За плодовите пюрета - кога?

  • 2 507
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 36
благодаря ви за отговорите, но искам още да попитам нещо - замества ли плодовото пюре цяло ядене или не? Ако не, какво количество да дам? Непосредствено преди или след млякото му? Май по този въпрос съм срещала различни мнения и затова сега съм малко объркана!

# 16
  • София
  • Мнения: 15 222
Не, не замества цяло хранене.
Плодово пюре съм давала добавено към каша или кисел, или за "дояждане", ако примерно нещо се е мръщил на зеленчуковото и не е изял цялото количество, което съм искала да дам.... Случвало се е нещо да поразбутам режима и да се отвори голям луфт между две хранения-давала съм плодово пюре 3-3,5 часа след предишното хранене, за да не е прегладнява, а в същото време да не е заситен и да яде нормално на следващото хранене (това упражнение съм го правила обикновено за да не объркам нещата с вечерята). Малко объркано го написах....  Blush

# 17
  • Мнения: X
Това, че си започнала първо със зеленчуково пюре е много добре.

Плодовите пюрета не заместват цяло хранене и трябва да се предлагат с мляко или след това да даваш мляко.

На 5м. нашата схема беше: обед - зел. пюре, след обед каша единия ден, на другия каша с пл. пюре, след това само плодово половин бурканче и дохранвам с мляко. Изобщо плодовото го предлагах, като десерт или за дояждане.

# 18
  • Мнения: 8 505
Между храненията,а когато започнеш да даваш и каши,може да добавяш плодово пюре в тях.

# 19
  • Мнения: 74
Аз започнах дадавм първо плодово пюре. Сега сме на два месеца и половина. Реших да започна толкова рано /от около седмица/, понеже малката постоянно ни гледаше докато ядем и се облизваше, постоянно се плюнчеше и си лапаше ръцете. И защото не сме на кърма, пробвах да и дам плодово пюре и на нея много и хареса. Отваря си устата и плаче за още. Яде с апетит, не го плюе. Давам по малко, две-три лъжички. Поне докато направи три пълни месеца.

Общи условия

Активация на акаунт