Сам и самотен

  • 20 376
  • 585
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте на всички тук! Започвам поредната, навярно изключително банална за вас история за мъж, който до определена възраст не е имал връзка с жена.
На 23 години съм и съм в буквално безизходно положение, що се отнася до " любовния фронт". Пределно отчаян съм и пиша всичко това в момент, в който сякаш всичко отвътре ми се къса - не ми е за първи път, хиляди дни приключват с това чувство, та ако сметнете написаното за твърде хаотично, на това се дължи и поднасям извинения. На въпроса - никога не съм имал гадже, приятелка, връзка, взаимоотношения с развитие, секс, целувка, държане за ръце дори. Нито в последните години, нито в училище. Няма шанс и да не съм забелязал, ако някоя дама е имала интерес към мен в този аспект - нулево женско внимание! Поне що се отнася до любов.
Две големи несподелени любови - едната в училище към отличничката на класа, другата към много по - голяма от мен дама, превъзхождаща ме с доста откъм интелект, социален статус, образователен ценз...не че тези подробности са толкова важни за тази публикация. И при двете имаше момент на идеализация, който продължи с години(все още го има, когато си харесам момиче/жена). И двата пъти бях " отрязан" доста рязко, вторият път това беше огромен удар за мен, който ме тласна към депресия, продължила много дълго, суициден опит, огромна загуба на тегло, паник атаки и още редица " подаръци". Като се посъвзех, започнах да търся нова възможност за връзка, защото самотата започна да ме смазва.
Не съм уверен, не се държа ларж, не съм атрактивен, няма и как да се представям като такъв - това се усеща много лесно от жените, а и не е никак джентълменско.
Отделно от това винаги се случва, че или жената е обвързана, или сме с разлика, която за нея е притеснителна по някакъв начин, или се сковавам от страхопочитание пред очарованието ѝ и се държа глупаво и неадекватно...
И така до ден - днешен. След всеки нов провал се сривам минимум за месец, а оттам започват и проблеми в работата заради липсата на концентрация.
За да се стигне до момент, в който съм по - отчаян дори от времето, в което си посегнах...и не виждам хоризонт пред себе си.
Изчел съм много съвети, много публикации по темата и тук, препоръки на пикап артисти - напусто, някак си при мен са неприложими. А натрупаните разочарование, болка и отчаяние не ми позволяват да не мисля за това. Впрочем, винаги се намира нещо, което да ми напомни - всеки ден виждам двойки, няма как да се избегне.
Надявах се, че поне това лято ще се случи нещо по - хубаво, положих и усилия, доколкото можах, но вече няма и време.
Търсил съм както навън, така и в сайтове и приложения за запознанства - напусто...
Все така, без да съм усетил, че съм млад, че съм жив, че съм човек, че съм обичан...
Няма да се обидя, ако получа коментари от типа " самоубий се", " нищо не става от теб" и прочие, защото нямам сили и да се ядосвам дори вече - толкова съм емоционално изтощен.
Като заключение, искам да кажа на хората със сполучливи връзки - пазете това, което имате повече от всичко друго!
Вие сте благословени, дори не знаете колко - сами виждате колко боли липсата му.

# 1
  • INFJ
  • Мнения: 9 381
Никой няма да ти каже, че за нищо не ставаш, нито пък да се самоубиваш. Но самият факт, че го очакваш + опитът ти за самоубийство, на мен ми говори, че срещата с психолог е наложителна. Да, хората усещат, когато някой е прекалено неуверен, липсва му опит и изглежда сякаш ще бъде в тежест и ще трябва да се грижиш за хиляди несигурности. Струва им се като прекалено голяма отговорност, и тя си е, защото това са неща, с които трябва да можем да се справяме сами. И съответно си отхвърлен още на подсъзнателно ниво. Изобщо не ставаш обект на романтични отношения. Понякога дори и приятелски, при по-тежките случаи...

Та моят съвет - отиди при специалист и се опитай да решиш проблема със самооценката си, според мен нещата тръгват основно от там. Външният вид не е чак такъв фактор, защото привличането се случва и на много други нива. Но се грижи и за тялото си, това все пак също е важно.

# 2
  • Мнения: 3 250
Погрижи се за външния си вид и да имаш добра работа.

# 3
  • Мнения: 3 208
Извинявай, направо ще попитам - с външността как си?

# 4
  • Мнения: 37
Извинявай, направо ще попитам - с външността как си?

Като лице - не особено впечатляващ, в тялото съм добре. Не съм мускулест, не съм пълен, нормално телосложение.

# 5
  • Мнения: 6 327
Няма да се обидя, ако получа коментари от типа " самоубий се", " нищо не става от теб" и прочие, защото нямам сили и да се ядосвам дори вече - толкова съм емоционално изтощен.
Ееее де, глупости. Hug
Но започни да работиш с психолог.
Не само заради как се чувстваш и за да излезеш от дупката.
Също и заради това, че да идеализираш, да се проектираш, да се сриваш и т.н. заради друг човек, не е нормално. Имаш някакви твои си травми и конфликти (и другите хора имаме наши си). Нито една отличничка, която да те държи за ръката, няма да ги оправи.

# 6
  • Мнения: X
Казвам ти веднага - използвай времето, в което така и така си сам за учене и работа
Хвани след работа на още една работа, ще си изтощен и няма да мислиш.
Казвам го от позицията на жена и майка - и на 2 и на 3 места съм работила едновременно, когато трябваше - така че може.
С парите ще дойде и самочувстиве и жени. Ти вече от тях ще отсееш правилната/ите.

И виж обективно какво не ти е наред? Външен вид, хигиена, облекло, имаш лош дъх, мрънкаш, оплакваш се много, все нещо страдаш, досаден си? Имаш ли приятели някакви?

Въпреки всичко първия ми съвет важи 100%.

# 7
  • Мнения: 2 716
Суицидни идеи, паник атаки, дълги депресии, щото не те харесала някава дама?! Докато си такава драма куин, няма начин и на себе си даже да харесаш.
Интересно, а в някое обикновено момиче заглеждал ли си се? Да не е отличничка и супер-дупер интелигентна, образована и там каквото още беше?

# 8
  • Мнения: 37
Суицидни идеи, паник атаки, дълги депресии, щото не те харесала някава дама?! Докато си такава драма куин, няма начин и на себе си даже да харесаш.
Интересно, а в някое обикновено момиче заглеждал ли си се? Да не е отличничка и супер-дупер интелигентна, образована и там каквото още беше?

Да. Дори са преобладаваща част.

# 9
  • Мнения: 25 662
Ти хубаво превръщаш успелите жени във фетиш, но вече си достатъчно голямо момче и трябва да си разбрал, че този тип жени за теб са само за мечтаене, а не за притежаване.
Около теб е пълно с момичета, които не са толкова успешни и бляскави, но ти не ги забелязваш. Подминаваш подходящите за теб, отказваш се от любовта и си търсиш оправдания да не завързваш връзки.
То и повечето жени си мечтаят за разни бляскави мъже, един Брад Пит или Джони Деп колко фенки имат само, ама си ги държат само за мечти и мокри сънища, докато в живота се влюбват в по-обикновени мъже, женят се за тях и им раждат деца.
Схващаш ли къде ти е проблемът?
Сам се закопаваш и отказваш да водиш нормален живот в реалността.

Скрит текст:
ПП Антоне, ти ли си?

# 10
  • Мнения: 3 731
Да, именно. Никоя жена не би започнала връзка с драма куийн, ако успее да го усети навреме. А мъж, който изпада в крайности, щото жена го е отрязала..това звучи страшно. Ние, жените, очакваме от вас да ни вдъхвате увереност, да излъчвате сигурност. И не съм съгласна, че парите ще оправят проблема ти.

# 11
  • Мнения: 37
Ти хубаво превръщаш успелите жени във фетиш, но вече си достатъчно голямо момче и трябва да си разбрал, че този тип жени за теб са само за мечтаене, а не за притежаване.
Около теб е пълно с момичета, които не са толкова успешни и бляскави, но ти не ги забелязваш. Подминаваш подходящите за теб, отказваш се от любовта и си търсиш оправдания да не завързваш връзки.
То и повечето жени си мечтаят за разни бляскави мъже, един Брад Пит или Джони Деп колко фенки имат само, ама си ги държат само за мечти и мокри сънища, докато в живота се влюбват в по-обикновени мъже, женят се за тях и им раждат деца.
Схващаш ли къде ти е проблемът?
Сам се закопаваш и отказваш да водиш нормален живот в реалността.

Вече не е съвсем така.

# 12
  • Мнения: 2 716
Извинявай, направо ще попитам - с външността как си?

Като лице - не особено впечатляващ, в тялото съм добре. Не съм мускулест, не съм пълен, нормално телосложение.
Значи проблемът е в поведението ти.  И в неподходящия избор.
Учиш ли или работиш?

# 13
  • Мнения: 37
Извинявай, направо ще попитам - с външността как си?

Като лице - не особено впечатляващ, в тялото съм добре. Не съм мускулест, не съм пълен, нормално телосложение.
Значи проблемът е в поведението ти.  И в неподходящия избор.
Учиш ли или работиш?

Работя.

# 14
  • Мнения: 3 208
Среда имаш ли? Приятели? Излизаш ли?

Общи условия

Активация на акаунт