Фон дьо Тен, бази за грим и перфектен тен - 38

  • 49 124
  • 723
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Ани, според мен за тези два не ти трябва четка, но ако държиш бих прегледала тип flat top kabuki.
Agent, съкровище си ти! И с ръка на сърце, не съм пробвала поинтед странната форма, за която пишеш, че ти е в любимките, а определено бих, дори не съм я виждала!

Последна редакция: нд, 06 фев 2022, 23:06 от Анонимен

# 46
  • Бостън
  • Мнения: 13 550
Със сигурност ще ми бъде много полезна такава информация, защото все купувам и пак нещо не ми се получава (все още действам с четки на Сефора и Дъглас, предстои ми покупка на професионални). Благодаря предварително.Hug
Галя, никога не съм ползвала четки на Дъглас, но от тези на Сефора има много добри. Препоръчвам много четене и ровене преди да почнете да давате пари за по-професионални!

Agent , моля, моля за пост за четки. ❤
Днес ви показвам Chanel N1.
ФДТнът е тоооооолкова гладичък, много ми харесва като финиш. Обаче и в двата дни не беше особено дълготраен. Не се разпада, но изчезва постепенно- не е грозно, но не е както в началото.

Ако трябва да го оприлича на нещо, би било къшъна на Sulwhasoo в кафявата опаковка, но с по-ниска покривност.
Много си хубава със Шанела, но няма да ме изкушиш! Но къшънa на Sulwhasoo ще се прежаля и ще си го подаря по повод, с бялата козметика на този бранд имам дълбока и страстна връзка, много e хубава, само да не беше толкова скъпа!
Сега ти е ред да ни разкажеш за сериозната артилерия - моето е любителска работа! Grinning

Моля те кажи поне една четка, която да си купя и да е подходяща за ЕЛ футурист и ДУ. Поне за тях да имам, а и да се опитам да се науча да ползвам такава. 😘😘😘
Подрепям Ния, че за тези 2 спокойно можеш да минеш само с влажен бюти блендър (неоригинален). На нашите години не ти трябва сериозно тежко покритие от ФДТ като ДУ, но ако много държиш ще ти препоръчам една дрогерийна всеобща любимка - RT Face Expert 200 (около $10 при мен)

Но когато работиш с четка и ДУ задължително минимум продукт на четката и го работиш хем на тънки пластове, хем на зони, че съхне бързо. Между другото препоръчват да се "разрежда" не само с олио за лице или с хидратиращ крем/база, но самият бранд дава идея да се ползва ANR


^^^ Aз не съм опитвала с ANR, в момента го нямам, но пък имам силно подобен серум от Миша (корейски), та нищо не пречи и такъв коктейл да забъркам тези дни Simple Smile

А ако търсиш четка за по-"рехаво" покритие (ще ти дублира като функционалност бюти блендъра обаче) хвърли поглед на някоя дуофибра... пак ще спомена, но на 40+ год тлъсти слоеве дори от най-добрите продукти не ни украсяват много! Стават и за руж и за хайлайтер... Elf i RT също имат такива, не се хвърляй на "маркова", ако ще я ползваш 3/год и още не знаеш дали ти харесва!
Напримeр нещо като Mac 188 Stippling Brush

Последна редакция: нд, 06 фев 2022, 14:12 от Agent Provocateur

# 47
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 531
Ани, според мен за тези два не ти трябва четка, но ако държиш бих прегледала тип flat top kabuki.
Agent, съкровище си ти! И с ръка на сърце, не съм пробвала поинтед странната форма, за която пишеш, че ти е в любимките, а определено бих.
О, Ния, точно такъв отговор ме трябваше, че не ми трябва 😂😂😂

Р. Р Ох, Агент, не знам защо не съм видяла отговора ти. Чак при второто отваряне го видях. Много благодаря за препоръката. За тази цена ще се прежаля да я купя,  колкото да си начеша крастата. Определено с леко влажен бб най-ми харесва ДУ. Толкова нивидими пори не съм имала никога 😂

Последна редакция: нд, 06 фев 2022, 14:53 от ani_d

# 48
  • Мнения: X
Агент, къшъна без да искам го откраднах на едно летище, миналата нова година, май бях писала.. като мина пак ще видя цвят и за теб 😈. Даже дадох единия пълнител на Петрова и ще си го взема скоро ако тя продължи да се прави на ощипана и не го отвори за проба поне.

Ще си пиша за четките, ще снимам, само да им тегля една лека баня и да ги подредя. Няколко човека ми писаха, че искат снимки на колекция или как си съхранявам нещата. Виждала съм твои снимки, Агент, на Пацолина, Петрова колекциите на живо, на EatLoveMakeup Стефи воайорски частични клипчета за козметика, които ми е пращала и ме е срам. Моите четки живеят в една чанта за грим, която Петрова ми подари. Всичко друго живее в гардероб и скрин с чекмеджета, които затварям с крак- нищо телешко и красиво няма, а се изненадвам от неща, които имам поне веднъж в седмицата. Срам, мърляв срам. Ще се поправя, че така или иначе съм в nesting фаза и чистя като гламава тези дни и ще пиша.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 246
Преди време някой (NiaV?) се беше изказал ласкаво за Essence Pretty natural , та реших, че работата от вкъщи е подходящата ситуация да се пробва. Цветът оцелих (колебаех се между 040 и 050), взех първия, за щастие не розовее - моят кошмар.
Плътен, покривен, пластелинен, уляга красиво на кожата и стои дълго там, където му е мястото. Не ми допада найлоновото усещане и опъването на кожата, което се появява след няколко часа. Като изключим това, не пъпчасвам и не се зачервявам от него. Харесва ми дълготрайността му и естествения вид, който оставя, въпреки добрата покривност. Впрочем, нанесен само с пръсти, тя пада драстично. Сваля се разбира се трудно, аз го правя първо с масло.
В момента щандовете на Есенс са доста опоскани, но ако сте любопитни, търсите сериозно покритие и дълготрайност и го мернете някъде, опитайте - може да се окаже вариант. За мен охканията по него са пресилени - лош не е, но и нещо особено също не е, за вас може да е попадение.

# 50
  • Мнения: X
Аз бях, да, ама го смесих с по-сочният му брат пак на Есенс и го нямаше циментирането, но си останаха блърнати порите и покритието. Ако имаш нещо по-сочно под ръка ще ми е любопитно какво мислиш за бъркоча Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 1 246
Не обичам да смесвам и бая на мазилата Grinning Това е ФДТ, за Бога! - или си върши работата лесно и добре, или не е моето нещо.

# 52
  • Мнения: 2 278
Да кажа за четките...
В една от картинките са написали - бюджетно на It четката. Не знам на Мрак Джейкъбс каква е цената, но четките на It са от порядъка на 60 и нагоре долара. Не ми се мисли не бюджетните на каква цена са.
ДУ съм опитвала по всякакъви начини и за мен най-действащият е с пръсти.
Относно Essence Pretty natural - защо при мене  като тониран крем? Никаква плътност не видях...Anguished

# 53
  • Бостън
  • Мнения: 13 550
Ааа, Мелани, там е написано бюджетно на IT for ULTA, като Ulta e относително бюджетна верига за козметика. Ако беше само IT Face brush цената щеше да е тройна Wink

# 54
  • Мнения: 2 278
Ох, старост-нерадост! Такива подробности не се загледах!

# 55
  • Мнения: X
Melany, като пластелин е при мен, определено не е хидратиращ и лек, какъвто предполага опаковката.

Агент, от показаните твои и някои обсъждани преди, Хакуходo ХИЧ не са особено скъпи- моите визирам. Hakuhodo G5557 за течни/крем и Koyudo Fu-Pa02 за стик/упорит, тежък крем по спомен бяха по-евтини от Hourglass, която също ми харесва, но Японците определено правят нещо различно с четките и да, не са особено красиви, но са вечни.

# 56
  • Бостън
  • Мнения: 13 550
Не обичам да смесвам и бая на мазилата Grinning
Това е ФДТ, за Бога! - или си върши работата лесно и добре, или не е моето нещо.

Нека да предположа насляпо - никога не сте имала сериозни кожни проблеми? Simple Smile

"Баенето" в 90% от случаите при мен се състои в +3 секунди - това е времето, което ми е нужно за да добавя 1/2-1 помпа продукт от друго шише. Понякога до +10 сек. ако щерката ми е ровила из мазилата и ги е разместила или смесвам 3 продукта Grinning

Вярно, мисловният процес "кой от наличните ми продукти А би подобрил Б и би ми спестил поредните 50-60-70 пари за поредния прехвален продукт, който пак няма да съответства на 100% на моите щения към даден момент" може да отнеме повече, но пък той си тече на бекграунд докато правя нещо друго, та не го броя Wink

Ния, ще се съглася, че си проявила чутовна и неподозирана спестовност Wink Закачам те, разбира се!  Чудесни са четките ти и ако бях на 30+ щях да се изкуша. Но на 40++ дори японска четка няма да превърне кожата ми в този на девойка от рекламите на Шисейдо и Кле де По, да бъдем реалисти Wink

Мелани - да, в зависимост от това как е брандиран един и същ продукт цената му може да се различава брутално. Аз лично не помня кога за последно съм купувала четка на пълна цена - след първите 5 год си научих урока и си чакам чинно американските разпродажби за всичко, което не се налага да го имам сега и веднага.

Като казах азиатски грим скоро тормозила ли съм ви с тюториъл, в който азиатка наистина "бае" на ФДТ-то Grinning Grinning Grinning Секунда...

Последна редакция: пн, 07 фев 2022, 16:57 от Agent Provocateur

# 57
  • Мнения: 492
Търся си нов фдт, до 100 лв. Кожата ми е суха и слагам мазен крем , който играе роля на основа. Искам продукт, който да не лъщи и да няма глоу ефект, въпреки мазния крем. Сега съм с Clarins Even better glow и е ужас. Идеи?

# 58
  • Бостън
  • Мнения: 13 550
Lorsy - вие търсите ефекта на японската МОЧИ кожа (mochi skin или mochi hada) и не харесвате корейската ГЛАС кожа (glass skin)  Grinning Нали ползваме азиатска термология днес Grinning Grinning Grinning
https://www.elle.com/uk/beauty/skin/a31256466/mochi-skin-j-beauty-trend/

Върнете се назад и изчетете мненията на Ния - тя е със суха кожа като вас и ни е изписала Война и Мир в тази тема за подходящи ФДТ за суха кожа и как да ползваме почти всеки ФДТ, ако имаме суха кожа.


********************
Още малко полезности, които не помня дали съм показвала от същата МУА - много уважавана от мен! Забележете количествата продукт, които ползва и как държи четките!



Последна редакция: пн, 07 фев 2022, 16:59 от Agent Provocateur

# 59
  • Мнения: 492
Много благодаря,полезна информация ми е това. Явно аз прекалявам и с количеството...


Lorsy - вие търсите ефекта на японската МОЧИ кожа (mochi skin или mochi hada) и не харесвате корейската ГЛАС кожа (glass skin)  Grinning Нали ползваме азиатска термология днес Grinning Grinning Grinning
https://www.elle.com/uk/beauty/skin/a31256466/mochi-skin-j-beauty-trend/

Върнете се назад и изчетете мненията на Ния - тя е със суха кожа като вас и ни е изписала Война и Мир в тази тема за подходящи ФДТ за суха кожа и как да ползваме почти всеки ФДТ, ако имаме суха кожа.


********************
Още малко полезности, които не помня дали съм показвала от същата МУА - много уважавана от мен! Забележете количествата продукт, които ползва и как държи четките!




Общи условия

Активация на акаунт