За СОТ, СОД и подобни фирми за охрана.

  • 15 588
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 926
И аз се присъединявам към молбата да пишеш когато поставите колко струва всичко Praynig

# 16
  • Мнения: 141
Много пъти крадоха храма и накрая сложихме СОТ. Вързани сме към полицията, щото в тоя малък град друго няма. Има една частна фирма, но за там нещата са  Laughing. Дойде се специалист, описа какво къде трябва да се сложи, предложиха на два варианта - единия да вземем техниката под наем, другия да си я купим. Купихме си всичко. Имаме датчици на вратате, обемни датчици за движение навсякъде, звукови датчици и още други работи. Годишно плащаме 270$ по курса на деня. Тъй като града е малък, а две патрулки винаги са на линия, реагират максимум до 1 мин. Случвало се е неволно да задействаме алармата, пристигат веднага, дори веднъж ни изкараха акъла - 4 човека с извадени пистолети, беше шоу отвсякъде. Понякога ме викат през нощта, защото алармата се е задествайла. Откакто сложихме СОТ, кражби няма. Ако стане нещо и не хванат крадеца, плащат нещо от стойността на откраднатото. Това вече е въпрос на договаряне.

# 17
  • Мнения: 963
Аз макар и със закъснение се включвам.
Брат ми беше патрул в 3S, после техник пак там, сега е техник в друга фирма, която се занимава само с монтажа на датчици, централи  и т.н. и с която имат договор няколко от големите СОТ. Както и да е. Simple Smile
От него имам наблюдения как хвърчаха по аларми, наистина бързо се реагира. (161 също са бързи) Но пък покрай работата си беше видял доста изцепки от по-малките фирми - разни току-що появили се, с патрулиращи пияници и всякакви подобни екстри. Та, като избирате - спрете се на някоя голяма фирма. Особено в София. Защото по-голямата фирма има повече патрули и съответно регира по-бързо.
За датчиците техниците ще кажат най-добре. Прави се оглед, на който и ти си казваш изискванията, после ти изготвят оферта. Възможно е да са ти активни датчиците и когато си вкъщи. Darra беше писала по-горе - изключват се само датчиците за движение, а дори и това не е задължително - когато има домашен любимец могат да се направят такива настройки, че датчиците да не "отчитат" до определен размер... И все пак зависи дали гледаш пинчер или санбернар.  Mr. Green 
Паник-бутони по домовете не съм чувала да се монтират, ама що пък не.  newsm78 
А свързването на централите е с предавател, не по телефон (поне това, което знам от брат ми). Но пък принципно може да се програмира централата при включване на алармата да известява не само СОТ-а, а и теб... друг е въпроса, че не знам дали тази услуга е стандартна практика.
Основното е да случите на добри техници - от неправилно поставени датчици няма файда, само ядове (като се почне от непрекъснато активиращи се такива и се стигне до датчици, поставени така, че на практика не "ловят" зоната, за която са поставени).
И въобще - избирайте внимателно. Ако един СОТ не ви хареса, прехвърлянето към друг обикновено значи и смяна на техниката и става една... дълга и широка.
Та, не знам колко бях полезна, ама... Умната!
Поздрави!
  bouquet

# 18
  • Мнения: 1 269
Три обира съм преживяла и имам тежки нощи все още! Обмисляме за СОТ и чета тази тема с интерес!

# 19
  • Мнения: 218
По принцип се заплаща глоба в размер на 20-30 лв. в случай на фалшива тревога.Освен ако не се обадиш веднага на дежурния телефон да не се разхождат .

# 20
  • София
  • Мнения: 2 688
Паник бутонът си е една безжична джаджа, която да ти е на разположение, в случай, че си си в къщи и някой вземе, че влезе, а алармата не е включена. Така може да сигнализираш, същото може и да стане, ако натиснеш определено копче на клавиатурата.

(Това ми напомня как преди години като водех складова наличност на един магазин - влизайки в офиса намирам нещо като малко дистанционно върху монитора. И си викам - Я, това пък кво е? За по-сигурно взех, че го натиснах, светна там една лампичка на него и нищо повече. След малко две ченгета чучнаха в магазина и едно от момичетата взе да им обяснява, че явно има проблем с алармата, щото тя не е подавала сигнал).

# 21
  • Мнения: 7 640
Благодаря ви за отговорите  Hug   bouquet
Надявам се и други да се включат по темата  Hug
По повод третия ми въпрос, живо ме интересува, защото рабрах, че повечето такива фирми свързват устройствата чрез телефона, а ние нямаме домашен телефон  Sad

вече са писалиу ама да повторя и аз- това е стара концепцияу з-то режат кабелите на телефоните.
Почти всички фирми монтират радиопредавател, паник-бутонът е по желание, плаща се отделно, ако има животни- питат какви са, в някои случаи може да се сложат по-специални обемни датчици.

Нашата такса е 10 евро на месец, не са ни глобявали за фалшиви повиквания, алармата редовно се включваше лъжливо- нямали сме проблеми.
Монтажът е безплатен, цената зависи от броя и вида датчици, които искате.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 743
Обещах и ето ме с отговорите  Hug
Сложиха ни СОТ (161) .Платихме 265 $ за устройствата, клавиатура и т.н. За радиоустройството което де факто взимаме под наем, ще дадем депозит от 60 евро ( при отказване от СОТ н връщат парите и си взимат устройството) и трябва да платим таксата, която се плаща на тримесечие и е 10 евро на месец  Hug
Паник бутон всъщност няма, а се избира код от клвиатурата, но ако държа да имам бутон който мога да разнасям по стаите трябва да се бръкна с още 60$.
Това е  Hug

# 23
  • Мнения: 1 655
Дамаянти, а каква такса ще плащате на месец?

# 24
  • Мнения: 7 640
Обещах и ето ме с отговорите  Hug
Сложиха ни СОТ (161) .Платихме 265 $ за устройствата, клавиатура и т.н. За радиоустройството което де факто взимаме под наем, ще дадем депозит от 60 евро ( при отказване от СОТ н връщат парите и си взимат устройството) и трябва да платим таксата, която се плаща на тримесечие и е 10 евро на месец  Hug
Паник бутон всъщност няма, а се избира код от клвиатурата, но ако държа да имам бутон който мога да разнасям по стаите трябва да се бръкна с още 60$.
Това е  Hug

# 25
  • Мнения: 1 655
10х Simple Smile Пак съм чела между редовете и ми се е изплъзнало  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт