Не оставяйте децата си сами

  • 5 080
  • 111
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Не мога да мисля за жената и да се опитвам да проявя разбиране, при положение, че е оставила три дечица, най-голямото от които на 5, сами за повече от 1 час в стая с печка на дърва. Е, извинете ме, нооооооо... За да се подпалят и леглата, и покъщнината, значи и повече я е нямало. То аз ако съзнателно и целенасочено тръгна огън да паля да наизгоря толкова чудо ще ми отнеме час поне. Тази жена е липсвала сума ти време.

Аз съм гледала сам-сама две породени деца. За първи път съм ги оставила сама миналата година /на 5 и на 7 са били тогава/ за десет минути, докато слезна да разходя кучето и да купя хляб. Десет минути. И съм пазарувала, и съм готвила, и съм чистила, и съм ги гледала. Мъжът ми беше толкова изумен, че съм се решила на такава "драматична стъпка", че после една седмица ме бъзикаше с "Мартин го направи!". А в колата пък бебе бих оставила точно никога, независимо какви са обстоятелствата. В колата ги оставих сами двамата преди месец за сефте за 2 минути точно.

Така че, нито ще я заклеймявам, нито ще правя квалификации, но и разбиране не мога да проявя грам. Жалко за дечицата само.

# 46
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Малките дечица!
Закони има за това да не се оставят децата сами ПО НИКАКЪВ ПОВОД (няма хляб, храна, дискотека разходка и т.н.). Сигурна сам че и в бг има такива закони, но не се спазват.
Гледам си сама детето и до сега никога не съм го оставяла само, а и на мен ни се налага да пазарувам и аз съм човек и на мен ми се излиза на забавления.
Тук където живея има закон че дете до 14ГОДИШНА ВЪЗРАСТ НЕ СЕ ОСТАВЯ САМО В КЪЩИ. ДО 14, НЕ ДО 2 ИЛИ 7-8!
Sallys ти би трябвало да знаеш по-добре и да не оставяш бебе само в колата. Полицая може да ти помогне, но може (и ще е в правото си) да се обади на social services и тогава става много трудно да доказваш колко добра майка си. Моля те не си оставяи детето само в колата Naughty. Аз също имам дилемата какво да правя като заспи в колата-да го будя и взимам с мен на пазар или да стоя в колата с него доката се събуди. Често съм избирала вторият вариант. 

# 47
  • Мнения: 1 364
Ужас...
Много рядко съм оставяла Алекс сама за не повече от 5 - 10 минути, когато спи. Отивам набързо до магазина /който е пред блока/ и все си мисля разни глупости.
Аз също познавам майки, който оставят децата си с часове сами...немога да ги разбера.

# 48
  • Мнения: 1 999
Човешката глупост и невежество край нямат. Горките деца.

# 49
  • Мнения: 1 632
според мен,критика за лоша майка,не трябва да има!идеалната не съществува!дай боже,на никого да не се случва,да го сполети подобна беда!

# 50
  • Мнения: 1 215
Да, съгласна съм, че това е ужасна трагедия, жалко е за децата, че няма да видят живота, какъвто и да им е бил поднесен, жалко че няма да изживеят трепетите от тръгване на училище, от първа целувка и всичко останало, което ни съпровожда и изгражда като личности, което ни кара да се радваме че ни има или ни кара да плачем по същата причина. Но да не помисля за тази жена, която трябва да живее с тази чудовищна вина, съжалявам, но не мога да квалифицирам просто ей така. Нещата не винаги са черни и бели, нюансите от едната крайност до другата са много и човек не може да съди без да знае всички обстоятелства.
Жалко е да чета, че толкова млади хора разсъждават толкова крайно.
А за детенце, никой не може да ме убеди, че съм в грешка да оставя за 15 мин. в столче, в колата, спящо 6 месечно бебе, овързано с коланите на столчето; да не говорим, че то не може да с еизправя само, камо ли да направи нещо. Много съжалявам момичета, но както казах и в Англия хората даже не са ме глобявали, а са ми помагали вместо да ме критикуват и нападат. Да, аз знам по- добре Джи, че това, което правя не поставя в риск детето ми и си нося сама последствията от действията си. Друг е въпросът, че лично издействах на въпросните полицаи порицание, за превишаване на служебни права. По бг законодателството, нямат право да вдигат кола, ако в нея има седящ човек, а човек е правоспособен от момента на раждането си до неговата смърт. Няма да ви отегчавам с глупости, но дори законът признава, че аз съм права.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Първо не виждам нищо недопустимо в това да си оставя спящото бебе в колата, когато е студено и аз съм в магазина и виждам колата през цялото време. Да я бях събудила, да я влача в магазина ли? Не мисля. Виж, че тъпите полицаи решиха, че могат да вдигат с паяк колата ми с бебето и кучето в нея, това е недопустимо.

За щастие са били тъпите полицаи, а не някой крадец например, който е решил да се повози.  Peace
Ако не се лъжа, в САЩ е забранено да се оставя само дете в колата до колко, 12 години ли беше?  newsm78 По този случай се радвай, че не си била там, тогава тъпите полицаи щяха да ти вземат не колата, а детето!

ПП Аз бих си събудила детето, вместо да го оставям само. Или нямаше да пазарувам точно тогава.  Peace
Ами,всеки сам  си преценява - има случаи и случаи.Едва ли има родители, които да си оставят децата сами (до определена възраст) вкъщи, в колата, в парка и т.н. с намерението да им се случи нещо  Naughty
Според мен много по-голяма вероятност има да пострада дете,над 12г. възраст само в колата, отколкото спящо или играещо си бебе(малко дете),завързано с колани в столче, при видимост на колата от страна на майката  Crossing Arms
А, зависи и от детето-ако е много любопитно и своенравно и пипа и събаря всички стоки в магазина, как ще напазарува майката организирано,бързо и смислено  newsm78

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
sup]По бг законодателството, нямат право да вдигат кола, ако в нея има седящ човек, а човек е правоспособен от момента на раждането си до неговата смърт.[/sup]
Не го знаех това, полезно ми беше да го науча   bouquet

# 53
  • Мнения: 7 640
Предлагам да я убием с камъни!
Три деца са, навън е доста студено,задушили са се,а не са изгоряли-значи е станало за сравнително кратко време.
Не я обвинявайте, тя със сигурност се самообвинява.Не искам да имам и най-бегла представа как се чувства тази  жена сега.

Ел, това не е единичен случай! Редовна практика е сред някои части от населението. Оставят се децата сами не само по цял ден, но и по цяла нощ! Всяка зима има поне 10 деца, изгорели или задушени от родителска небрежност (за мене си е чиста престъпност). За пребитите до смърт да не говорим - те са целогодишно.   ooooh!
Докога държавата ще стои безучастно и ще брои детски трупове? Нали ще ги интегрираме уж? Като им се отнемат децата и им се спрат детските и другите помощи, много бързо ще се научат да се грижат за тях или поне да се ограничават в разплождането.
Не може в европейска страна, в 21 век детето да е стока и източник на доходи!  Naughty

и аз това писах, ама казаха, че не било до раса и интелект Crossing Arms

# 54
  • Мнения: 1 640
оставам 2год.си дъщеря да гледа филмче и бягам до дет. кухня. Не се бавя повече от 15 мин. седнала в столче за хранене!

# 55
  • Мнения: 7 640
а ако падне от столчето, щото моите се измъкват, по-добре я оставяй в леглото.

# 56
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Тук където живея има закон че дете до 14ГОДИШНА ВЪЗРАСТ НЕ СЕ ОСТАВЯ САМО В КЪЩИ. ДО 14, НЕ ДО 2 ИЛИ 7-8!

Е това е леко прекалено вече.
Те за малоумни ли ги имат децата?

И какво значи "сигурност" въобще?
Само човек с бедна фантазия може да си помисли, че като си е вкъщи с детето 100% нищо няма да се случи.
Най-малкото е доста самоуверено на твърдим, че като си легнем вечерта, 100% сутринта ще се събудим.

Да си оставиш 3-те деца при запалена печка един час е доста несъобразително, но да си оставиш спящото 6 месечно бебе за 10 мин в столчето на колата си е съвсем нормално.

# 57
  • Мнения: 11 607
Тук където живея има закон че дете до 14ГОДИШНА ВЪЗРАСТ НЕ СЕ ОСТАВЯ САМО В КЪЩИ. ДО 14, НЕ ДО 2 ИЛИ 7-8!

Нали и тук се опитваха нещо такова да въвеждат по едно време.... Какво стана с него? Нали имаше подписки против...

# 58
  • София
  • Мнения: 676
Ама защо си мислите, че 10 минути не са достатъчни да се случи нещо непоправимо?! Сега конкретния случай е такъв, но могат да се случат хиляди неща... Ето, факт е, че всеки прави някакви изключения, само че собствените ни изключения не ни се струват осъдими!
Деца на 5 или 7 също не са големи... А много зависи и от децата!
Аз не казвам, че хората тук не са си гледали сами децата, но съм убедена, че който ги гледа сам, без да има възможност да извика някоя баба по спешност, все някога ги е оставял сами! И това, че на нас не ни се е случило подобно нещо, не ни дава право да съдим!

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Днес има материал в Стандарт за този случай. Майката е толкова отговорна и грижовна, че кметът на селото, в което живее семейството, два пъти е сезирал Агенцията за закрила на детето, която никаква я нямало.

Майката излезнала за "20 минути" от вкъщи и като се върнала намерила децата вече почернели, не задушени от дима, а изгорели /това по думи на майката/! За 20 минути??? И друг път ги хащала, че си играят с огъня, ама все успявала да реагира, пък сега... на, не могла!

Думи нямам просто!

Общи условия

Активация на акаунт