Психолог за деца в Русе - Вашето мнение

  • 604
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте!
Имам малък брат на 12 години, който от няколко месеца преживява тежки моменти в живота си. Преди няколко месеца загубихме близък роднина, което се оказа пагубно за неговото психическо здраве. Оттогава не е стъпил на крака и започва драстично да изостава в училище. За да го кажа в прав ред, би било цяло чудо да мине НВО в 7-ми клас, без да остане на поправка. Постоянно е агресивен, изпълнен с омраза към родителите ни, крещи, чупи...всяка дума, която излиза от неговата уста лъха на омраза. Решихме с баща ми да намерим психолог, който да му помогне, преди нещата да ескалират още повече.

Той е зает човек, работи дълги смени - затова и се реших аз да пиша тук, за да поискам съвет. След екстензивно търсене и прочитане на стотици мнения, стигнах до психолог Цветелина Ненова ( https://nenovatherapy.com/about/ ). Като цяло се интересувам дали някой е посещавал нейните сесии, какво е цялостно и държание към пациентите и дали цената от 40 лева на сесия си заслужава. Моля следната ако се натъкне на този пост да не приема коментарите лично, просто тук на преден план е поставено психическото здраве на едно дете. Разбирам ако модераторите изтрият този пост, но и оценявам всеки, който коментира с каквото и да било. Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 12 153
Здравейте. Ще ви подскажа два други вариант, тъй като нямам представа от въпросната психоложка, а това не е за един сеанс.
1. Баща Ви да отиде в Закрила на детето, да обясни ситуацията и да помоли за направление за детски психолог. Ще попълни една анкета. Не е нещо страшно. Закрила на детето помагат. Моето дете е ползвала и продължава да ползва точно такъв тип услуга. Има различни центрове в града, ще се прецени според нуждите и района, който Ви е удобен.
2. Не знам в кое училище учи братчето Ви, но поискайте допълнителна подкрепа за него. Ще се сформира екип и може педагогическият съветник да работи с него. Също така ще се направи план за индивидуална работа/ консултации с учителите, по предметите, където е най-зле положението. Говорете и с класен, и с учителите. При загуба на близък обикновено са загрижени и подкрепящи детето.

# 2
  • Мнения: 4 209
Също не познавам/не съм чувала за споменатия психолог.
Още един съвет от мен: консултирайте се и с личния лекар на момчето. След някакъв вид травма е възможно отключване на психично заболяване. В моето обкръжение има два случая на отключена шизофрения.

Общи условия

Активация на акаунт