Бебе на два месеца не спи през деня

  • 2 005
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Здравейте, мамчета. Моето бебе на 2 месеца не заспива. Унася се в количката през деня ,но за кратко-10-20 минути. Приспивам го на ръце, заспи и в момента, в който го сложа в количка,легло си буди до 10 минути. Памперсът е сменен, накърмен е, завит с леко одеалце,все неща,които и вечер по тъмно стават. Има ли решение на проблема?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 726
Обърнете се към консултант по съня.

# 2
  • Мнения: 59
Обърнете се към консултант по съня.

Вие ползвала ли сте услугите на такъв и око да,имаше ли успех?

# 3
  • София
  • Мнения: 6 726
Не съм ползвала за което до някъде съжелявам. Имам отзив от за Ани от Сънотворка. Ако искате може да и пишете: https://www.facebook.com/sanotvorka/

# 4
  • Мнения: 177
Моето бебе беше така,драмата приключи,когато започнах да го повивам и да спазвам интервалите на будуване!

# 5
  • Мнения: 59
Моето бебе беше така,драмата приключи,когато започнах да го повивам и да спазвам интервалите на будуване!

Nana7 , и аз го повивам,приспивам и го слагам и се буди. Иначе повиването е много добро. Не съч сигурна дали не са болки или друг вид дискомфорт,защото видимо му се спи.

# 6
  • Мнения: 177
Да не би да са колики? При нас коликите бяха някакъв ад,сега сме на зъби същата история… моето бебе беше спокойно между коликите и зъбите,което ще рече месец и малко,ужас….Спазвате ли някакви интервали на будуване,какъв му е режима или кърмите?

# 7
  • Мнения: 59
Да не би да са колики? При нас коликите бяха някакъв ад,сега сме на зъби същата история… моето бебе беше спокойно между коликите и зъбите,което ще рече месец и малко,ужас….Спазвате ли някакви интервали на будуване,какъв му е режима или кърмите?

Ами горе долу имаме някакъв режим ,но не го спазва нон стоп.Някои дни и по време на скоковете в растежа се попроменя и после пак се връща на този режим. Храня го през 2,5 -3 като след хранене 30-40 минути играем докато не видя,че му се зачервяват очичките и вече признаци на умора, след което го повивам и го люшкам на ръце 10 минутки и заспива. Преди около месец проблемно заспиване беше около 10-12 и след 3 си спеше, което го отдавах на силни колики, след което до вечерта си имаше дрямки по 1 час. Но сега и в 6-7 се случва да не заспива, единствено сред баня като го нахраня вече се предава.

# 8
  • Мнения: 177
За мен са колики,не мисля,че има проблем със съня и е законсултант бебето ви,след като безпроблемно заспива за 10 минути,което е напълно нормално. Не ви пречи да се обърнете и към консултант по детски сън,но не мисля,че ще има кой знае каква разлика,просто го боли коремчето най-вероятно. Давате ли някакви капки против колики или чай?

# 9
  • Мнения: 1 976
Бебето е много малко за да не спи през деня. Трябва да вземете мерки. Следите ли интервалите на будуване?
Ако не можете да се справите сама е добре да потърсите консултант. Помощта им е безценна. (Да, ползвала съм)

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 915
Добре, щом заспива у вас гушнато и се буди, като го оставите, не може ли известно време да го по държите във вас?
Защо не изчакате 30 минути примерно и тогава да го преместите? Може на 10 минута още да се унася и местенето да го буди.
Или ако не ви пречи, да си поспива върху вас известно време?

При моето дете беше нещо подобно, следобед спеше по 3-4 часа ако е върху мен по коремче, но ако я преместех се будеше веднага. Това продължи около месец. Сега е на година и половина и изобщо не заспива и не е спала на ръце, откакто беше на 2-3 месеца.

# 11
  • Мнения: 59
Добре, щом заспива у вас гушнато и се буди, като го оставите, не може ли известно време да го по държите във вас?
Защо не изчакате 30 минути примерно и тогава да го преместите? Може на 10 минута още да се унася и местенето да го буди.
Или ако не ви пречи, да си поспива върху вас известно време?

При моето дете беше нещо подобно, следобед спеше по 3-4 часа ако е върху мен по коремче, но ако я преместех се будеше веднага. Това продължи около месец. Сега е на година и половина и изобщо не заспива и не е спала на ръце, откакто беше на 2-3 месеца.

Ами вече ми тежи и нищо неможа да свърша така.Иначе съм пробвала и на по-дълъг срок върху мен,но и така се буди, но спи по -дълго.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 915
Е няма как да се свърши нищо наистина, но пък са хубави моменти, които бързо минават. Моето спеше върху корема ми и не ми тежеше , тогава беше 5-6 кг.
А иначе няма как , будят се рано или късно 😃 но ако спи по- дълго върху вас, може би това ви е решението поне за момента. Иначе ако плаче от недоспиване пак нищо няма да свършите, но като бонус ще има ревящо бебе Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 271
Сестра ми наскоро роди, и малкия се будеше така. Оказа се, че има рефлукс. Вижте дали е точно след яденето.

# 14
  • Мнения: 6
Здравейте, мамчета. Моето бебе на 2 месеца не заспива. Унася се в количката през деня ,но за кратко-10-20 минути. Приспивам го на ръце, заспи и в момента, в който го сложа в количка,легло си буди до 10 минути. Памперсът е сменен, накърмен е, завит с леко одеалце,все неща,които и вечер по тъмно стават. Има ли решение на проблема?
не ти трябва никакв консултант,моята бебка не спеше повече от 15 мин през деня и бодуваше по 4 5 часа вече сме на 3 месеца и спи по няколко пъти на ден и то с часове а през ноща е просто прекрасна цяла носят с едно хранене така че въпрос на време е да си изгради само режим Успех мами ❤

Цитат
ne ti trqbva nikakv konsultant,moqta bebka ne speshe poveche ot 15 min prez denq i boduvashe po 4 5 chasa veche sme na 3 meseca i spi po nqkolko pati na den i to s chasove a prez noshta e prosto prekrasna cqla nosjt s edno hranene taka che vapros na vreme e da si izgradi samo rejim Yspeh mami ❤
______________
Моля пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 14 фев 2022, 17:16 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт