Поставяне на макарички и махане на трета сливица

  • 708
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте, предстои операция за поставяне на макарички и махане на трета сливица на детето ми, на 5 години. Налага се заради дълго задържана течност зад ушите и намаляване на слуха. Ще се прави в Исул, а лекарят ще е проф. Спиридон Тодоров.
Още нямаме дата, ще бъде евентуално след два месеца, но бих искала да попитам някой, който вече е минал по този път какво ни предстои? Правят ли се тестове за алергии, предвид, че ще се наложи пълна упойка ? Нещо друго, което си заслужава да се знае ?
Събирам мнения и за други болници в София с оглед дългото отлагане на операцията.

# 1
  • Мнения: 211
Здравейте!

И на дъщеря ми ѝ предстои такава операция - по същата причина.
Ще я извърши д-р Светла Василева.
 Забравих да попитам дали се правят тестове за алергии, но предполагам, че ще се направят в деня преди операцията.
Обясниха ни следното - Детето се води един ден преди операцията и се правят кръвни изследвания и преглед при кардиолог, пулмолог. Остава една нощ за следене след премахването на сливицата. После 10 дена трябва да я пазим от зарази и да не извършва тежки физически дейности.
Аз също се надявах на мнения - за следоперативния период например. Също има ли деца, които въпреки операцията продължават да правят често отит, синузит?

# 2
  • Мнения: 31
Здравейте, тест за алергия към упойки нас ни накараха да направим най-късно до 5 дни ПРЕДИ операцията.
Тестуване се налага при данни за някаква алергия, т.е. ако няма данни да е алергично детето, тест не правят.
Моето дете мина през кръвни изследвания и педиатър, за друго не са ни викали. Утре е операцията.

# 3
  • Мнения: 731
Здравейте, тест за алергия към упойки нас ни накараха да направим най-късно до 5 дни ПРЕДИ операцията.
Тестуване се налага при данни за някаква алергия, т.е. ако няма данни да е алергично детето, тест не правят.
Моето дете мина през кръвни изследвания и педиатър, за друго не са ни викали. Утре е операцията.
Здравейте! Бихте ли разказали за следоперативния период? С какво се храни детето след това? Пише меки храни, но синът ми не обича например крем супи, пюрета. Доста е злояд и много се притеснявам какво ще му давам да хапва. Операцията му е на 30.05

# 4
  • Мнения: 211
ADHri, а детето ви как е сега?

Аз също се интересувам: с какво може да се храни детето след операция?

# 5
  • Мнения: 31
Хранеше се за около седмица с течни храни - крем супи и плодовите бебешки пюрета, кисело мляко натурално, от това с плодове също, а от около петия ден му давах вече и меката част от хляба и така.

Иначе вече три месеца след операцията се чувства много добре, няма проблеми със слуха, не се е разболявал така, както преди, докато имаше трета сливица. Имаше само една хрема, която мина без да се стига до сериозни лекарства. За сравнение - преди операцията боледуваше много често и продължително, като стигаше до антибиотици и пулмикорт и отсъстваше от детска градина с месеци.

# 6
  • Мнения: 731
Хранеше се за около седмица с течни храни - крем супи и плодовите бебешки пюрета, кисело мляко натурално, от това с плодове също, а от около петия ден му давах вече и меката част от хляба и така.

Иначе вече три месеца след операцията се чувства много добре, няма проблеми със слуха, не се е разболявал така, както преди, докато имаше трета сливица. Имаше само една хрема, която мина без да се стига до сериозни лекарства. За сравнение - преди операцията боледуваше много често и продължително, като стигаше до антибиотици и пулмикорт и отсъстваше от детска градина с месеци.
А разрешаваха ли да излиза след операцията или само у дома стоеше?

# 7
  • Мнения: 31
Не си е стоял вкъщи, излизахме си. Два часа след операцията вече не стоеше на леглото, искаше да тича и да обикаля.

# 8
  • Мнения: 211
Операцията на дъщеря ми мина. Сложиха и макаричка в едното ухо.
Много е нещастна, че лятото няма да може да потапя главата си във вода..
Но операцията мина добре; безпроблемно излезе от упойка. Надявам се възстановяването да мине бързо и без проблеми.

# 9
  • Мнения: 731
Не си е стоял вкъщи, излизахме си. Два часа след операцията вече не стоеше на леглото, искаше да тича и да обикаля.
На нас заради полените и праха, както и топлоъо време, ни казаха 5 дни у дома. Вече и ние излизаме, но сутрин и вечер към 19ч, когато не е силно слънцето

# 10
  • Мнения: 1
Здравейте ,темата активна ли е още? Бих искал да пусна моя публикация, но не ми дава такава опция.

# 11
  • Мнения: 31
Заповядайте

Общи условия

Активация на акаунт