АВГУСТ 2022 🌸 Летни бебчета 🏖 (ТЕМА 4)

  • 22 268
  • 756
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 3 326

Какво включват тези пакети?

Пакетите, които обсъждаме са в частна клиника. Иначе би трябвало да става, както казвате по ЗК. Само, че голяма част от АГ си спестяват въпросните направления, все едно те ги плащат от джоба си.
Аз съм от Пловдив и не знам какво включват тези пакети, тук не са ми споменавали такова нещо, но следящия АГ когато има нещо за изследване ти дава направление и ти минават по каса, плащаш си само такса за вземане на кръв.
Значи като изключим двете ФМ, първите замери за БХС, моята другите ми ги пуска по здравна каса. Замерите за късния БХС ги прави пак тя, отивам рано сутринта между 7.30 и 8ч и влизам или първа или между 2 пациентки, зависи кога съм отишла. Но аз ФМ предпочитам да ми ги прави друг, тя също оглежда всичко и органите, всеки път гледа и кръвопотока между плацента и бебето, но си е друго и още някой да погледне. По спокойна се чувствам с още едно мнение. 9NST не знам какво е, но подозирам, че е меренето на кръвно, тегло и обиколки, защото са долу горе 9бр всеки месец до 8м веднъж месечно, после на 45дни преди раждането и в 9м са 2 прегледите през 2 седмици. Кръвна група не се пуска 2 пъти, а ако си я знаеш и имаш документ изобщо не се пуска. Пуска ми 2 пъти антитела, защото съм с отрицателна кръвна група, но това е ако на първото изследване не съм образувала. Приятелката ми беше образувала и всеки месец и ги изследваха. Вярно по ЗК са 2 ехографски изследвания, ако си над 35г или по друга причина се води рискова бременност са 3бр, за близнаци не знам. Обаче пак ми се струват много пари. Всъщност Сити клиник където аз се следя също е частна клиника, но не е специализирана акушеро-гинекологична, може би затова са тези разлики. Знам, че една от другите гинеколожки процедира като моята, за другите не знам.

# 751
  • Мнения: 701
Това е разширения пакет в Надежда и няма значение, дали бебето е едно или са близнаци. БХС и ФМ не влизат в тази цена.


Ето и линк с цялата информация, ако ви е интересно да прочетете.
https://nadezhdahospital.com/sektori/proslediavane-na-bremennost/

Последна редакция: нд, 06 фев 2022, 21:09 от M_lady

# 752
  • Мнения: 543
Оле момичета, много сложни ми изглеждат нещата в Бг. Тук в Германия отиваш на преглед при гинекологът си, установява се бременността и след това си чакаш всеки следващ термин. Изследвания, ехографи, видеозони и каквото и да е си се поема от здравната каса. Дори когато се наложи да ходим в клиника за репродуктивни проблеми понеже не ставаше дълго време, отидохме с направление от гинекологът ми. Единствено и само за спермограма трябваше сами да заплатим, моите изследвания пак касата ги пое. Е, ако бяхме до инвитро стигнали трябваше да се плаща, но ни се " усмихна късмета" и си стана едно малко чудо, че забременях естествено след толкова време.

# 753
  • Мнения: 3 326
Някой да пусне нова тема.

# 754
  • Мнения: 251
Момимета, да ви се похваля днес бях на ранна ФМ. С бебчо всичко е наред, пуснаха мъжа ми с детето и те много се радваха. Даже на прегледа съм сигурна че усетих бебо за първи път. В 13г.с. съм 😊 Параметрите са в норма, дадоха ми листче утре да дам кръв. Та утре ще отида в лабораторията. След като на ехографа всичко беше наред има ли шанс с кръвните да не е? Незнам дали да се успокоя още от сега или пак ще съм в напрежение докато чагам ризултати от БХС? Те за колко дни излизаха, знам че се е коментирало но не се сещам за колко дни бяха.
Моя ММ като гледаше предположи пола и пита доктора какво е онова там дето се вижда, 😄 и той се изсмя и каза, че малко се вижда, но няма да се ангажира да каже тъй като не е на 100 % и след един месец като отида на преглед тогава ще ми каже  със сигурност. Та ще чакам с нетърпение следващия преглед. Много вълнуващо беше бебето е пораснало видимо и как мърдашее само 🥰
Барбалена, аз имам книгата на Олга Дукат, хубава книга е, но така и не стигнах до края, всъщност аз я бях купила като бях бременна в 8 месец ии изчетох около 30  40 страници и то дойде време да родя 😆  По спомен в началото се разказва за лични истории, и определо се коментира колко е хубаво вагиналното раждане, да го имаш в предвид и наистина човек си втълпява примерите и искаш и при теб да е така.

# 755
  • Мнения: 227
Оле момичета, много сложни ми изглеждат нещата в Бг. Тук в Германия отиваш на преглед при гинекологът си, установява се бременността и след това си чакаш всеки следващ термин. Изследвания, ехографи, видеозони и каквото и да е си се поема от здравната каса. Дори когато се наложи да ходим в клиника за репродуктивни проблеми понеже не ставаше дълго време, отидохме с направление от гинекологът ми. Единствено и само за спермограма трябваше сами да заплатим, моите изследвания пак касата ги пое. Е, ако бяхме до инвитро стигнали трябваше да се плаща, но ни се " усмихна късмета" и си стана едно малко чудо, че забременях естествено след толкова време.
само единствено си платих ФМ,иначе за ехо,изследвания и болнични не съм и стотинка,моят доктор си работи по здравна каса ,явно другите,които си плащат ходят на частно

# 756

Общи условия

Активация на акаунт