Заплаха ли сте за себе си и как се справяте с битовите инциденти?

  • 3 550
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 934
Опа тема точно като за мен.
Баща ми казва че такова нещо като вестибуларен апарат и инстинкт за самосъхранение в мен няма.
Ще изброя първо счупените мой телесни части - 3 пъти комоцио, 2 пъти цепена вежда, 4 пъти чупене на ръце /на 2-те по два пъти/, 7 пъти премазване на нокти и на краката и на ръцете, 1 чуен крак и още 3 пъти шиене някъде по тялото след сблъсък с остри предмети, и няколко сериозни изгарания.
Забранено ми е да хващам ножове засега резултата е н-на брой за ножа и 0 за мен. Тази година досега гърмя в ръцете ми само бормашина, печка и скара при опит за включването им. С тока съм първи приятел друса ме редовно. Печката ме мрази и нон стоп ми загарят манджите. Чаши и чиний в нас винаги са леко в преразход на седмица поне по 2-3.
Какво да обяснявам още!? Не помага къдене, баене, четене на молитви нищо не помага, заплеса ми е хроничен.

# 61
  • Мнения: 389
Редовен номер - слагам нещо да размразявам в микровълновата, но на пълна мощност, а не режим размразяване.
Варена риба в найлон виждали ли сте?  Crazy

Забравено изгоряло ядене и счупени чаши не ги броя за инцидент, но скоро така щях да се подредя, че още ми настръхва косата като се сетя ...

Дробчета. Всичко почна от едни дробчета. Приядоха ми се, да се пробвам да си ги направя с кашичка, както едно време баба ми ги правеше. Да вметна - отгледана съм с пържени пилешки дреболии за закуска, домашен хамбургер за обед по инициатива пак на баба ми (да не си давам парите навън  Joy ) и всякакви други тестени, силно солени и мазни храни.

Та размразявам аз дробчетата, сипвам олио в тигана, ще готвя в остъклената тераса 1 на 1 метър, която ползвам за лятна кухня. Отивам да взема купичката с измитите дреболийки. Обаче за минутката докато ме е нямало олиото явно се е загряло твърде много и като сложих първото парченце изригна пламък, поне метър висок, чак облиза тавана. И то гори, съска, пръска вряло олио, а до мен пълна газова бутилка, от големите.  #Crazy Хванах тигана с голи ръце, бегом към другата ми кухня и го хвърлих в мивката. След това се подпрях да не падна, а ръцете ми треперят ... Така щях да се взривя, че ...

# 62
  • Мнения: 245
Опа тема точно като за мен.
Баща ми казва че такова нещо като вестибуларен апарат и инстинкт за самосъхранение в мен няма.
Ще изброя първо счупените мой телесни части - 3 пъти комоцио, 2 пъти цепена вежда, 4 пъти чупене на ръце /на 2-те по два пъти/, 7 пъти премазване на нокти и на краката и на ръцете, 1 чуен крак и още 3 пъти шиене някъде по тялото след сблъсък с остри предмети, и няколко сериозни изгарания.
Забранено ми е да хващам ножове засега резултата е н-на брой за ножа и 0 за мен. Тази година досега гърмя в ръцете ми само бормашина, печка и скара при опит за включването им. С тока съм първи приятел друса ме редовно. Печката ме мрази и нон стоп ми загарят манджите. Чаши и чиний в нас винаги са леко в преразход на седмица поне по 2-3.
Какво да обяснявам още!? Не помага къдене, баене, четене на молитви нищо не помага, заплеса ми е хроничен.
newsm09 #Crazy Shockedти направо ме разби,я се стегни малко, направо ме уплаши!
"Рано ти е още" Peace

# 63
  • Мнения: 934
newsm09 #Crazy Shockedти направо ме разби,я се стегни малко, направо ме уплаши!
"Рано ти е още" Peace

Спокойно аз не се давам, ей го е още шавам и мърдам. Тази година само веднъж ходих до Пирогов. Сега се обзалагат познатите дали ще има още и някое друго посещение:) Аз съм не само с две леви ръце, но и краката са ми два леви. Свиква се де, от малка съм си такава, но оцелявам за потрес на природата.

# 64
  • Мнения: 9 095
ох и аз ако почна и съм цял наръчник какво не трябва да се прави Grinning, винаги всички знаят че съм в кухнята само по шума който се издава от тракане и падане на чинии, чаши и всякаква посуда, и си знам и винаги правя едни и същи каръшки изтървания hahaha, моето коте пък веднъж си изтърва ютията на ръката, но най- интересното нещо, което се сещам за една бивша съученичка преди около 2 години един жесток вятър, обърнал един казан и тя милата директно в казана, че ходеше като пребита около 2 седмици, най- интересното е че вятъра я е духнал натам, сигурно сега вече ходи с камъни в джобовете, иначе брат ми също е много добър- мама тъкмо се възстановяваше от операцията- на първия ден вкъщи и той да реши да яде мляко, ама домашно и като хвана буркана всички го предупредиха да не го хваща за капачката, защото няколко пъти сме чистили така след него, ама той нали си знае неговата и цялата кухня така беше се избелила...горката ми мама, чак и се плачеше, поне с общи усилия всичко си дойде на мястото Peace

# 65
  • Мнения: 1 629
Тъй като Анда претендира за титла, ще си разкажа само последните десет минути в кухнята: Имам три чифта ръкохватки, но нито един, когато ми трябват. Бръкнах във фурната да разбъркам мусаката, изгорих се, дръпнах вилицата и си я лепнах на окото.

# 66
  • Мнения: 3 447
Бръкнах във фурната да разбъркам мусаката, изгорих се, дръпнах вилицата и си я лепнах на окото.
Стига дееееее  Simple Smile

# 67
  • Мнения: 9 095
аз си мечтая да направят кухня с дистанционно и 2-3 роботчета Praynig

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Че кво и бъркаш на мусаката бе, Мю?  Thinking

# 69
  • Мнения: 1 629
Абе, мани я таз мусака, голяма грешка ooooh! Саботира ме отвсякъде, просто! Каймата не се пръсна, остана на големи буци, пусна вода, картофите залепнаха(тогаз разбърках), заливката нещо я осрах и стана на парцали...що не си правя пастата, ми се забърквам в дебрите на манджите, на, питай ме!

# 70
 Едно време редовно ми гърмяха ел.уреди в ръцете, а в един ден 2 мотора на шевна машина на работа.Как съм оцеляла не знам newsm78
 Сега редовно съм синя по краката особенно, колкото и да се старая да не го правя, все успявам да се прасна в някоя мебел.Ау нас е доста широко...
 Когато се омъжих и отидох да живея в селския квартал, излязох на двора да търся мирудия и настъпих някакво оръдие на труда, захвърлено от свекъра по двора.Ми...кво да ви разправям ShockedА веднъж излязох за копър и а , да мина по-напряко м/у лозите и така се челосах в една тръба, що не се нанизах на нея.Право м/у рогата беше.После ходих с огромна синя цицина и комшийките викаха:"Е, ха сега кажи , че мъж ти не те бие."
  За кухненските инциденти да не започвам, само да спомена , че за 4г, на пръсти се брои кога не съм загаряла мляко.А варя по 2 пъти в седмицата. Embarassed
  А пъй наскоро взех крушка да разтрия мъжо по гърба и тя се пръсна в ръцете ми точно когато я допрях до него.Щях да си го затрия , милия.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 958
В банята на родителите ми има бързонагряващо душче и един ден както се къпя ми спира тока. Аз си знам, че гори бушона често и излизам гола и мокра от банята. Отивам в коридора свалям си бушона сменям жички, чудесии и си го завивам. Майка ми влиза в същия момент и като ме видя какво правя само дето удар не получи. Разминах се този път.
На старата ни печка горния реотан беше килнат на една страна и най-редовно си горях ръцете. Мъжът ми не ми разрешаваше да бъркам вътре, защото редовно свършваше Дефламол-а и ходеше по нощите да търси аптеки.
Същата тази печка ме разтресе веднъж. Беше и изгоряло някакво мостче и слагахме една медна жичка за контакт  #Crazy Фурната се включваше като се изключи щепсела, издърпа се плота с котлоните и след като сложиш медната жичка влючваш в контакта. Изключването ставаше в обратния ред. Един ден съм се замотала и бързайки да изключа фурната забравих да изключа щепсела. Ами тресох се бая и после 3 дена ходих като надрусана, а нервата така ме тресеше, че на 4-тия се сдобих с нова печка  Laughing

# 72
  • Мнения: 1 318
Абе аз съм от сръчните и рядко ми се случват инциденти, но когато се случат са паметни Laughing Като бях малка, ходихме на гости в братовчедите ми, леля беше направила мусака и за да изстине по-бързо, я оставила на теракотения под в коридорчето към кухнята. Беше ни предупредила, ама ние - деца и през едното влязло, през другото излязло noear И с братовчедка ми решихме да играем на криеница и аз хуквам да се крия nuts По едно време - пляяяяс smile3557 и се цопвам директно в тавата с врялата мусака doh Всички тичат и крещят да не съм си изгорила краката, а майка ми най-отзад нарежда ядосана, че съм провалила обяда hahaha
Друга паметна случка. Прибирам се от Англия за 2 седмици и съм купила на баща ми хубаво уиски Wine Glass Голяма радост, голямо нещо... Решавам вечерта да му го занеса на масата, за да се почерпи, а майка ми го прибрала в хладилника. Отварям вратата със замах и съответно бутилката се сгромолясва с гръм, трясък и хиляди парченца. Ей, насълзиха му се очите на татко newsm45 А на мен какво ми беше... Че и трудно се чисти пущиняка - навсякъде имаше стъкълца. newsm28
Спомням си и как се изпльосках по задни части в коридора. Излизах от тоалетната, чух че телефона звъни, засилих се, но не можах да взема завоя към хола и ... Tired После се наложи доста да обяснявам на приятеля ми откъде са синините Innocent
Дядо ми счупи нож, докато режеше едно пиле - просто ножа беше с пластмасова дръжка и тя се отдели от металната част... Гледката си заслужаваше Crazy
И други премеждия съм имала, но сега не се сещам. Ще следя с интерес темата  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт