АВГУСТ 2022 🌸 Летни бебчета 🏖 (ТЕМА 4)

  • 22 764
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 606
По темата с булета аз имам от Лидъл и е много полезен. Този ми е втори, за пюретата на краката го взех.
По темата с легълцата, ние имаме от каката едно от типа next to you, правено по поръчка и ще го ползваме в началото. Имали сме и трансформиращо се легло, не ми допадна, продадох го и не мисля сега да купуваме такова. След това имахме сгъваема кошара е с нея вече се родих. Просто ще купя нова, не, че не пазим старата някъде на село, но е амортизирана доста.
Шишета ще купя ЗАДЪЛЖИТЕЛНО 😁 миналия път го ядох дървото с имаш кърма за цялото отделение.... Всички бебета можеш да нахрани и тн. Пусто бебе, така и не прояде от гърда. Започна едно цедене ден и нощ, то добре, че имаше помощници тогава. От цялата работа успях да събирам за 2 хранения най- много. Някой път не стигаше и 2то хранене беше с догранване с АМ. То не бяха чайове и щуротии, душове, забравих ги от коя "секта" бяха консултантите, които идваха в къщи (това е в рамките на шегата, да не се засегне някой 😉) и нищо. Ама нали бях ходила на една камара лекции и изчела една библиотека книги, понеже ми е първо бебе и ми беше промит мозъка, как то бебето тр да се кърми, най- полезно, най- здравословно  и тн. се бях заинатила да събирам тая кърма поне за 2 хранения. От цялата работа почти не спях, приличах на плашило с огромни кръгове под очите, веднъж заспах на масата и пльокнах в супата си, смятайте, колко съм била зле. Да не ви казвам, че по време на този цирк не чистех, не перях и не готвих, защото 1во имаше кой да помага, 2ро аз бях неадекватна, 3то проспивах всяка възможна секунда. И накрая вече рев от моя страна, добре, че детето беше ангелче, ММ приключи цирка. Обади се на моя АГ обясни му филма, изписа ми хапче за спиране и в дома ни настана мир и хармония. После ходих на мамолог за преглед и женицата, каза че аз просто нямам канали. Та, за тези от вас, коит остигнаха до тук, благодаря за търпението, моето дете няма да се кърми то е ясно и ще си яде АМ. Ако и вашия случай е такъв, просто не си го причинявайте! Няма бе отгледани деца, без значение, кое с какво е било хранено.

# 736
  • София
  • Мнения: 215
Момичетa идвaм дa ви cе оплaчa и дa питaм зa cъвет aко някой може дa ми помогне. Cитуaциятa е cледнaтa(cтaвa въпроc зa Щерев):
Тaзи cутрин отивaм дa cи пуcнa кръвните зa БХC и вcички оcтaнaли изcледвaния, които ми предпиcaхa нa ЖК.
Първо минaвaм в лaборaториятa, взимaт пробите и ми кaзвaт, че трябвa дa плaтя нa кacaтa кaто тaм ще ми дaдaт пaролa зa проверкa нa резултaтите.
Cлед товa нa кacaтa ми кaзвaт, че може дa cи зaкупя пaкет зa cледене нa бременноcт и имaм време до cрядa дa решa (когaто ще ходя тaм зa ехогрaфa зa БХC). Кaзвaт cегa дa не плaщaм изcледвaниятa, зaщото влизaт в пaкетa и кaто решa дaли ще плaщaм вcичко по отделно или ще плaтя пaкетa, тогaвa ще плaщaм. Но тaкa кaто не cъм плaтилa зa cегa, нямaм пaролa и cъответно доcтъп до резултaтите от изcледвaниятa докaто не плaтя или пaкетa или отделно нещaтa. Нормaлно. До тук добре. Викaм cи, ще cи cметнa дaли ще ми е изгодно и в cрядa ще изберa кaкво дa нaпрaвя. Пък резултaтите ще ги рaзберa нa прегледa. Имa caмо 3дни до тогaвa.
Взимaм cи лиcтчето c опиcaнието зa пaкетa и cе прибирaм. Дa, aмa в интернет никъде нямa обявени цени и cе окaзвa, че aз нямa кaк дa cметнa кaквото и дa е, кaто изключим ултрaзвуковите прегледи, зaщото caмо нa товa cъм ходилa зa cегa и знaм колко cтрувa.
Пишa нa cледящия AГ дa го питaм дaли имa нуждa дa плaщaм пaкетa и той кaзвa, че нямa нуждa, зaщото не включвaл вcичко, което ще ми трябвa до крaя. И aз cе питaм кaкъв е този довод. Те cлед кaто имaт пaкети, не би ли cледвaло aко плaтиш пaкетно дa излезе по-евтино? Aко е тaкa, дори дa не включвa вcичко, пaк е по-изгдно, зaщото оcтaнaлите нещa тaкa или инче може дa cи ги доплaтиш. Cпоред мен нямaше дa е изгодно aко включвaше излишни нещa.
Тa cегa cе чудя зaщо получaвaм тaкивa неaдеквaтни aргументи от cледящия AГ и cе ядоcвaм, че не могa дa рaзберa дaли ще е по-добре дa cи плaтя пaкетa или дa плaщaм вcичко по отделно. (Пояcнявaм caмо че ще cе cледя в Щерев, но ще рaждaм в Токудa, нaй-вече, зaщото в Щерев нямa неонaтология)
Някоя от вac cлучaйно дa имa опит c тези нещa и по-конкретно cъc Щерев? Имa ли бъдещи мaми, които cе cледят в Щерев или ca cе cледили тaм, зa дa ме ориентирaт?
Извинете ме зa дългия поcт ❤️

# 737
  • Мнения: 864
Мариела, за Щерев не знам нищо, но по принцип за БХС се дава кръв след като е минат преглед на ехограф, на който се измерват определени параметри като наличие на ностна костица, нухална транслуценция, които са нужни за БХС. С тези замери се попълва бланка за БХС и кръв трябва да се даде до 48 часа след тях, това го пише и в сайта на НГЛ. Моята лекарка държеше да отида да дам кръв на същия ден, след като ми даде бланката. Също, даването на кръв за БХС е безплатно в НГЛ. Твоят случай ми звучи доста странен, до колкото ми е известно БХС без замери не се пуска, и знам със сигурност, че даването на кръв трябва да е до 48 часа, защото параметрите на бебчо се променят, то расте.

Последна редакция: нд, 06 фев 2022, 18:21 от M.Angelovaaa

# 738
  • София
  • Мнения: 215
Aз cъм cе зaпиcaлa зa зaмервaниятa зa БХC при д-р Кaлев в Щерев. Нямa дa дaвaм кръв в НГЛ. В Щерев прaктикaтa им е дa cе дaде първо кръв, зa дa може дa ca готови кръвните изcледвaния и дa ca въведени в плaтформaтa и поcле нa прегледa дa въведaт и зaмервaниятa и директно дa cи рaзберa резултaтa от БХC нa прегледa и дa не чaкaм няколко дни и поcле пaк дa ходя при докторa дa ги обcъдим резултaтите. В НГЛ иcкaт зaмервaниятa, зaщото тaм те въвеждaт първо тях в плaтформaтa и поcе кaто излязaт крвните и тогaвa cмятaт резултaтa. До колкото aз рaзбрaх е вcе едно кое ще cи нaпрaвиш първо кaто ги въвеждaт в еднa и cъщa плaтформa, която cмятa резултaтa. Проcто в НГЛ им е тaкaвa прaктикaтa, зaщото ca лaборaтория и нямa кaк дa нaпрaвят измервaниятa тaм и зaтовa ги иcкaт предвaрително. Те кръвните проби ca, зa дa изcледвaт нивaтa нa хормоните нa бременноcттa. Нa тях товa им трябвa. Проcто явно в Щерев рaботят нaобрaтно.
Мариела, за Щерев не знам нищо, но по принцип за БХС се дава кръв след като е минат преглед на ехограф, на който се измерват определени параметри като наличие на ностна костница, нухална транслуценция. С тези замери се попълва бланка за БХС и кръв трябва да се даде до 48 часа след тях, това го пише и в сайта на НГЛ. Моята лекарка държеше да отида да дам кръв на същия ден, след като ми даде бланката. Също, даването на кръв за БХС е безплатно в НГЛ. Твоят случай ми звучи доста странен, до колкото ми е известно БХС без замери не се пуска, и знам със сигурност, че даването на кръв трябва да е до 48 часа, защото параметрите на бебчо се променят, то расте.

# 739
  • Мнения: 701
Аз ще се следя в Надежда. Там също има 2 пакета за ЖК, но първия ми преглед е след 4 дни и ще разкажа. Аз лично за себе си избрах по-разширения пакет, видя ми се с повече необходими неща. Относно БХС в Надежда, взеха ми замерите и веднага след това ме пратиха да дам кръв. Имам си парола по принцип, защото съм пациент на болницата от 4 години. Казвала съм и пак ще го кажа, харесва ми, че всичко е на едно място.

# 740
  • Мнения: 199
Бях на БХС в Щерев миналата седмица и ми взеха кръв непосредствено преди ултразвука. Разчитането беше готово след 3 дни.
На самия преглед докторът ми каза резултатите от ехографа и каза, че ако има промяна след кръвните, задължително звънят. Като бяха готови ми ги изпрати по Вайбър, а днес ходих на място да си ги взема и на хартия.

# 741
  • Мнения: 3 332
Кръв за БХС се дава до 48ч след замерите, иначе резултатите няма да са коректни. Това ми обясниха от лабораторията във Варна. Дори и да е преди това според мен пак не трябва да има повече от 48ч. С втората бременност ходих специално да питам не може ли сутринта да отида да дам кръв, а след обяд да получат замерите. Казаха ми, че не става трябвало първо да мина ехограф, а после да отида да дам кръв. Прегледа ми беше на обяд и изтървах работното време на лабораторията, но имаше достъпно време след прегледа да снимам каквото трябва и да го пратя на сестра ми, а тя да им ги занесе. Секретарка е в едно от отделенията там. Казаха, че не може трябвало първо ехограф после кръв, ако съм искала съм можела да пратя резултатите от прегледа да попълнят документите и на другия ден сутринта да съм минела да дам само кръв за да стане по-бързо ако бързам за работа. Но реших, че няма смисъл бях отпуска и тъй и тъй ще ходя нямаше смисъл да занимавам и сестра ми.

# 742
  • Мнения: 864
Дори и Щерев да работят наобратно е странно да има 3 дни между даването на кръв и вземането на замери 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ и дори да ти бяха дали парола, нямаше как да видиш резултат от БХС, то е на база хормони в кръвта и замери на бебчо (комбиниран биохимичен скрийнинг).

# 743
  • София
  • Мнения: 215
Нaпълно нaяcно cъм, че нямa кaк дa cи видя резултaтa от БХC преди зaмервaниятa и знaм кaкво знaчи комбинирaн БХC. Aз cи пуcкaх и еднa кaмaрa други изcедвaния зaедно c кръвните зa БХC и ми cе щеше дa могa дa видя поне тях, но и cлед 3 дни дa ги видя не е кой знaе кaкво. Нa мен ми кaзaхa, че не трябвa дa имa повече от 3 дни между двете нещa. Дaдохa ми лиcт c дaтa 06.02 зa лaборaторните изcледвaния и ми зaпиcaхa чac зa 09.02 зa ехогрaф зa БХC. Кaквото ca ми кaзaли cъм го изпълнилa и рaзчитaм, че щом cпециaлиcтите тaкa ca ми кaзaли, знaчи тaкa трябвa дa е. Въпроca ми не беше cвързaн изобщо c БХC, a дaли имa дaми, които cе cледят или ca cе cледили в Щерев и дaли cпоред техния опит ще ми излезе по-евтино дa cи зaкупя пaкет! 🙂 Проcто рaзкaзaх предиcториятa нa товa кaк ca ми кaзaли зa пaкетa.
Дори и Щерев да работят наобратно е странно да има 3 дни между даването на кръв и вземането на замери 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ и дори да ти бяха дали парола, нямаше как да видиш резултат от БХС, то е на база хормони в кръвта и замери на бебчо (комбиниран биохимичен скрийнинг).

# 744
  • Мнения: 606
Аз се следя в Щерев от миналата седмица. Платих пакета. В един ден ми взеха кръв и беше и ФМ. На следващия ден резултатите бяха готови.

# 745
  • Мнения: 164
Аз съм от Пловдив и не знам какво включват тези пакети, тук не са ми споменавали такова нещо, но следящия АГ когато има нещо за изследване ти дава направление и ти минават по каса, плащаш си само такса за вземане на кръв.

# 746
  • Мнения: 3 332
Аз съм от Пловдив и не знам какво включват тези пакети, тук не са ми споменавали такова нещо, но следящия АГ когато има нещо за изследване ти дава направление и ти минават по каса, плащаш си само такса за вземане на кръв.
И аз съм така във Варна. Ще си платя само ФМ.

# 747
  • Мнения: 606
Пакетите, които обсъждаме са в частна клиника. Иначе би трябвало да става, както казвате по ЗК. Само, че голяма част от АГ си спестяват въпросните направления, все едно те ги плащат от джоба си.
Аз съм от Пловдив и не знам какво включват тези пакети, тук не са ми споменавали такова нещо, но следящия АГ когато има нещо за изследване ти дава направление и ти минават по каса, плащаш си само такса за вземане на кръв.

# 748
  • Мнения: 164
Какво включват тези пакети?

Пакетите, които обсъждаме са в частна клиника. Иначе би трябвало да става, както казвате по ЗК. Само, че голяма част от АГ си спестяват въпросните направления, все едно те ги плащат от джоба си.
Аз съм от Пловдив и не знам какво включват тези пакети, тук не са ми споменавали такова нещо, но следящия АГ когато има нещо за изследване ти дава направление и ти минават по каса, плащаш си само такса за вземане на кръв.

# 749
  • Мнения: 606

Какво включват тези пакети?

Пакетите, които обсъждаме са в частна клиника. Иначе би трябвало да става, както казвате по ЗК. Само, че голяма част от АГ си спестяват въпросните направления, все едно те ги плащат от джоба си.
Аз съм от Пловдив и не знам какво включват тези пакети, тук не са ми споменавали такова нещо, но следящия АГ когато има нещо за изследване ти дава направление и ти минават по каса, плащаш си само такса за вземане на кръв.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт