Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 45

  • 22 140
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 32 437
Елора, великолепни са ти били изследванията след толкова плодове!
Ето ги и моите, правени са септември 2019, след много НВХ режим. Пробата е взета един час след купа с мляко и плодове - банан и 100 гр боровинки .(разбира се и кафе преди това)
КЗ - 6
Инсулин - 14.

Мерси Роналд, жалко, че не мога да кажа същото за твоите    
Ако ти се прави експеримент, думни два банана на гладно и беж на боцкане.
И не ми хвали твоето нвх. Като те знам, че всъщност ядеш салами, създаваш лошо име на режима. Никъв режим не е твоето. За шамари си.

Дара, обясних ти вече. Боклуците първо трябва да спреш да ги купуваш. И да замениш с по-качествени почерпки.
За вечерното хранене си ми беше трудно. Все ми се ръфаше нещо. Вместо наполеонка, прост гризках я морков, я парче мандарина. Постепенно и това се изчисти в огромна степен. Не че не съм имала изцепки. Но като реша да чийтна, вече рядко ще хапна след вечеря. Ще е през деня, ще ходя, и така няма да се върна назад.
Емоционалните ти проблеми ти трябва да си решиш. Аз просто реших, че емоционалните ми липси не се оправят след тъпчене с глупости.
Шкафа на компютъра ми преди беше сладкия шкаф. На два големи рафта е шкафа. Беше пълен с какво ли не - бейк ролс, зрънчо, различни сладки неща. Сега там има папки с документи и джунджурии. Иначе там си държа суровия бразилски орех, лешниците. И натуралния 85 и 90 % шоколад. Плюс течния, но много по-качествен шоколад.
Не знам, самия факт че имам нещо сладко, ме успокоява и не ме кара да извадя нещата.
Понякога вечер си хапвам много малко парче натурален.
На работата всеки ден има шоколадови бонбони и често се носят почерпки.
Аз мога и да не взимам. Като почнах, нали нова работа и първата седмица си взимах по бонбон на ден. Вкусни, ама много сладки.
Във вторник реших да правя фаст. Естествено закуската и обяда трябваше да са по нввмх, а вечерята я нямаше заради фаст. Ама колежката дойде на обед, сина имал РД, донесла баница, торта, бонбони.
Честитих, подаде ми кутията. Добре че в момента оправях документи, казах и да ги остави и че ще си взема след малко. Не взех. Нито от тортата, нито от баницата. На фаст съм все пак.
В неделя пак.

# 31
  • Мнения: 536
Фастът ти е от обяд до следващия обяд /24 часа/ или от обяд до следващия ден закуска /20 часа/?
Аз не мога без вечеря, предпочитам от 20 ч. вечерта до около 20 следващия ден. Т.е. не можех до сега, ще се опитам да го променя, че по-лесно ми се вижда разделено в два дни...

Вчера посетихме 'арабския магазин', взех агнешки комплект, 400 гр. чревца и 9 бр. адана кебап - 30 лв. Ама не разбрах кое колко е, следващия път. За 3 дни ще ни стигне, май, като за децата за третия ден няма да има месо /те дреболии не ядат, за тях е кебапът/.

А, и метнахме във фурната месо за сушене за колбас, стискайте палци! За първи път ми е.

ММ заквасва мляко - от прясно домашно краве мляко + 4 лъжици кисело от ферма - някакъв си чифлик, пасли трева животни, получи се много вкусно. Сега въпросът е дали аз мога да ям по малко от него. Това са ни домашните нововъведения от последните дни. Кисело сме квасили и преди, като беше дъщеря ми малка, после не знам защо се отказахме, не помня, мързел сигурно.

От ден първи забраних боклуците вкъщи. За моя РД купих едни тип сусамки да ги почерпя, те си стоят там, хич и не ме изкушават за момента, но като цяло моето правило е да не държа неща, които не искам да ям, вкъщи. Иначе става мъчение. Така съм действала винаги, когато съм отслабвала.

Последна редакция: чт, 16 дек 2021, 12:20 от Минерва

# 32
  • София
  • Мнения: 11 536
О, Елора, ще го направя, как.
Иначе аз да е бях доволен тогава, защото първо стойностите бяха все пак на шейсета минута, второ боровинките бяха от тия бая сладките, а и знаем, че бананите също бая си качват, и трето - предните дни, седмици и месеци не бях вкусвал нищо сладко.
Сега, не си представяй, че аз денонощно ям  само и предимно луканки и салами 😂

Аз поне ги приех тогава за задоволителни. След такава количество захар, па макар и плодова, нямаше как да очаквам на първи час нищо да не мръдне….., пак добре че е само толкова Simple Smile и, ако е вярно, киселото мляко е инсулиноген…

# 33
  • Мнения: 4 138
Миоки той не яде боклуци нон-стоп. Яде картофи много, ориз, палачинки, гофрети понякога.
Успях да променя някои неща от тези с него. Сега се радва да яде салати с мен и понякога ядем бургер за разнообразие, но килата си ми стоят и не ги свалям ей тъй щото вече съм послушна и хапвам според правилата.
Нямам ексесивен глад както споделят друфите във форума, не ми се яде посред нощ, не ям сладко въобще и съм го забравила и знам че трябва време за да се оправят нещата.
Можете ли да дадете все пак мнение за изследванията ми?

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 034
Добър ден, следвам Кето хранене / Ниско Въгл. хранене от близо месец. Гледам да стоя в рамките на 20г. въглехидрат на ден, един-два пъти бях с 22г/д.
Днес си направих изследвания на ИР, HOMA индекс - 1.2, което е добре, но имам висок холестерол.
Това добре ли е в кето или не ? За първи път правя подобни изследвания.

Скрит текст:

# 35
  • Мнения: 18 542
Миоки той не яде боклуци нон-стоп. Яде картофи много, ориз, палачинки, гофрети понякога.
Успях да променя някои неща от тези с него. Сега се радва да яде салати с мен и понякога ядем бургер за разнообразие, но килата си ми стоят и не ги свалям ей тъй щото вече съм послушна и хапвам според правилата.
Нямам ексесивен глад както споделят друфите във форума, не ми се яде посред нощ, не ям сладко въобще и съм го забравила и знам че трябва време за да се оправят нещата.
Можете ли да дадете все пак мнение за изследванията ми?
Хубаво, ама ей това мен ме притеснява "Сега се радва да яде салати с мен и понякога ядем бургер за разнообразие". Трябва да е обратното по мое мнение.

# 36
  • Мнения: 4 138
Обратното в кой смисъл?

# 37
  • Мнения: 14 979
И мм си яде филийки, кроасани, локуми. Халви. Баници.Плодове. И си е добре, нито кила, нито никакви отклонения. Ами така е. Някои природата щедро им е дала, други ще се адаптираме.
Моят поне не мрънка, че яде режимни манджи, купуваме замразени картофи, пече си ги и си ги яде. Хич не съм солидарна да споделям с него вредности, той споделя с мен полезности.😚

# 38
  • Мнения: 954
Лале, изобщо не трябва да те е срам. Имаш проблем, който можеш да контролираш чрез хранене. Точка. Правиш го. Не е срамно, а заслужава уважение за това, че държиш контрола над положението в свои ръце, за това, че имаш силата да се бориш, а не да се примириш и да се пуснеш по течението.

# 39
  • Мнения: 18 542
Обратното в кой смисъл?
Бургер и понякога салатка за разнообразие. Вие, които имате глад за сладко сте просто гладни смятам.

# 40
  • Мнения: 4 138
Нещо не се разбрахме с Миоки, но искам да благодаря за милите думи на Alivi.
Правя всичко възможно и ще продължа да го правя. 👍

# 41
  • Мнения: 32 437
Lale_Lili, оправи си храненето. Не са хубави резултатите.
Прочети първи пост. Пет пъти ако трябва.
Помня те и от друга тема. И на лс сме писали и явно нищо не си направила, нито си чела.

Минерва, стига се оправдава, че не може да работиш без кафе. Промени си мисленето.
Вкъщи едно, на работа едно, толкоз.
Фастът обикновено ми е до другата сутрин. Но се случва и до обяд да го докарам.
Предпочитам вечерен фаст.
Ама както ми дойде музата.
Преди години и аз тропнах с крак и забраних вкъщи да се внасят сладки неща. Казах ако искате да ядете, си ги яжте навън, или ако купувате ги крийте да не ги видя. Така беше 2-3 години на смотания режим. Като преминах зоново и после нввмх, вече спря да ми пука кой какво носи. Майка ми почна да си влачи, не ме дразнят ни вафлите, ни тортите, ни шоколадите, ни кексовете дето правеше. А едно време бях първа писта като правеше кекс, защото опитвах от суровата смес Mr. Green И то от всеки етап на приготвянето.

Роналд, не знам кога и колко ядеш салами и луканки, ама е ясно, че те те стопират и връщат назад.
Да си знаеш, експерименти само се един вид храна.


viksdesire, имаш още да смъкваш кз. Може и малко инсулина, но кз трябва още. Месец не е достатъчен.

И да се похваля. Нали мрънках, че след операцията ако хапна кисели краставички или туршия и почвам да задържам вода и да ми се подуват краката и то за няколко дни напред.
Вчера ми направиха пилешко със зеленчуци - гъби, броколи, морков, лук и т.н. Имаше вътре и к. краставици. Мързеше ме да си направя салата и си хапнах порцията с 1 и половина кисела краставица.
Нямах проблеми. Пих вода повече, но нито имах подуване преди лягане, нито бях качила сутринта. Ще видим и вечерта как ще днес.

# 42
  • Мнения: 536
Аз я разбрах, иска да каже, че с тези салатки гладуваш и оттам идва гладът и за вредности.
Нахрани се като света с полезни храни /режимни - месо, риба, яйца, полезни мазнини и зеленчуци/, иска да каже, и гладът за гадостите /сладки и индустриални храни/ ще изчезне!

Не се оправдавам, не се, ето днес съм на две кафета, дремя тука, ама каквото - такова. Ще свикнат /околните искам да кажа Wink/.

Иначе и мен вече не ме дразнят разните му боклуци, в началото - една - две седмици беше това, сега не ми дреме, но пък понеже не искам децата ми да следват моя път, та - забраната стои!

# 43
  • Мнения: 18 542
Аз я разбрах, иска да каже, че с тези салатки гладуваш и оттам идва гладът и за вредности.
Нахрани се като света с полезни храни /режимни - месо, риба, яйца, полезни мазнини и зеленчуци/, иска да каже, и гладът за гадостите /сладки и индустриални храни/ ще изчезне!
Точно това исках да кажа, благодаря Минерва.
Извинявам се, ако не се изказвам подробно, но съм малко заета тези дни и нямам много време да пиша, а и едвам ви изчитам. Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 6 006
Обратното в кой смисъл?
Бургер и понякога салатка за разнообразие. Вие, които имате глад за сладко сте просто гладни смятам.

Миоки, бургерът си върви комплект кюфте, питка, картофки. Девойчето сигурно има предвид, че хапва питка и картофи понякога.

Общи условия

Активация на акаунт