни какво точно значи думата. Не се заяждам, всичко хубаво!

# 74
  • Мнения: 2 498
Само това не бях чувала  Joy....незнаех за неразположението  Joy.....

Общи условия

Активация на акаунт