Възмутително

  • 2 865
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 792
 Горката тигрица, това ми напомня за една народна мъдрост за простотията, дет не ходи по гората.... Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 4 555
Май наскоро една от маймунките била в много лошо състояние, защото някой й подхърлил бонбон, а тя била с диабет. Всички хранят животните, някои носят цели торби с храна. Shocked Повечето им мятат солети, а едната мечка се е научила да стои на задни лапи и да "моли" за храна. Повечето от хранещите са с малки деца, въобще не се спират от табели и предупреждения.
Тук във форума със сигурност има хора от тези, които хвърлят храна на животните в зоопарка, моля ви, не го правете, вредите им!
Най-гадното, което съм чувала, че някой е дал хляб с напъхани пирони в него на малко слонче и то разбира се умряло. Не знам как може да няма никакъв контрол за тези неща Sad

# 47
  • Мнения: 1 063
Тигърчето няма да остане завинаги там, идеята им е да го гледат няколко месеца и след това ще го дарят на зоопарк. След това ще купят друго животно и пак така....Това го четох в един от ежедневниците преди време.

# 48
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Няма ли организация в България за защита на животните? Това не е човешко. Ако няма да сигнализираме чужда.

След посещението ми на софийската зоологическа градина преди години се бях отвратила от подобно нещо. Никой не можеше да ме накара да посетя подобно нещо, докато не попаднах на подобни места тук. Много ми се иска и нашите животни да живеят в нормални условия.

Ето малко снимки от тукашните:






Последна редакция: сб, 11 ное 2006, 21:17 от Kalinka

# 49
  • София
  • Мнения: 2 493
Добре де а това животно не мирише ли???

# 50
  • Мнения: 2 529
Не е нещо ново това. В Южна Корея в хотела на мъжа ми е имало тигри в хотела пак към едно кафе и той каза, че са се грижели отлично за тях. От години в един от хотелите в Лас Вегас MGM се отглеждат лъвове (тях лично съм ги виждала) и също си живеят добре или поне така изглежда. Изглежда свикват с хората и ги приемат като част от пейзажа. Разбира се, не ми се вижда много нормално всичко това, но ... А за зоологическите градини и живота на животните в тях има интересни размисли в книгата "Животът на Пи"...

# 51
  • Мнения: 2 759
Софийският зоопарк е едно от най-тъжните места в града.
По скоро е зоозатвор.
       Peace  Sick  Не бях виждала подобно жалко подобие на зоопарк. Е, не съм ходила в Пловдивския, ама... ooooh!
       По темата: не виждам къде е драмата и с удоволствие ще посетя въпросното заведение... Определено ме спечелиха!   Peace

# 52
Kaлинка,аз съм в Англия и тук зоопарковете са точно такива като на снимките.Но все пак си мисля,че в Българоя да се направи такова нещо е невъзможно,първо,защото де що има земя гледат да я продадът и второ такова безхаберие цари,че нямам думи.Тигрицата в ЦУМ е най-малкото за,което властите си затварят очите,европейския съюз от муска хиляди,да не кажа милиони евро,за да се кастрират бездомните кучета,а властите си ги прибират в джоба,а за кучетата организират групи,които да обикалят и да стрелят кучетата.Излиза им къде,къде по-евтино.В България има неправителствени организации за защита на животните,но без политическа подкрепа не могат да направят много.Пък и сме си безодговорна и сеирджийска нация.Както каза Мечо Пух "с удоволствие ще посетя въпросното заведение",пък то заведението разчита на такива хора,все пак затова са си взели тигър да ги рекламира.Някой каза,че после щели да подарят тигрицата на зоопарка и да вземат друго животно,ха от едно лошо място на друго,та ще вземат и друго животно и него да го мъчат.Сигурно следващия път ще е панда,то като гледам на застрашени видове налитат.

# 53
  • Мнения: 288
    Ако зависи от мен, в България няма да има зоопаркове. И такива безумни атракции като в ЦУМ. #Cussing out Животните ще отидат в държава, където могат да се грижат хуманно за тях.Възмутена съм!

Общи условия

Активация на акаунт