Получихме резултатите от спермограмата...

  • 5 194
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
ЦВЯТ-                         БЕЛЕЗНИКАВ
ВТЕЧНЯВАНЕ-            11 МИНУТИ
ВИСКОЗИТЕТ-             НОРМАЛЕН
ОБЕМ                          3.8 МЛ
РH                               7.9
ОБЩ БРОЙ В 1 МЛ      49 336 000
ОБЩ БРОЙ                 187 476 800
НОРМОКИНЕЗИС         45 %
ХИПОКИНЕЗИС            40 %
АКИНЕЗИС                   15 %
НОРМАЛНИ ФОРМИ     96%
ПАТОЛОГИЧНИ ФОМИ 4%
НАХОДКА                     4-8 ЛЕВКОЦИТА НА ЗРИТЕЛНО ПОЛЕ

МИОЛЯ ЗЯ МНЕНИЕ

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Амона, моето мнение е, че спермограмата не е правена в клиника по-стерилитет и оттук нататък всичките ни коментари ще са на сляпо. Иначе, ако прочетеш темата от начало до край, ще видиш линкове от Лали и Жабче, които биха могли да ти бъдат от полза, но най-добре повторете в читава лаборатория и тогава ще можем да кажем повече Peace

# 32
ЯСНО МИ Е ЧЕ НЕ Е ПРАВЕНА В КЛИНИКА ПО СТЕРИЛИТЕТ,НО АКО ПРИЕМЕМ ЧЕ Е ДОСТОВЕРНА ТАЗИ ПОДВИЖНОСТ НЕ Е ЛИ НИСКА. СКОРО НЯМА ДА ИМАМЕ ВЪЗМОЖНОСТ ДА ПЪТУВАМЕ ДО ВАРНА И СЪМ ДОСТА ПРИТЕСНЕН.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Виж сега, знам, че си притеснен/а и аз бях така преди месец и половина; разбирам как се чувстваш, но не е нужно да ми крещиш, защото се опитвам да ти помогна. Подвижността не е толкова зле - може да се забременее нормално с такова леко понижение. Герикапс 2х1, отказване на концентрирания алкохол и цигарите и може да се подобри подвижността. Но пак ти казвам, в момента говоря наизуст според личния си опит - повторена в специализирана клиника, картината може да е съвсем друга - може изобщо да няма проблем с подвижността, а може /Не дай Боже/ да е и по ниска и да се наложи да се правят допълнителни изследвания и да се изпишат лекарства.
П.с. тази спермограма ми прилича на бургаска и ако съм права, то дори не са ви обяснили елементарните условия за съхранението на пробата до занасянето и в лабораторията, така че изобщо може да не е верен резултатът.

# 34
Отново си права.Спермограмата е правена в Бургас.Съжалявам ако си помислила че ти викам.Благодаря и още веднъж извинявай.

# 35
  • Мнения: 4 306
amona83, Голди реагира така, защото когато пишеш във форум с големи букви - все едно крещиш. Ако не си писала преди е нормално да не го знаеш.
Наистина е добре да направите повторение в клиника по стерилитет за да знаете как стоят нещата. Иначе така не изглежда зле. Левкоцитите могат да са вследствие на възпаление. Трябва да се види, но все пак да е на надеждно място направена.
Съветът ни е такъв, защото двойки са губили години с такива фалшиво "добри" спермограми с 90% и повече нормални форми. /Да не говорим, че е невъзможно да има такива показатели/ В последствие се оказва, че картината не е толкова хубава.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Амона, Вера го е обяснила перфектно, но и аз да си кажа. Съжалявам, че бях рязка /не съобразих, че сигурно още не си много наясно с форума/, но и мен ме е яд, че губим време с некадърните ни лаборатории и доктори в Бургас. Виж на коя дата съм пуснала темата, резултатите като подвижност са същите като вашите. В Бургас ни казаха, че сме направо за АРТ и ние хукнахме за Варна. Грешката ни беше, че изобщо правихме спермограма в Бургас. Беше минало твърде малко време и във Варна ни отказаха повторна спермограма, казаха ни само, че е възможно естествено забременяване, предписаха ни Герикапс и отказване на алкохола. Доц.Маркова беше на мнение, че трябва да минат поне два месеца, за да направим втора спермограма и сега ще ходим в края на януари, ако дотогава не забременея. Тъй като мъжът ми не отказа водката, вече се глася за края на януари - спермограма+цветна снимка и по-нататък ще видим. Но правенето на изследвания в Бургас ми разби нервите. Знам, че и ние все още нямаме реален резултат, но поне направихме първата стъпка към разрешаване на проблема и живот и здраве след месец, месец и половина, вече ще знаем реалната ситуация и ще можем да предприемем адекватни действия. Пожелавам ви успех и намерете начин, като мине достатъчно време от тази спермограма, да посетите клиника по стерилитет!

# 37
  • Мнения: 3 835
Момичета, по принцип тук не влизам, защото тези проблеми, останаха далеч зад гърба ми, но много добре си спомням отчаянието, което ме беше обзело. Имахме абсолютно същия проблем. В началото резултатите на мъжа ми, бяха криво-ляво, на долната граница, но все пак в нормата. Уролог установи разширена веничка, и направи операция, след която трябваше да чакаме много време, за да стане ясно дали има резултат, и какъв е той. Най-накрая изтече този период, направиха му спермограма, резултатите бяха повече от плачевни, и ни казаха, че на теория съществува 1% шанс да забременея, но на практика, никакъв!!!! Няма да изпадам в мелодраматични чувства, да ви обяснявам какво ми беше, реших да не мисля за това, хвърлих се в работата си, исках просто да мине време, за да се съвзема. И точно тогава, когато се бяхме отказали, и не мислехме за това, чудото стана, просто ей така, въпреки, че нямало шанс! Написах всичко това, само за да ви кажа, никога не се отчайвайте,  медицината може да казва едно, но природата най-добре си знае. Успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт