много ми стана мъчно

  • 1 375
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 399
вивита, не съм чела темата в клюкарника, няма и да я чета. Винаги ми става много жал за такива деца и изтръпвам като чуя нещо подобно.

Но се чудя честно казано за какво пускаш тази тема.  newsm78 Какво се очаква от нас? Да порицаем дружно българската държава и да кажем че управляващите са виновни или едикоя си партия? Ако искаш някаква дискусия, пусни темата в клюкарника. Хората на място може би биха имали повече идеи какво трябва да се промени. И дай да си кажем честно че там където ние живеем картинката никак не е розова, въпреки всички тия мерки които цитираш. Излиза май че тия мерки за превенции не дават голям резултат. Аз не гледам често телевизия, но всеки път като седна пред телевизора, чувам такава нова история за малтретирано дете, че ми се изправя косата. Дете оставено с години да гладува докато умре от глад, предполагам си спомняш случая. А какво да кажем за майката в чието мазе намериха трупове на 9 бебета? Това не са неща от БГ действителност и съвсем не са единствените примери. Преди да родя в Австрия намериха малтретирано бебе, по чието тяло имаше следи от гасене на цигари.  #2gunfire Седях в болницата, гледах крехкото телце на бебето си и се чудех що са психиатрично болен мозък може да си загаси цигарата в едно дете. Та така не съм много убедена че ние сме тези които могат да се изправят и да размахват пръст срещу българското общество за това че и в БГ има малтретирани деца.

# 16
  • Мнения: 2 292
Вяра, аz не раzбирам какъв точно е твоя проблем, zа това , че аz споделям какво ме тревожи  newsm78 това не е ли форум zа споделяне и вzаимопомощ  newsm78 Ако темата те zасяга някак си лично, моля те иzясни ми как точно, zа да ти се иzвиня лично.
Марица истина е, че на всякъде се случва, но както доста прависти се иzкаzаха в клюкарника въпросната жена в БГ ще се иzмъкне от отговорност , всички ще си иzмият ръцете, ще се покрие случая и накрая ще върнат детенцето при нея . ПРедстави си неговата съдба. Това в Германия, Италия и Испания не вярвам да е нормалното раzвитие на нещата.
А по повод как се стига до там , мисля, че просто има някаква граница в човека, която ако се прекрачи веднъж няма връщане наzад и няма вече спирачки , няма вече граници  Sad

# 17
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Колко тъжно  Cry
Но аз ли така разбрах или наистина това дете не е нейно, а го е взела преди 2 месеца от социален дом, за да полу4ава детски  newsm78 Ако е така, 4удия се кой би дал за осиновяване дете на циганка живееща при мизерни условия с още 3 деца  #Cussing out

# 18
  • Мнения: 3 880
Колко тъжно  Cry
Но аз ли така разбрах или наистина това дете не е нейно, а го е взела преди 2 месеца от социален дом, за да полу4ава детски  newsm78 Ако е така, 4удия се кой би дал за осиновяване дете на циганка живееща при мизерни условия с още 3 деца  #Cussing out
Аз прочетох статията по диагонал, но доколкото разбрах детето си е нейно, но е било известно време в дом и тя го е прибрала наскоро....

# 19
  • Мнения: 2 379
Колко тъжно  Cry
Но аз ли така разбрах или наистина това дете не е нейно, а го е взела преди 2 месеца от социален дом, за да полу4ава детски  newsm78 Ако е така, 4удия се кой би дал за осиновяване дете на циганка живееща при мизерни условия с още 3 деца  #Cussing out
Аз прочетох статията по диагонал, но доколкото разбрах детето си е нейно, но е било известно време в дом и тя го е прибрала наскоро....
Да, точно така е. Както Биба го е написала.
Снощи гледах подробен репортаж по новините на бТВ.
Тъжна работа Cry Направо е потресаващо да се гледа това дете Cry
В момента и малката му сестричка на 7 месеца е в Пирогов и тя със сучпвания на костите (бедрената кост) и охлузвания Cry
Показаха и другите 2 деца, които си бяха вкъщи. А "вкъщи" е една единствена стая, под наем, пълна неразбория и кочина Confused
Питаха една социална работничка защо са разрешили на майката да си вземе дацата обратно от дома, след като явно няма подходящи условия за отглеждането им. И работничката, раздразнена от това, че са я хванали натясно и че трябва да се обяснява, с много нервен тон няколко пъти повтори, че условията са едно, но важното е, че НЯМА РИСК за здравето и живота на децата. Те били проучили #Crazy
Само да кажа, че момченцето е било в дом до 1 год. и 11 месечна възраст. Сега е на 2 год и 1 месец. Т.е. всичките тези счупвания и белези са резултат само от 2 месеца съжителство с мама!
Не знам дали майката е циганка или не. Обаче не мисля, че това има някакво значение. Ако има значение, че майката е циганка, значи има значение, че и детето е циганче, така ли?

# 20
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Не знам дали майката е циганка или не. Обаче не мисля, че това има някакво значение. Ако има значение, че майката е циганка, значи има значение, че и детето е циганче, така ли?

Естествено, 4е не. Погрешно ме разбра. В статията пишеше, 4е битото дете е единственото русо и с бяла кожа, а останалите са мургави. Та намекваха за расизъм в самото семейство.
А за мен разбира се вси4ки деца са еднакви, независимо от цвят Peace

Общи условия

Активация на акаунт