Антипсихотици по време на първата бременност??

  • 1 112
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 241
Здравейте, този месец неочаквано забременях. Не успях да забременея 6 месеца и тестовете ми за овулация няколко месеца наред излизаха само с 1 чертичка (уж по време на най-фертилните ми дни) и бях останала с впечатление че аз овулация изобщо нямам. Или не съм правила тестовете както трябва, или е имало някакъв проблем и сега изведнъж всичко е наред и се оказа че съм забременяла (цикъла ми закъснява 6 дена и на няколко теста за бременност имам две много тъмни чертички)..

Проблемът е че ми беше изписан антипсихотик от психиатър за тревожно разстройство (флуанксол) и аз след няколко месеца опити за забременяване и очевидна (по това време) липса на овулация, реших да продължа да вземам медикамента. Бях го спряла за известно време от страх да не забременея и да го взимам без да знам, че съм бременна.. защото не е изследвано дали влияе негативно на бебето при бременни или не. И ето че точно това се случи. Бях го взимала 5-6 пъти от както забременях без да знам и сега адски много ме е страх нещо да не е станало на бебето.

Със сигурност спирам да го взимам, от както правих теста за бременност не съм го пипала. Имате ли някаква идея какво да правя? В момента съм в Германия при част от семейството ми и се оправям тук с документи и нямам застраховка, така че не знам дали да ходя сега на гинеколог. А и така или иначе е прекалено рано за преглед, няма как нищо да се види в момента. Тестовете за бременност излезнаха положителни в понеделник. Наистина не знам какво да правя и съм се уплашила много, тъй като така или иначе ми е първо дете.

# 1
  • Мнения: 4 660
Ти какво очакваш да чуеш от нас като потребители на бг мама? Не сме лекари обърни се към този който ти е изписал това лекарство.
Пила съм антибиотици преди да разбера че съм бременна

# 2
  • София
  • Мнения: 241
Ти какво очакваш да чуеш от нас като потребители на бг мама? Не сме лекари обърни се към този който ти е изписал това лекарство.
Пила съм антибиотици преди да разбера че съм бременна
Ами някой все пак би могъл да има подобни преживявания. Не съм единствената в България с рецепта от психиатър. И да, ще се свържа с него но той в момента е отпуска и не си вдига телефона.

# 3
  • Мнения: X
"В момента съм в Германия при част от семейството"
"Не съм единствената в България с... "


Нали сте в Германия в този пост? 😂😂
Вижте другата тема, там сте в България. Тука още сте в Германия! 😂😂😂

Последна редакция: чт, 09 дек 2021, 21:21 от Анонимен

# 4
  • София
  • Мнения: 241
"В момента съм в Германия при част от семейството"
Нали сте в Германия в този пост? 😂😂
Вижте другата тема, там сте в България. Тука още сте в Германия! 😂😂😂
С малоумщини няма да се занимавам. Още в темата преди тази (за ролките за коса в София) изрично казвам, че за месец-два ще съм в Германия, въпреки че очевидно живея в София. Намерете си друга работа.

# 5
  • Мнения: X
Сайт на Шарите Берлин, на който може да се провери влиянието на всяко лекарство по време на бременност и кърмене: https://www.embryotox.de/arzneimittel/details/ansicht/medikament/flupentixol/

Можете да си преведете текста тук https://www.deepl.com/de/translator ако не знаете немски.

# 6
  • София
  • Мнения: 241
Сайт на Шарите Берлин, на който може да се провери влиянието на всяко лекарство по време на бременност и кърмене: https://www.embryotox.de/arzneimittel/details/ansicht/medikament/flupentixol/

Можете да си преведете текста тук https://www.deepl.com/de/translator ако не знаете немски.

Благодаря (: правено е изследване само на 200 жени в Швеция в първи триместер, но не е намерено нищо обичайно. Поуспокоих се малко.

# 7
  • Мнения: 39
Здравейте! Можете да направите онлайн консултация с друг психиатър относно лекарството чрез приложението/сайта Haelee. Успешна бременност желая!

# 8
  • Мнения: 2 488
Да, направете консултация с друг психиатър, правила съм с други специалисти през това приложение и съм доволна.
Иначе за личния ми опит, пия Лирика, което се изписва за епилепсия, генерализирано тревожно разстройство и неврологични болки и на листовката изрично пише не само да не се приема по време на бременност, но дори и да не се планира такава, докато се взима.
Е, да, де, но аз със супер нередовния ми тогава цикъл забременях случайно. И си пиех Лирика всеки ден, добре че веднага след като ми закъсня си направих тест, че знаех, че е станал гаф, но пак - през първите 3 седмици от бременността съм го пила. Спрях го почти моментално (че не е добре и да е рязко), лекарката ми каза, че не би трябвало да се очакват някакви проблеми с бебето. И наистина нищо му няма - всичко си му е съвсем нормално.
Но тъй като психиатричните лекарства са много и най-различни, единствено лекар може да каже за конкретното. А и вече може да отидеш на АГ, нищо че е толкова рано. Аз отидох на 14 ден след забременяването, защото се бях шашнала много и все още не се виждаше, но на 21-вия със сигурност го видяхме бебчето.
Успех, дано всичко е наред и лека бременност.

Общи условия

Активация на акаунт