Отговори
# 15
  • Мнения: 3 251
Много неприятно може да се получи ако се прави превод в петък следобед или в следобед преди дълги празници.

# 16
  • Мнения: 9 050
Еми може, да. За работодателя е важно да е наредил преводите в един и същи ден. Ако ги нареди в 15:00, тези в същата банка ще си получат парите веднага. Тези в други банки - на следващия работен ден. Това си е част от детайлите, които трябва да се обмислят. То не е само до "може ли да ме задължи?". Не, не може. Но други неща може да не ѝ харесат, като не си открие сметка в тази нова банка.

# 17
  • Мнения: 3 251
Съвсем точно.
ЧР - това да не е Черен Рогат (дявол), че не искат да му дадат  личната карта?

# 18
  • Мнения: 2 886
Ами патос няма, но се е случвало през 2-3 години да ни агитират как банката Х предлага мноого изгодни условия, после пък банката У... А повечето служители вече имат кредити към първата. Но някой е силно мотивиран да принуди всички да разкрият сметки в новата банка, защото техните заплати и бонуси зависят от броя клиенти, сметки, депозити и т. н.

# 19
  • Мнения: 3 251
Някой? Кой някой?
Заплатите на служителите в банката зависят от постигане на дадени критерии, но при работодателя няма такава зависимост, поне не и бонуси и заплати.
Хубаво е дори и с кредити да се информираме за условията по тях в "новата" банка.
Изобщо не е изключено да са по-добри.

# 20
  • Мнения: 2 886
Някой? Кой някой?
Заплатите на служителите в банката зависят от постигане на дадени критерии, но при работодателя няма такава зависимост, поне не и бонуси и заплати.
Хубаво е дори и с кредити да се информираме за условията по тях в "новата" банка.
Изобщо не е изключено да са по-добри.

Остава някой да е повярвал, че става въпрос за заплата или регламентиран бонус за служител на достатъчно висока позиция, за да принуди всички да променят обслужващата банка. 🙂

# 21
  • Мнения: 3 251
Е, всички познаваме конспиратори.

# 22
  • Мнения: 565
Аз наистина не разбирам защо отказът на служител да си смени банката трябва да се възприема толкова негативно и драматаично. Работодателят не е прав да изисква подобно нещо - може да предложи и да информира, че има такава възможност, но не и да я налага.

# 23
  • Мнения: 3 251
Въобще не става въпрос за драма.
Представи си ти да трябва да направиш 100 превода, всеки от които да ти струва 2 лева, и да направиш пак 100 превода, но всеки да ти струва 0,5 лева.
Ти за себе си кое би избрала?
Би ли си казала "аз ще плащам по-скъпото, защото така съм си свикнала".
Няма, но когато някой друг плаща няма проблем.

# 24
  • Мнения: 565
Това няма никакво значение в случая, защото се коментира доколко подобно изискване е етично и законно. Работодателят е избрал да развива бизнес и носи цялата отговорност от това свое решение, включително и поемането на таксите при превод, без значение за коя банка става въпрос. И да, драма е, ако за да спести стотинки или левче той оказва психически натиск върху служителите си, при условие че не е в правото си.

Служителите са пълнолетни хора и могат да взимат сами решения на коя банка да бъдат клиенти, преценявайки спрямо собствените си нужди - дали по-добри условия за такси, кредити или просто офисът е на удобно място. Това  е въпрос от личен характер.

# 25
  • Мнения: 41 658
А работодателят пък има право да си наема служители, които са му удобни и изгодни. Или да поощрява същите и да неглижира другите. Ха де.

# 26
  • Мнения: 565
И тук идва въпросът дали поощряване/неглижиране на базата на отказ/съгласие коя банка да се използва е законно действие и не е ли дискриминационно.

# 27
  • Мнения: 3 251
Ех, дискриминация.
В тази държава живеят само дискриминирани лица.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 14 778
Иначе за работодателя е много по-лесно и много по-евтино всички заплати да се превеждат в една банка. И да, май не може да те задължи пряко, но може на съгласилите се да дава бонус, а на теб не. дефакто да ти е намалена заплатата, а на другите да е нормална. На мен ми се е случвало да ми искат това и съм се съгласявала, какво чак толкова в края на краищата? А и като се дърпаш за такива неща ставаш "черна овца" без нужда.
+1. Ако нямаш особена причина, като кредит с такова условие, не си струва да се опъваш. Иначе на теория не може да те задължи. Преди 10 години и на мен ми беше поставен така въпросът - не може в друга банка, щото всички са в тая. Да тропам с крак ли... Wink
Дразнещо е, но е улеснение за счетоводството.
Това за личната карта, дето не трябва да се предоставя на ЧР, и на мен ми хареса.

# 29
  • Мнения: 15 070
Не може да те задължи. Все пак, ако искаш да получаваш парите същия ден, ще е добре да откриеш сметка във въпросната банка.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт