Гледахте ли БТВ Репортерите /05.11; 18ч./

  • 5 935
  • 163
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 813

Да, за София говоря. Аз самата не съм учила там, но имам приятели, които са ми разказвали за какво става въпрос, а и това се знае. На френската и се носи славата от години. Вярно, че аз самата съм завършила преди доста години, не съм чула нещо да се е променило. Иначе продължава да си е елитна гимназия, езикова, но вътре е много гнило
Преди малко споменах,че елитна гимназия се води тази,в която се влиза с висок бал и има добър успех на кандидат студентите. Това,че се друсат,не значи че не учат. Аз имам съученици,които "вземат",но пак са с много добър успех.

# 31
  • София
  • Мнения: 9 857
Аз познавам едната от учителките от Враца-младото 26 годишно момиче.Като я слушах как говори просто не мога да повярвам,че това е самоувереното и с високо самочувствие момиче от училище.Явно положението е наистина трагично.

# 32
  • Мнения: 13 512
Мисля, че свободията е много голяма и парите на някои родители дават прекалена сила и свобода на децата.
Според мен свободата и свободията не я дават парите на родителите, а учителите и директорите. Много важно, че аз имам пари- ако си заслужи, дъщеря ми ще изхвърчи  от "елитното " училище моментално. И аз какво бих могла да направя с моите пари?да и търся друго..... но не,.... тя ще си прави каквото си иска, учителите ще я толерират...и толкова.

# 33
  • Мнения: 13 512

Да, за София говоря. Аз самата не съм учила там, но имам приятели, които са ми разказвали за какво става въпрос, а и това се знае. На френската и се носи славата от години. Вярно, че аз самата съм завършила преди доста години, не съм чула нещо да се е променило. Иначе продължава да си е елитна гимназия, езикова, но вътре е много гнило
Преди малко споменах,че елитна гимназия се води тази,в която се влиза с висок бал и има добър успех на кандидат студентите. Това,че се друсат,не значи че не учат. Аз имам съученици,които "вземат",но пак са с много добър успех.
[/b]
Момиче,ще ме побъркаш!  Ами не е възможно да си наркоман и отличник...какво ми говориш???Не може училище,в което учат такива деца да е елитно...не знам ...аз вече тотално се обърках с критериите ви #Crazy

# 34
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287

Събличането - в елитна пловдивска гимназия.


Абе, гимназията в ПДВ не е толкова елитна, ама нейсе. Не за това е темата тук.
Според мен всичко тръгва от семейството. Когато на едно дете му липсва семейната атмосфера, възпитание и родителският пример(мн. клиширано, ама аз го вярвям това), всичко останало са допълнителни усложняващи ситуацията ф-ри.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 104
Аз също съм била свидетел на подобни цсени в "елитните" варненски училища. На една приятелка детето  прави всеки ден клипове с телефон на такива "екшъни" в неговия клас....потресаващо е! Но вината не е само  в децата, а и  в незаинтересоваността на учителите още от началния курс,... и те като свикнат на безнаказаност в началния, ходи ги гони в гимназията!

не, monda, за мен основната вина се пада на възпитанието вкъщи, то ако не е приучено на никакви морални ценности и култура, иди го възпитавай в училище после, те хората ненапразно са измислили приказката за първите седем години!!!

# 36
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Според мен свободата и свободията не я дават парите на родителите, а учителите и директорите. Много важно, че аз имам пари- ако си заслужи, дъщеря ми ще изхвърчи  от "елитното " училище моментално. И аз какво бих могла да направя с моите пари?да и търся друго..... но не,.... тя ще си прави каквото си иска, учителите ще я толерират...и толкова.

Точно така.....директора е длъжен да въведе ред......ако трябва да сложи метален детектор на входа

# 37
  • Мнения: 1 813

Да, за София говоря. Аз самата не съм учила там, но имам приятели, които са ми разказвали за какво става въпрос, а и това се знае. На френската и се носи славата от години. Вярно, че аз самата съм завършила преди доста години, не съм чула нещо да се е променило. Иначе продължава да си е елитна гимназия, езикова, но вътре е много гнило
Преди малко споменах,че елитна гимназия се води тази,в която се влиза с висок бал и има добър успех на кандидат студентите. Това,че се друсат,не значи че не учат. Аз имам съученици,които "вземат",но пак са с много добър успех.
[/b]
Момиче,ще ме побъркаш!  Ами не е възможно да си наркоман и отличник...какво ми говориш???Не може училище,в което учат такива деца да е елитно...не знам ...аз вече тотално се обърках с критериите ви #Crazy
Е това,че взимат наркотици по екскурзии значи,че са наркомани ли? И кой ти каза,че не може? Може може ... все пак в момента съм ученичка,всичко може да видиш.
Както и за примера у дома,това не мисля,че е съвсем вярно,защото един съученик си  е просто мъченик у тях - държанието му е на ниво,но в училище е доста по-"отпуснат".

# 38
  • Мнения: 3 861

Да, за София говоря. Аз самата не съм учила там, но имам приятели, които са ми разказвали за какво става въпрос, а и това се знае. На френската и се носи славата от години. Вярно, че аз самата съм завършила преди доста години, не съм чула нещо да се е променило. Иначе продължава да си е елитна гимназия, езикова, но вътре е много гнило
Преди малко споменах,че елитна гимназия се води тази,в която се влиза с висок бал и има добър успех на кандидат студентите. Това,че се друсат,не значи че не учат. Аз имам съученици,които "вземат",но пак са с много добър успех.
ок, учат и какво от това??? Къде остава морала, за мен лично той е по важен. Какво като някой е пълен отличник???? Той все някога ще завърши и ще трябва да "стане човек". Да продължи да учи, да се изучи(ако не потъне някъде междувременно), да си хване работата в ръцете, да стане самостоятелен,  да създаде семейство, да отгледа и възпита деца...На какво ще ги научи тези деца ако няма морал??? Най много да станат като него / нея...Това става с обществото ни, загнива, въпреки добрият успех в училище Confused

# 39
  • Мнения: 13 512
Не съм съгласна! Възпитанието е до 7 години. След това е -средата и  това  до колко дадено дете е податливо на влияние. Ако средата е "нездрава", няма контрол- неминуемо ще се стигне дотк. И обратно- ако има строга дисциплина, всякакви опити на "невъзпитани" деца ще бъдат парирани още в самото начало .

# 40
  • Мнения: 1 058
Много от учителите ги е страх от родители с парички да не им направят нещо. Има много прости хора, които си мислят, че парите са всичко в този свят.
На първия учебен ден на племеницата ми един татко наби ученик от 12-ти клас, защото не си изгаси цигарата. За какво говорим. Таткото държеше в едната си ръка дъщеря си на 4-5 години и с другата удряше момчето, а до него стоеше другото му дете 1-ви клас. Е какъв е примера как ще растат като има насилие навсякъде.

Последна редакция: нд, 05 ное 2006, 21:48 от Ради

# 41
  • Мнения: 1 813
Lilly говорехме,че по това ги оценят дали са елитни и след като учат - значи са.
Какви хора излизат е съвсем друго  Confused

# 42
  • София
  • Мнения: 2 104
Мисля, че свободията е много голяма и парите на някои родители дават прекалена сила и свобода на децата.
Според мен свободата и свободията не я дават парите на родителите, а учителите и директорите. Много важно, че аз имам пари- ако си заслужи, дъщеря ми ще изхвърчи  от "елитното " училище моментално. И аз какво бих могла да направя с моите пари?да и търся друго..... но не,.... тя ще си прави каквото си иска, учителите ще я толерират...и толкова.

е да, ама така разсъждаваш ти, мнозинството е точно на противоположното мнение. Много малко родители приемат факта, че децата им вършат такива нещаи да не говорим, че няма наказание, а точно обратното- изкарва се, че гадните учители нарочват детето и точка по въпроса.

# 43
  • Мнения: 3 861
Монда, наркоман-отличник е възможно, но какво от това, от този човек пак нищо не става, имах подобни съученици, един от тях вече не е между живите(изключително интелигентен), свръхдоза...и за какво му бяха отличните оценки

# 44
  • Мнения: 6 039
................................
Това,че се друсат,не значи че не учат. Аз имам съученици,които "вземат",но пак са с много добър успех.

нямам думи просто, нали не това е най-важното? успеха в училище?
завършила съм едлитна гимназия с успех под 5  Embarassed Embarassed Embarassedи никога не съм запалила цигара или пила алкохол. Ходех на у-ще радко, но не се оставих на нито едно "модно" течение да ме отнесе.
слава богу, сега упражнявам една от най-елитните професии????
как може да сравняваш успеха с друсането.
Никога не искам това да стига до детето ми, дори да има най-слабия успех!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

дисциплината зависи от директорите -това е. какво семейство какви 5 лв. пубертета прави чудеса с всички хора, някои са неконтролируеми.
дцата прекарват повечето време в у-ще.
Директорът трябва да е ЦЕРБЕР. Това е. Никаква пощада. Затова при нас едно време за счупено стъкло по невнимание - иключваха без предупреждение!!!
ама че се ядосах.

моето дете няма да го пуснам на у-ще


Общи условия

Активация на акаунт