Даване на кърма в шише

  • 1 462
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте мами!
Първо честита нова година! Нека тази ни донесе това, което миналата не успя.
Казуса ми е следният.
Имам бебе на 1 месец. От 8 дена насам малката трудно засуква на гърда, мудна е, захваща се на зърното и след две сукания го плюе после веднага пак го търси, ако пък се задържи повече отколкото и хареса започва да недоволства и да плаче. Досега не ми се е случвало, тъй като ние сме от самото начало само на гърда и всичко си е вървяло наред. Също така претърпява някакви сънни катаклизми, ако мога така да се изразя. Имам предвид, че седи дълго време будна и трудно я приспиваме. Изкарва по 4ч будна през вечерта и още толкова и през деня, което знам, че я изморява и заради това, че не спи по-трудно ще и бъде да заспива и да спи дълго. Ако заспи то е за 30-40 мин.
От вчера реших да пробвам нещо различно, като преди това изпробвах различни техники на кърмене, всевъзможни начини на приспиване и не ми дадоха особен резултата, реших да извадя помпата да изцедя едната си гърда и да я нахраня. И това много помогна. Малката след това спеше за по 3ч и 30мин през хранения. Днес редувам цедене и на гърда защото не искам да я уча на шише постоянно.
Това което ме притеснява е дали цеденето с помпа може да ми спре кърмата. Така се е случило с една моя приятелка и бих искала да знам с вас как е било.
С памперсите всичко е наред. Имаме си и мокри и мръсни в нормите за нея.

# 1
  • Мнения: 8 823
честита Нова година! Да е живо и здраво бебчето. В началото малко ще е трудно, докато се напаснете с храненето. Така, че трябва да се приготвиш, че ще сте с бебето като скачени съдове поне още 2 месеца. Но после изведнъж става много по-лесно с кърмене, отколкото с изкуствено мляко.
Може да не са разработени  всички каналчета и да е трудно на бебето, и затова да се нервира. Но, дадеш ли с шише, може да се пристрасти, защото с шише е в пъти по-лесно за бебето и то ще си плаче за шишето... и ще ти отиде кърменето.
Принципът е - колкото повече кърмиш, толкова повече кърма ще произвеждаш. Кърми и през нощта.
Ако започнеш с цедене, ще има да си цедиш до края, не че е невъзможно, но е мн трудоемко. Имам приятелка до 3г цедеше.
И аз съм имала проблеми  в началото, мойто бебе по 15 мин спеше, и нищо не можех да свърша.
Нещата, които ще ти помогнат са
 - специални биберони за кърмачета, с които се пие от шише, ама с мн голямо усилие, толкова голямо, че най-малките бебета не могат да се научат.
-тръбичка/сонда, която се лепи на гърдата а бебето  суче, но пие и от тръбичката, по този начин ти поддържа лактацията, не само механично, но и химически, чрез вещества от неговат слюнка... Хем пие малко от теб и малко от шише (евентуално изцедено предварително), за да не се нервира бебето. По този начин има само един източник за храна - майчината гръд.
Аз ползвах продуктите на фирма  Медела и съм много доволна и от шишето, и от тръбичката. Бебето не се задавя, нито му тече много, нито малко.

https://www.hippoland.net/medela-shishe-biberon-calma-150-ml
https://www.roshko.bg/medela-dopalnitelna-meditsinska-sistema

# 2
  • Мнения: 22
честита Нова година! Да е живо и здраво бебчето. В началото малко ще е трудно, докато се напаснете с храненето. Така, че трябва да се приготвиш, че ще сте с бебето като скачени съдове поне още 2 месеца. Но после изведнъж става много по-лесно с кърмене, отколкото с изкуствено мляко.
Може да не са разработени  всички каналчета и да е трудно на бебето, и затова да се нервира. Но, дадеш ли с шише, може да се пристрасти, защото с шише е в пъти по-лесно за бебето и то ще си плаче за шишето... и ще ти отиде кърменето.
Принципът е - колкото повече кърмиш, толкова повече кърма ще произвеждаш. Кърми и през нощта.
Ако започнеш с цедене, ще има да си цедиш до края, не че е невъзможно, но е мн трудоемко. Имам приятелка до 3г цедеше.
И аз съм имала проблеми  в началото, мойто бебе по 15 мин спеше, и нищо не можех да свърша.
Нещата, които ще ти помогнат са
 - специални биберони за кърмачета, с които се пие от шише, ама с мн голямо усилие, толкова голямо, че най-малките бебета не могат да се научат.
-тръбичка/сонда, която се лепи на гърдата а бебето  суче, но пие и от тръбичката, по този начин ти поддържа лактацията, не само механично, но и химически, чрез вещества от неговат слюнка... Хем пие малко от теб и малко от шише (евентуално изцедено предварително), за да не се нервира бебето. По този начин има само един източник за храна - майчината гръд.
Аз ползвах продуктите на фирма  Медела и съм много доволна и от шишето, и от тръбичката. Бебето не се задавя, нито му тече много, нито малко.

https://www.hippoland.net/medela-shishe-biberon-calma-150-ml
https://www.roshko.bg/medela-dopalnitelna-meditsinska-sistema
Много благодаря за отговора! Ние сме си скачени денонощно и през вечерта си я кърмя. Старая се да я кърмя на всеки 3часа и разбира се ако тя поиска също си давам гърдата.
Относно биберона на шишито е на Philips Avent 0+. В аптеката ви казаха, че е с една дупчица именно за да стимулира бебето да суче повече, а да не му е по-лесно. Буквално вчера беше първият път в който и дадох да пие от шише с биберон. Даже и биба не и давам защото не искам да се отказва от гърдата ми. Явно трябва да съм по-настоятелна сега, за да може после да е по-лесно и на двете ни.

# 3
  • Мнения: 8 823
Ти сама ще намериш начина, всяко бебе си е различно. Вярвай си повече!
Бебето е като голям човек, трябва да се научиш да го усещаш от какво има нужда. То дава сигнали с плач. Ако всичко е наред, не плаче.
Храни го както на теб ти харесва, важното е да наддава (средно по 1кг казват докторите за първите три месеца) - ако го постигнеш, значи си открила своя начин.

Ако имаш въпроси, можеш да ме питаш на лични. И доктори съм питала как да кърмя, и консултант съм викала, но най-много ми помогна моя приятелка-кърмачка - всеки ден съм я питала 'какво да правя сега бебето еди-какво си направи...?"

Общи условия

Активация на акаунт