Гледахте ли БТВ Репортерите /05.11; 18ч./

  • 5 940
  • 163
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 861
Монда, явно е възможно...Аз например винаги съм се чудила как е възможно елитно училище като френската гимназия да е сборище на наркомани и да продължава да се води елитно... Thinking

# 16
  • Мнения: 13 512
Отстрани наистина е много грозно и плашещо.
А от вътре нормално ли изглежда?

# 17
  • Мнения: 13 512
Е всички знаем,че се определея до колко е елитно от приемният бал след 7 клас... и евентуалният успех при прием на кандидат студентите.
ЗА мен е абсурд това  да  се усвояват знания в такава среда. Какъв успех при прием след 12 клас? Че те на училище не ходят.....какъв успех..?

# 18
  • Мнения: 1 813
Честно казано да.
Имам точно до мен в съседната редица 4 ученички,които всеки час си палят под чина хартиики,трошат химикали,мацат с пълнителите.
Зад мен момчетата дълбаят с ножове по чиновете,е тази година не е така,защото са чисто нови и ще ги хванат по-лесно.
Да станеш и да си заминеш от час понеже те е ядосал някой преподавател си е нормално.
Влизането в пререкания с учителя отдавна не се смята за неуважение,както и повишаването на тон от страна на учениците.
Какво друго.... морско свинче в бюрото ( в 8 клас), намокрен презерватив,изцапана дамска превръзка с боя,строшени ампули за лоша миризма ...
А предната седмица на екскурзията като бяхме си пушехме пред учителите и директора,както и алкохола се купуваше пред тях и се качваше в автобуса.Само се шегувах с нас " Ще паднат от горе бутилките,свалете ги,че няма какво да пиете довечера".
"Имате 10мин за тоалетна и 5мин за по една цигара- после тръгваме за .." еди си кой град.

# 19
  • Мнения: 13 512
Монда, явно е възможно...Аз например винаги съм се чудила как е възможно елитно училище като френската гимназия да е сборище на наркомани и да продължава да се води елитно... Thinking
Ами явно -не е елитно.Просто-трябва да приемем,че елитни училища няма-това е... За Варна- гаранция. Набедени са всички, ама всички гимназии след 7 клас. I, IV,V-та...камо ли останалите.  Добре-приемаме,че такава е действителността. Но съм против тези гимназии да се определят като "елитни", защото не са. Ама нали трябва след 7 ми клас да има истерия, частни уроци, рушвети... ето  затова са набедени тези гимназии като "елитни".

# 20
  • Мнения: 1 813
Lilly  това в София ли?

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Никой не ги наказва, затварят си очите, не ни дават да им пишем отсъствия, да ги предлагаме за наказания, ..... Отгоре не ни дават и ако се противопоставиш си аут.
От това да разбирам ли, че такава е политиката в образованието

Не зная дали е такава политиката, но досега съм била в две училища и в двете е едно и също. Нямаме начини, с които да спрем това. Ако се опитаме да се жалваме пред ръководството от недисциплинирани ученици - излизаме ние виновни, че не сме намерили правилен подход и бла-бла глупости според мен. От друга страна много колеги си траят и заради родителите, едни са спонсори, други са влиятелни и така омагьосаният кръг се затваря и няма излизане.
Ако има строги наказания, ако се спазват правилата за вътрешен ред си мисля, че няма да е така, но няма как да стане, вече обясних защо.

# 22
  • Мнения: 1 813
Е всички знаем,че се определея до колко е елитно от приемният бал след 7 клас... и евентуалният успех при прием на кандидат студентите.
ЗА мен е абсурд това  да  се усвояват знания в такава среда. Какъв успех при прием след 12 клас? Че те на училище не ходят.....какъв успех..?
Как да не ходят на училище - ходят си редовно.
Дори контролът за бележки е доста строг.
Трябва да се обади родител до 3-тия ден от отсъствието на ученика,да потвърди,че е болен,след това да донесе лично медицинската бележка.Евентуално може да се размине само с подпис на гърба на извинителната,заедно с телефонно обаждане,но това е след като класният вече познава родителите по-добре.

# 23
  • Мнения: 1 058
Ние имахме уважение и страх от учителите. Единственото, което правехме е да крадем дневниците.
Направо съм потресена. Племеницата ми тази година е 1-ви клас, а след време и мойто дете ще тръгне на училище. Незнам как ще ги предпазваме.

# 24
  • Мнения: 13 512
Не знам защо не искам да приема да е така. Съгласна съм и на най-тежките наказания,но валидни за всички. Не може да няма начин да се справят с този проблем.

# 25
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Аз нямах сили да изгледам материала, отвратително Sick Имам гимназистка в елитно училище.
От това , което чух, това с цапането с лайната и изнасилванията не става точно в това училище, никой не говореше за съученици newsm78
Страх ме хвана.

# 26
  • Мнения: 1 813
Аз нямах сили да изгледам материала, отвратително Sick Имам гимназистка в елитно училище.
От това , което чух, това с цапането с лайната и изнасилванията не става точно в това училище, никой не говореше за съученици newsm78
Страх ме хвана.

Цапането с лайна става,когато момичето си тръгва от училище - на 3 стъпки от портата на двора - Бургас.
Събличането - в елитна пловдивска гимназия.
Ножа - във Видин в час по математика.

# 27
  • Мнения: 1 058
Мисля, че свободията е много голяма и парите на някои родители дават прекалена сила и свобода на децата.

# 28
  • Мнения: 3 861

Да, за София говоря. Аз самата не съм учила там, но имам приятели, които са ми разказвали за какво става въпрос, а и това се знае. На френската и се носи славата от години. Вярно, че аз самата съм завършила преди доста години, не съм чула нещо да се е променило. Иначе продължава да си е елитна гимназия, езикова, но вътре е много гнило

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз докато учех, това с лайната го нямаше, но всичко останало беше точно такова, каквото описвате.........Тук трябва да го качат:

http://www.neterra.tv/bg/show.php?id=181&bm=2

И аз ще го гледам с интерес  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт