Изнася ли се България в чужбина?

  • 3 126
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 50
Два пъти ходих да работя в чужбина и двата пъти много исках да се върна.Защото освен парите навън нищо друго не може да те задържи!!Мислех си,че тук мога да започна на чисто с малко пари зад гърба си!!Да ама не!!!
След безуспешните опити с мъжа ми да си намерим сносна работа ,което е невъзможно в Шумен,а дори и с връзки повече от 200 лева просто не дават!!!!Сега се налага той пак да замине за чужбина,а аз съм бременна в 7-мия месец и него няма да го има когато детето се появи!!!
Радвам се и ми се плаче!!Не знам,кое е по добре да е до мен и едва да свързваме двата края или да го няма и да осигурява нормално съществуване на детето си(ако може да се нарече нормално без баща)!!!

доста неприятно!!! във Враца е съ6тото над 200 лв не се намират
а София е друга България там хората не се съгласяват за работа под 350-450лв на месец но мисля 4е 6те се справите не се предаВайте

# 46
Привет, интересна тема.  Човек живее там където се чувства добре. България е прекрасно място (природа), но с доста лоши човешки нрави. Съжалявам, че трябва да го кажа, но хората доста изглупяват.  Трябва да се отбележи, че никой на никой не е длъжен. Всеки трябва да помисли какво може да направи за себе си и за близките около него, да има съглашение по човешките отношения.  Не говоря за разговора след три ракии - "ти мене не ме уважа`ш".  Спомнете си времето, когато майка ви ви пращаше с чаша в ръка за захар от съседите. Това вече го няма. За съжаление.

Завистта развила корени през времето на "равенството" спъва развитието на страната с години. В Америка било красиво. Да, красиво е, защото всеки си коси тревата пред къщата, защото всеки е длъжен да поддържа къщата и колата си изправна. Ще речете, за пари става въпрос. Не, живял съм 29 години в България и 2 в САЩ. Хората са лоши сами към себе си. Аз имах желание да направя нещо хубаво в моята кооперация, да е красиво, та нали го правим за нас - ние живеем тук. Нейсе, нищо не се получи. Говорим за неща дето не искат много пари да се свършат. Неща като да не си хвърляш буклука пред вратата, да не си крадеш крушките от стълбището и от сорта. 

Нито Евросъюза, нито НАТО няма да помогне на народа. Аз приех предизвикателството да живея и работя в чужбина, защото искам да дам на децата си широк мироглед и чужд език.  За лесно, не е лесно, но си струва усилието. Това е и начин да бъда полезен на малкото роднини на които искам да помогна в България. 

Бъдете по-добри с близките си. Сторете нещо добро за съседа.

# 47
  • Русе
  • Мнения: 7 796
Изнесе се народа вече.Изкарах 6 "прекрасни " години в Испания и в града в който живеехме имаше "само " 15 000 българи (официално регистрирани).По улиците се чуваше само бг реч.Чак да ти стане драго.Но и ние с мъжа сме от тия дето ни липсваше бг мизерията и от една година сме си тук  Grinning

Всеки сам си е избрал пътя и си го следва.Но дано да има повече завърнали се......... Hug

# 48
  • Варна
  • Мнения: 567
Да, изнася се.
Имам чичо и стринка в САЩ, заминаха преди 6 години, тогава бяха 60 и 54 годишни. Мислят да се връщат в България.
И двамата ми първи братовчеди с целите си семейства са там. Малкият племенник се роди в САЩ. Категорично не смятат да се връщат тук.
Та от най-близките ми роднини 9 човека живеят в чужбина и само възрастните ще се върнат.
 Имам и приятели и познати, които са се изнесли и такива, които смятат да се изнесат в бъдеще.
Ние с мъжа ми оставаме тук. Засега...

# 49
  • Мнения: 87
...ще поощрявам децата си да се махнат от тук! Не съм садо-мазохист , за да ги гледам как страдат под "закрилата" на държава мащеха!
Тук съм , защото момата не желаеше да се махнем , а имахме възможност! Тук били "приятелите" й , тук било семейството й...! Хм...! Е , ще кютаме...да видим до кога!

# 50
  • Мнения: 236
Вече не се изнасят колкото преди, но
със сигурност заминаващите са повече
от тия които се прибират

# 51
  • Мнения: 221
изнася се и още как...
толкова много мои познати, приятели и близки отидоха в чужбина и познавам едно единствено момиче, което се върна от Щатите..

/офф
Същата работа - Провинцията пренася ли се в София??!

# 52
  • Мнения: 50
KATO ГЛЕДАМ ТЕМАТА МИ СЕ РАЗРАСТВА!!!!

# 53
# 54
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ми незнам...сега 6 милиона ли сме newsm78А преди години не бяхме ли 8? Rolling Eyes
Аз се чудя дали въобще имаме и 6 милиона newsm78- може, но с цигани, коне, крави, магарета Whistling
Всичките роднини на мъж ми- братовчеди, брат му, познати са по чужбина!
И ние щяхме да се изнесем, но просто жената на брат му на моят мъж не се разбира с мъж ми и не си говори с цялото му семейство, така че няма при кого, пък и вече си имаме едно сладко товарче с нас и става по-трудно! Нооо човек никога не знае накъде ще го отнесе вятъра! Peace

# 55
  • Мнения: 4 406
е какво пък толкова- изнасяш се, пробваш, ако ти харесва- оставаш. винаги можеш да се върнеш в Бг, дано има кой да те посрещне...

Общи условия

Активация на акаунт