Да защитим малтретираните дечица!

  • 3 537
  • 109
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 508
И аз ви подкрепям момичета.Не съм гледала нито един репортаж за тези дечица,но четох за по-големичкото/то толкоз е голямо и то де/.Майка ми,която е жена на 62 години каза,че снощи плакала като гледала и за другото детенце от същото семейство.Законите са за да се променят.Ако не могат да осигурят защита на децата,значи закона е гнил и неточен.За социалните служители занимаващи се с този случай трябва да има УВОЛНЕНИЕ.

# 31
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Това което се случи с дечицата е безобразие. Права е госпожта, която говори днес по БТВ, че има много случаи на домашно насилие, но само най тежките излизат наяве.
С две ръце подкрепям всяка инициатива свързана с промени и подобряване на защитата на правата и здравето и живота на нашите деца.

# 32
  • Мнения: 1 671
Във връзка с тази тема и по повод на това, че в БтВ имаше представител на Сдружението- буквално се спомена за протестите във връзка с увеличеното майчинство, явно се очаква да направим някаква стъпка по този случай!

Момичета, форумът е сила, нека съберем подписка за тези малки невинни душици!

Трябва ли да има ТРУП на ДЕТЕНЦЕ, за да се вземат мерки!!!

Нека заковем темата и който е компетентен, да каже какво да правим!


От вчера до днес сутринта има голямо развитие по случая. Институции - Главен прокурор, Министър на труда и соц. политика, Агенция за закрила на детето, Агенция за соц. подпомагане и т.н.

Този път едва ли ще има потулване.

А форумът отново бе почетен - в "Тази сутрин" Ана Цолова прочете поне десетина писма на майки от Бг мама.

Всъщност, мисля, направихме каквото е необходимо.

# 33
  • Мнения: 4 621
ПОДКРЕПЯМ ВСЯКЯ ИНИЦИАТИВА Peace

# 34
  • Мнения: 520
ПОДКРЕПЯМ ВСЯКА ИНИЦИАТИВА Peace
Peace

# 35
  • tardis
  • Мнения: 329
Да, нека помогнем на дечицата!
И аз подкрепям всяка инициатива Peace
А ако съществуващите закони не могат да ги защитят, значи  някои хора трябва да си седнат в най-скоро време на  д*то и да приемат по-адекватни такива Crossing Arms

# 36
  • Мнения: 1 187
Дано успеем по някакъв начин да спрем тези зверства и извращения над невинните мъничета  Confused Ще подкрепя евентуалната подписка и всичко което може да е от полза за децата  Peace

# 37
  • Мнения: 4 068
Подкрепям всяка инициатива. Дори и протест. Кофти е, че времето вече се сгомняса съвсем, но ако се наложи и ще протестираме. Крайно време е институциите да започнат да си вършат работата, за да не се стига до такива трагедии, а не след като те са се случили вече. Аман от безхаберие!

# 38
  • София
  • Мнения: 276
Аз също подкрепям .

# 39
# 40
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Естествено, че подкрепям всяка идея в кази насока. Дано успеем нещо да променим. Много жалко, много. Такива хубави деца, толкоз много тъга Cry

# 41
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Когато решихме да си осиновим дете ни предложиха момиченце на 5 години и половина веднъж вече разсиновявано и травмирано...понеже майка му  след като умира бабата/майката на мамчето/ се разделя със съпругът си,детето става бреме и един ден просто излиза и не се прибира..Ваня остава самичка в къщата - 5 годишно детенце самичко ....можете да си представите какво е изживявало това дете ден след ден,в края на седмицата съседи алармират полицията и разбиват входната врата ,намират Ваня обезводнена и вече буквално пътничка за отвъдното,веднага я отвеждат в болницата ,лечение и след като я стабилизират...издирват майката за да си я прибере-такъв е закона #2gunfireДА!Вместо да я затворят и осъдят по бързото производство тая пишман майка,те я викат да си прибере детето #Cussing outСъответно въпросната личност заявява,че не иска да вижда по-вече детето и да го правят каквото искат,държавата поема разсиновяването,след 1-2 месеца се появихме ние....Невярван да се промени нещо в нашите закони,законите са за големите ..не за малките хора...в каквито са ни приравнили,ето и в сега нашумелият случай-връщат детето на майката,защото преценили ,че ще го гледат добре...просто нямам думи...
Тук  Hugфорума сме сила-включвам се във всяка инициатива,която ще помогне да се промени нещо в полза на децата Hug

# 42
  • Мнения: 1 120
И аз ви подкрепям  Peace

# 43
  • Мнения: 511
Подкрепям и аз всичко в защита на дечицата!!!!!!!
 Всеки поне веднъж е ставал свидетел на това как родител/роднина / си бие детето.Аз лично на улицата видях баба да бие 2год-то си внуче.Детето буквално пищеше. Хората около нея се развикахме, а тя се стресна от реакцията ни!
Не само властите, ние самите трябва до колкото можем да самоконтролираме насилието, защото това съгласете се не остава незабелязано от околните!
Трябва да има тел. линия за сигнали /аз лично не зная да има такава/ и те да се проверяват стриктно!



# 44
  • Мнения: 2 495
Всяка благородна кауза за защита на дечицата на България е добре дошла HugПОДКРЕПЯМ ВИ, разбира се!!!

Общи условия

Активация на акаунт