Разногласия относно избора на място за живеене

  • 8 951
  • 253
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 10 629
Това звучи извратено! Не коментирам картофите!

# 226
  • Мнения: 17 410
А една година от връзката ако не се отпразнува какво ще се случи?
Всеки с приоритетите - намерил си човекът (не)удобно оправдание. 😂
Ако човекът ми е важен, обаче не ще да се съобрази с някои мои изгъзици, действам без него. Не ми пречи и да почерпя приятелки по момински за годишнина от хм…връзката.
Да, знам, че теб те боде друго, но - виж предпоследното изречение.

# 227
  • Мнения: 96
А една година от връзката ако не се отпразнува какво ще се случи?
Всеки с приоритетите - намерил си човекът (не)удобно оправдание. 😂
Ако човекът ми е важен, обаче не ще да се съобрази с някои мои изгъзици, действам без него. Не ми пречи и да почерпя приятелки по момински за годишнина от хм…връзката.
Да, знам, че теб те боде друго, но - виж предпоследното изречение.
Няма смисъл от заядливи коментари, авторката иска мнения, и ще и е много полезно да види мнения от жени, който са живяли с мъже мамини синчета.

# 228
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз не разбрах, той къде точно иска да заживее на село - на втория етаж в къщата на техните, в друга къща в същия двор или изцяло в отделна къща и ако е изцяло отделна, то тепърва ли ще се купува или е "роднинска", демек на родителите му, пък "един ден ще остане за него"? Thinking

# 229
  • Мнения: 96
Аз не разбрах, той къде точно иска да заживее на село - на втория етаж в къщата на техните, в друга къща в същия двор или изцяло в отделна къща и ако е изцяло отделна, то тепърва ли ще се купува или е "роднинска", демек на родителите му, пък "един ден ще остане за него"? Thinking
Така и не стана ясно, къде точно иска да живее приятеля на авторката, но предполагам, че възможно най– близо до родната му къща, за да може постоянно да ходи ,,уж" да помага на майка си, защото селските майки винаги имат оправдание да отдалечат синовете си от жените им.

# 230
  • София
  • Мнения: 12 006
Така и не стана ясно, къде точно иска да живее приятеля на авторката, но предполагам, че възможно най– близо до родната му къща, за да може постоянно да ходи ,,уж" да помага на майка си, защото селските майки винаги имат оправдание да отдалечат синовете си от жените им.
Аз пък си мисля, че става дума за етажче от мамината къща или друга, което е на родителите му (ако и двамата са от това село е нормално всеки от тях да си има по една родна къща). Ако ставаше дума за купуване на къща, дали пак с лекота би прескочил мнението й? Все пак парите за ипотеката (щото едва ли ги има кеш) ще излизат от семейния им бюджет? Или парите не са от значение, 'щото тя ще продължава да е само гадженце за кафенца и с*кс, пък реално ще са съквартиранти с привилегии?

# 231
  • Мнения: 2 472
Защо тогава трябва да се стига до ипотека, ако се отнася до етаж от мамината къща?

# 232
  • Мнения: 96
Така и не стана ясно, къде точно иска да живее приятеля на авторката, но предполагам, че възможно най– близо до родната му къща, за да може постоянно да ходи ,,уж" да помага на майка си, защото селските майки винаги имат оправдание да отдалечат синовете си от жените им.
Аз пък си мисля, че става дума за етажче от мамината къща или друга, което е на родителите му (ако и двамата са от това село е нормално всеки от тях да си има по една родна къща). Ако ставаше дума за купуване на къща, дали пак с лекота би прескочил мнението й? Все пак парите за ипотеката (щото едва ли ги има кеш) ще излизат от семейния им бюджет? Или парите не са от значение, 'щото тя ще продължава да е само гадженце за кафенца и с*кс, пък реално ще са съквартиранти с привилегии?
Харесва ми как мислите. Точно този тип мъже това търсят, да се нанесат някъде наготово, жена им да е добра и глупава, да и направят едно – две деца, а те да си живеят безметежно при мама, и чат– пат да се сещат, че имат и друга къща.

# 233
  • София
  • Мнения: 12 006
Защо тогава трябва да се стига до ипотека, ако се отнася до етаж от мамината къща?
Мисълта ми за ипотека беше, ако планът е да се закупи отделен имот. Понеже авторката не пожела да сподели дори какъв е планът, аз предположих 3 варианта: етаж от мамината къща, друга но "наследствена", т.е. няма да я плащат сега и закупуване на нова с ипотека.

# 234
  • Мнения: 25 808
Авторката мълчи като партизанин на разпит и не издава държавната тайна на какво разстояние горе-долу се намира златното село от големия град. Защото има съществена разлика дали става въпрос за 5, или за 50 км.
Много важно е също за какъв имот става въпрос, за съсобственост, съседство и т.н. Защото и в София да е, ако свекървата от селски тип живее в съседния апартамент, все тая – пак ще се меси и ще бърка в здравето на снахата.

# 235
  • Мнения: 17 410
Мисля да основа експертна комисия, която да разпределя мъжете. Ти - при мама; ти (най-грешният) ще се мъчиш с жена си; ти - ще те обгрижват и двете, плюс сестра ти….
Simple Smile

# 236
  • Мнения: 15 033
ти (най-грешният) ще се мъчиш с жена си
Плача Joy

# 237
  • Мнения: 1 851
Преди да се появят деца е лесно! Незнам защо хората сами си правят живота сложен-страх ги е да говорят, да изразят мнение, какво чустват , какво искат, какви са им плановете...след това сложна работа, но винаги има възможност !Винаги!

# 238
  • Мнения: 96
Преди да се появят деца е лесно! Незнам защо хората сами си правят живота сложен-страх ги е да говорят, да изразят мнение, какво чустват , какво искат, какви са им плановете...след това сложна работа, но винаги има възможност !Винаги!
Точно така, авторката трябва съвсем ясно и категорично да каже, че цялата ситуация не и харесва,  тя спомена, че не и харесва неговата прекалена близост с майка му. Обаче да бъде готова той да и каже, че няма да се промени и винаги майка му ще е негов приоритет.

# 239
  • Мнения: 96
А пък аз предлагам някои от съфорумките да напишат роман, отдава им се....
Ако това е адресирано до мен, не разбирам, защо пишете такъв коментар. Коментирам темата толкова ожесточено, понеже за мен е много лично. В качеството си на жена, преживяла две тежки нервни кризи, от който след 3 години още имам последствия, заради мамино синче.

Общи условия

Активация на акаунт