Хомеопатията-за или против?

  • 4 503
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 883

Аз също сам с двете ръце за хомеопатията- с билки ми лекуват най-различни неща.
 Hug Twisted Evil

Не мога да си обясня , защо бъркате Хомеопатията с Фитотерапията /билколечение/ ? newsm78

# 31
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
По- скоро против......имам опит само с осцилококцинум, който ми докара хронично болно гърло- 3 месеца......през бременността.......бях се отчаяла, че ще ми мине.........с детето не съм пробвала........относно свалящите температура съм "за"....останалите  по- скоро не  Naughty

# 32
  • Мнения: 4 392

[За коластрата - аз я пия, особено сега в зимните месеци и заради ниската ми имунна защита. .  bouquet
Мила за ниската имунна защита ти препоръчвам да пиеш чай от шипки-евтино и бързо средство  за повишаването й е  Laughing
Аз също сам с двете ръце за хомеопатията- с билки ми лекуват най-различни неща.
 Hug Twisted Evil

 ANGYA, би ли си редактирала постинга, моля! Това не са мои думи! Naughty
Коластра не съм пила, не съм давала и на детето. Дори не знам как изглежда! Wink


По- скоро против......имам опит само с осцилококцинум, който ми докара хронично болно гърло- 3 месеца......през бременността.......бях се отчаяла, че ще ми мине.........с детето не съм пробвала........относно свалящите температура съм "за"....останалите  по- скоро не  Naughty
Затова си против! Wink Не говорим за осцило-тинтири-минтири, даже по- горе писах..., а за класическа хомеопатия! Има разлика от небето до земята. Peace

# 33
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
По- скоро против......имам опит само с осцилококцинум, който ми докара хронично болно гърло- 3 месеца......през бременността.......бях се отчаяла, че ще ми мине.........с детето не съм пробвала........относно свалящите температура съм "за"....останалите  по- скоро не  Naughty
Затова си против! Wink Не говорим за осцило-тинтири-минтири, даже по- горе писах..., а за класическа хомеопатия! Има разлика от небето до земята. Peace

Доколкото разбрах авторката има предвид боаронските  newsm78...т.е. тези, които се предлагат по аптеките хомеопатични лекарства

# 34
  • София
  • Мнения: 897
Да, ама хомеопатичните лекарства трябва да са изписани от класически хомеопат Wink и не става въпрос за тях, а за хомеопатията, като избор .
Самолекуването е опасно, дори и с билки.
А монопрепаратите на Боарон са си много добри, стига да са предписани точно. Hug

# 35
  • Мнения: 1 425
Категорично ПРОТИВ Naughty Naughty Naughty

# 36
  • Мнения: 816
ЗА две ръце!
За - но с  постоянство!

# 37
  • Варна
  • Мнения: 4 969
ЗА Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 13 206
Против!!!
Нито на мен нито на детето ми е помогнала! Ако става евентуално за нещо, то е за съвсем леки състояния дето могат да минат и без нея...

# 39
  • Мнения: 2 032
Аз не съм лекар, ама лекуването на зачервено гърло и температура с антибиотици ми звучи особено ненужно. Все едно да беше питала, какво да приложа при зачервено гърло: удар с чук по главата, или ментово бонбонче.

Хомеопатията няма доказан медицински ефект. Но може би държи настрани от сериозните лекарства сума ти хипохондричен народ. Ако те кара да се чустваш по-добре, имаш излишни пари и нямаш нищо сериозно-защо пък не?

Ама ако срещнеш индивид като онзи дето беше писал тука, по хомеоПатски лекуващ рак, например, позволено е да се прекръстиш 3 пъти, да изпищиш на умряло и да бягаш от него, колкото ти карака държат. Ако имаш подобно заболяване, и само ако ти е мил живота, разбира се.

# 40
Yes! Yes! Yes!  :hug:I o6te kak! Da s vsi4ki ratse, no kakto kazaha mn. pisatelki do tuk samo s lekar klasi4eski homeopat i razbira6 za6to Oscilococcinum ne e v vsi4ko - stava duma za BOIRON-ski lekarstva i naistina tarpenie vse pak, za6toto ina4e na mesets po antibiotik(po 10 lv. sredno, ako tova ima zna4enie kato stava duma za zdrave) ne e za prepora4vane nay-malkoto. Govorya vs. tova ot opit s sina mi (ot Fevruari sme samo na homeopatiya) - gripove, virusi, nastinki, no o6te pri parvite sopol4eta, varitsela, razstroysto. Tate sa6to se homeopatizira s negovata senna hrema - var6i rabota; az - day bozhe, sled kato rodya!
 Uspeh v nay-uda4nia izbor! Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 8 505
А монопрепаратите на Боарон са си много добри, стига да са предписани точно. Hug

И другите лекарства са си много добри,стига да са предписани точно Simple Smile

# 42
  • Мнения: 4 414
изборът винаги е личен. каквото и да напишем за или против, решение всеки взема за себе си. информация по въпроса- много.
по мои наблюдения, най-често /естествено не винаги/ се казва, че хомеопатията не действа, защото при симптоматично вземане на хомеопатични препарати няма ефект. много е нормално да няма ефект. защото логиката на хомеопатичното лечение е друга - не се лекуват симптоми, подтиква се организма да мобилизира силите си, за да се пребори с проблема. затова и хомеопатичните лекарства не се използват профилактично - няма смисъл! така че, ако идеята е да вземате хомеопатични за сваляне на Т, хомеопатични за гърно и хомеопатични за хрема, по-добре не се тормозете! най-вероятно няма да има ефект. хомеопатията е холистична наука и лекарствата не бива да бъдат изваждани от този холистичен контекст и прилагани "на парче". това е като да се нахраниш хубаво, да пийнеш 2-3 чашки и да отидеш да правиш йога за здраве. доста е далече от нашия западен начин на живот и мислене, но това не значи, че не действа Wink
дано не се налага да се лекуваме - с хомеопатия или без!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт