Гордеете ли се, че сте българи или ви е срам?

  • 5 963
  • 157
  •   1
Отговори
# 135
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
няма нещо с което да се гордея, че съм Българка.
по-голям срам от този няма.

# 136
  • София
  • Мнения: 239
Разбира се, че се гордея, че съм българка и живея в България...хапвам си кисело мляко с оригиналната " Bacterium bulgaricus" и не заменям за нищо любимата шопска с гроздова, споделена с емоционална и искрена компания Laughing 

# 137
  • Мнения: 2 792
 Факт е, че съм българка, нито мога да се гордея, нито да се срамувам от това.
  Критериите ми за гордост или срам не опират до  географско местоположение и население, други са.

# 138
  • София
  • Мнения: 2 381
Гордея се. Много.
Не се срамувам заради чужди грешки, чужда простотия и/или недоразумения. Важното е какво аз изпитвам в сърцето си  Heart Eyes

Гордея се най-малкото заради това колко стара държава сме, през какво сме минали, как сме оцелели и как се борим. Ето ви една Белгия, изкуствена държавица, създадена около 1840-та година, защо да не им е наред всичко? Я да ги сложа 5 века под турско робство, после 50 години под комунистически гнет и да ги питам как ще са  Laughing

 Peace  Peace  Peace

# 139
  • Къде ли не...
  • Мнения: 114
Да гордея се PeaceОбичам България Heart Eyes

# 140
Колкото по-дълго съм извън България толкова повече се гордея, че съм българка и с България.Заблуждавала съм се, че някъде си е по-добре отколкото в БГ,но честно казано,в чужбина е хубаво за мен само като турист.Не че Бг е толкова уникална,но има с какво да се гордеем а и не ми се плюе сега по някои т.нар. развити държави,но нито една от тях не може да се сравни с България.
И нещо за попфолка,сами се унижаваме като се олицетворяваме само с това,а btw в тази музика лошо няма.Някой от вас смята ли че поветето в Холивуд са по-достойни от нашите певици,аз не!
Колкото повече хора отидат и живеят извън БГ толкова по-добре,те ще видят колко е различно и колко БГ никак не е Ада на земята.
Горда съм със всичко Българско.

# 141
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Гордея се, но не се идентифицирам с държавата  Close

# 142
  • Мнения: 2 952
Нямам изобщо идеята темата да се превръща в безкрайна полемика, просто ще помоля да изброите нещата, заради които се гордеете и заради, които ви е безумно срам,че сте българи.

гордея  се newsm47

# 143
  • Мнения: 1 546
Гордея се.Контактувала съм с доста чужденци. И при тях има простотия, техен си вид чалга, техни си бай Ганьовци...срещала съм много некултурни и невъзпитани мексиканци, белгийци, индийци, испанци...за американци да не говорим.
България е това, което съм АЗ.Мисля, че в днешно време човек трябва да е все по-космополитен, националността остава по-скоро като марка, като белег за произход. Съвременния човек трябва да е универсален.

# 144
Гордея се че съм българин и харесвам България, но не харесвам отношението на "държавата" към народа, и овчедушието на народа към "държавата". "те" ни газят, "те" ни мачкат "те" ни.....  МАМКА ИМ. Иначе обожавам нашата хубава България!!!!!

# 145
  • Мнения: 0
Гордея се.Контактувала съм с доста чужденци. И при тях има простотия, техен си вид чалга, техни си бай Ганьовци...срещала съм много некултурни и невъзпитани мексиканци, белгийци, индийци, испанци...за американци да не говорим.
България е това, което съм АЗ.Мисля, че в днешно време човек трябва да е все по-космополитен, националността остава по-скоро като марка, като белег за произход. Съвременния човек трябва да е универсален.
[/quote

Абсолютно съгласна!
Но съм съгласна също, че произхода ти е твоята основа и корен и те са тези, върху които се гради личността ти, колкото и космополитна да се окаже в крайна сметка.

В другите държави също има корупция, престъпност, простотия и всичко друго, което ни дразни и при нас. Няма как да е иначе, всичко друго е утопия.
Аз се гордея!...и не защото нямам друг избор.

# 146
  • Мнения: 0
Извинявам се за нескопосания цитат.

Срамувам се от себе си  Joy Ще взема да се преместя в някоя друга държава, където няма да правя грешки... Laughing

# 147
# 148
  • Мнения: 1 080
По принцип съм жител на Вселената и смятам ,че домът е там където се чувстваш най-добре.Вчера в един хипермаркет си бутам най - спокойно количката и пътя ми се оказа блокиран от мъж и жена ,които сами незнаеха какво правят и незнайно защо отскочиха ,като ме видяха ,че наближавам .Заговориха на италиански нещо -цялата случка имаше комичен характер как благовъзпитаните европейци се натъкват на абориген обаче преиграването от тяхна страна беше върхът .Аз съвсем спокойно се движех .За какви се мислят тези хора незнам . Crossing Arms

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 08:39 от catch

# 149
  • Мнения: 1 212
  ooooh! ooooh! ooooh!
аха......... сега като поглеждам датата на която е начената темата започвам да се питам за някави "про - социалистически" и "про - съветски" подбуди на авторката, замаскирани зад тази "уж" българска тема...... Wink Sunglasses

Важното е , че темата все още е жива ! newsm62 thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт