Червена бенка или нещо друго?

  • 2 054
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Здравейте,  доста съм притеснена относно появанта на тази бенка на ръката на дъщеря ми, появи се изведнъж, поне не съм забелязала нито аз нито тя, все едно за ден е изляза. Не знам дали въобще е възможно,но дъщеря ми е голяма, на 13 е и би забелязала, на ръката почти до рамото е. Ще посетя кожен лекар, но междувременно бих искала да чуя има ли някой нещо подобно, дали е бенка и има ли място за притеснение. Благодаря предварително!

Последна редакция: чт, 06 яну 2022, 14:50 от Мария Ив_87

# 1
  • Мнения: 594
Ако сте прикачили снимка, то тя не се вижда.

# 2
  • Мнения: 58
Ако сте прикачили снимка, то тя не се вижда.
Да, мислех че съм прикачила, не мога да разбера защо не се вижда,ще опитам пак.
Благодаря!

Последна редакция: чт, 06 яну 2022, 14:51 от Мария Ив_87

# 3
  • Мнения: 3 375
Прилича на брадавица, ама не съм особено сигурна. Заведете я на лекар за всеки случай. На мен са ми се появявали подобни неща, веднъж скъсах едно и се махна. Нямах проблеми повече. Най-добре обаче лекар да се изкаже - може и нещо друго да е.


П.С. Най-много бенки се появяват в тийнейджърския период, така че няма смисъл от паника. И аз така се събуждах и откривах "нови" попълнения в тази възраст, но все пак идете на лекар.

Последна редакция: чт, 06 яну 2022, 16:30 от Arielle

# 4
  • Мнения: 3 211
Прилича на нещо капилярно - cherry angioma може би, не знам как е на български. Ако е това, не е опасно и се маха само по естетически причини... Не се тревожи, консултирай се с дерматолог.

# 5
  • Мнения: 58
Благодаря ви за мненията!

Общи условия

Активация на акаунт