кога спряхте да кърмите?

  • 2 753
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 478
На 6 месеца

# 46
  • Мнения: 4 242
... даже през нощта състава е различен от това през деня и също когато бебето е болно.
Това звучи интересно, интересен ми е принципа! Да не би майката да проболедува грипа и да създава антитела, но ако тя не го прихване как ще стане това ?

Не е задължително майката да се разболее за да предаде антитела в дадения момент. Вирусът (или бактерията) се предава от бебе на майка чрез гърдите, когато то суче, така майката изработва точно нужните антитела и ги предава пак с кърмата на детето си.

# 47
  • Мнения: 4 156
Баткото го кърмих до година и 1-2 месеца. Отбих го, защото майка ми заяви, че само се лигавим с него. Заместихме обедното кърмене още на 4 или 5 месеца. И по това време се кърмихме само вечер и понякога сутрин.
На мен много ми липсваше кърменето.
И сега се наслаждавам на всяко кърмене с бебето.Ще го кърмя докато той сам каже, че не иска  Laughing Е, поне до 2 годинки.
При баткото се появи някаква алергия и затова искам с кърмата да предпазя бебето. Това да те накарат да спреш да кърмиш, за да даваш АМ ми се струва луда работа. Винаги естественото е по-полезно от "химията"/

# 48
  • Мнения: 1 896
Продължаваме - младежът ще стане на две години по Коледа. Много учтиво си иска, макар и вече не толкова често.
Не ходя на работа засега, но във форума има много мами, които кърмят и работят без проблем. И ти можеш да се справиш.

# 49
  • Мнения: 683
Продължавам, а вече започваме 11-я месец, но вече само сутрин и вечер. На работа ходя от 6-я месец и това не ми попречи на кърменето.

# 50
  • Мнения: 2 567
17месеца безпроблемно кърмене. Дай Боже всекиму!  Heart Eyes
С второто се надявам поне толкова да кърмя  Peace

# 51
  • Мнения: 712
Браво на вас, мами!   newsm51
Виждам, че по-голямата част са твърди поне до годинка- Явно в България не е нужно да се развива програмата за насърчаване на кърменето поне до 6-я месец.

Аз, за съжаление, не можах да кърмя много - храних Боян смесено още от самото начало, защото кърмата не ми стигаше. Това малко ме натъжаваше, но в крайна сметка така се получи. С кърмата се справях някак до 40-я ден и после преминах изцяло на изкуствено хранене. Не помогнаха нито специалните храни и напитки, нито инжекциите. Затова много се радвам да прочета, че повечето от вас са продължили максимално дълго.

Общи условия

Активация на акаунт