как се хранят децата ни

  • 1 820
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 700
Личният пример, поне в нашия случай, не е от голямо значение, но мисля, че родителският контрол във възрастта на изграждане на хранителните навици не е непосилен.

Дъщеря ми закусва у дома. На родителската среща в началото на годината взехме решение да не бъде позволявано на децата /2 клас/ да ходят до лафката в голямото междучасие - имат някакви безобразни безплатни закуски и който иска ги яде, който не иска яде това, което родителите са му приготвили. Храната в стола не винаги е хубава. За след обяд разполага с пари, с които има право да си купи определен брой неща (имам наблюдения какво се продава в лафката и съм й казала какво й е позволено, което тя спазва). След училище ако е гладна има избор между плодове и ядки. Вечер яде топла храна, независимо дали й е от любимите или не.

Що се отнася до това дали става дума за скука или не, не мисля, че е толкова скука, колкото мода - всеки да си купи това, което има и другия. В нашето училище се продават куп безмислици от сорта на ледени сокчета, химикалки с печати, гривнички и т.н. и съм забелязала, че желанията не са насочени толкова към самата храна, колкото към това, което имат и другите. Но това е типично за възрастта, в която искат всички да са еднакви.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
....имат някакви безобразни безплатни закуски .....



Защо да са безобразни. Съвсем нормални закуски са си. Ако специално при вас не са хубави се оплачете, би трябвало да се смени фирмата доставчик. Социалните плащат не малко пари за тези закуски, така че би трябвало да са на някакво ниво.

# 32
  • Мнения: 2 700
Защо да са безобразни. Съвсем нормални закуски са си. Ако специално при вас не са хубави се оплачете, би трябвало да се смени фирмата доставчик.

За да се уверя, че наистина са кофти й бях дала плик, в който да прибира това, което й е останало - ами право си е детето, и аз не бих ги яла.
А за борба вече нЕАм нерви. Миналата година протестирахме срещу стола /успешно/. Тази година се борихме за занималня /успешно/. Е, имам и други задължения, освен да оправям системата в училищата.

# 33
  • Мнения: 186

[/quote]
 Аз не обичам плодове и не ги ям. Децата ми обратно, ядат всякакви плодове и сурови зеленчуци. Старая се винаги да има такива в къщи.
[/quote]

Плодовете и зеленчуците са най-важни за децата според мен. След това са белтъчините. Това са нещата, които влизат в ежедневното меню на децата ми.

Синът ми също не си яде закуските в училище. Носи ги в къщи, където ги изяжда баща му.

Моя позната, която живее в щатите, разправяше че в тамошните детски градини не дават на децата ядене, а само солети, бисквити, чипс.

Общи условия

Активация на акаунт