Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 75

  • 32 102
  • 773
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 137
Точно този месец не следях овулация, а цикълът ми е малко нередовен последните месеци. И мен ме притеснява това, че стойността е голяма, заради това ми се иска да отида по-скоро. Мисля, че е възможно този месец овулацията да е била малко по-рано, защото направих тест в деня, в който очаквах да ми дойде и втората черта беше много ясна - почти като тестовата.

# 721
  • Мнения: 85
При мен моята ендокриноложка гледа предимно ft4 и ft3,ТСХ също е важно но не толкова за бебето. Аз в момента съм с перфектно ТСХ 1.38,но tf4 ми е към долна граница,както ft3. Затова сеа ми включи еутирокс 12.5 мг,възможно най-нищожна доза,4 пъти седмично,за да се вдигне ft4 но и да не падне много ТСХ. При мен по време на подготовка за ЗЕТ,ТСХ се вдигна и беше 3.3. От там ми изписаха най-минималната доза уж 25 мг и за два месеца падна на 0.04,а ft4 си беше към горна граница,което беше супер. В крайна сметка ft4 и ft3 били важни за бебето. Спрях еутирокса и ТСХ влезе в норма за месец и половина,но другите показатели почнаха да падат,в норма са но към долна граница. Това инвитро и бременоста си оказват влияние,иначе нямам проблем с ЩЖ.Сега пак ще включа хормона за 20 дни контрола и до края моята ендокриноложка каза,че ще се следим. Като трябва ще включваме и изключваме хормона само и само бебето да е добре,пак после квото ще да става 🤷♀При дамата ми прави впечатление че ТСХ е високо З за първи триместър,но ft4 е добре🤔
Сега погледнах, че тсх не ми е 1.7 а 0.79. фт4 ми е към долната граница - 0.89. Интересно, че каза че всичко е наред , а на АГ му се стори ниско. Ft3 ми е 2.6

# 722
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 608
Благодаря ви момичета. В направлението пише пълен пакет за тромбофилии. Нз какви са точно. Каза,че ще ми струва 150 лв. в Рамус.

Точно това е пакета -пълен е най-добре.Пусни си наистина и дано всичко е ОК.Аз разбрах за тромбофилията точно след загуба в 7 Г.С. -първа бременност. Ако излезе нещо се взимат мерки и опасността се свежда до минимум.Аз платих 160лв ( юни 2021 ) АГ знае какво да прави,но е добре да се срещнеш и с хематог при наличието на тромбофилия.

# 723
  • Мнения: 2 850
При мен моята ендокриноложка гледа предимно ft4 и ft3,ТСХ също е важно но не толкова за бебето. Аз в момента съм с перфектно ТСХ 1.38,но tf4 ми е към долна граница,както ft3. Затова сеа ми включи еутирокс 12.5 мг,възможно най-нищожна доза,4 пъти седмично,за да се вдигне ft4 но и да не падне много ТСХ. При мен по време на подготовка за ЗЕТ,ТСХ се вдигна и беше 3.3. От там ми изписаха най-минималната доза уж 25 мг и за два месеца падна на 0.04,а ft4 си беше към горна граница,което беше супер. В крайна сметка ft4 и ft3 били важни за бебето. Спрях еутирокса и ТСХ влезе в норма за месец и половина,но другите показатели почнаха да падат,в норма са но към долна граница. Това инвитро и бременоста си оказват влияние,иначе нямам проблем с ЩЖ.Сега пак ще включа хормона за 20 дни контрола и до края моята ендокриноложка каза,че ще се следим. Като трябва ще включваме и изключваме хормона само и само бебето да е добре,пак после квото ще да става 🤷♀При дамата ми прави впечатление че ТСХ е високо З за първи триместър,но ft4 е добре🤔
Сега погледнах, че тсх не ми е 1.7 а 0.79. фт4 ми е към долната граница - 0.89. Интересно, че каза че всичко е наред , а на АГ му се стори ниско. Ft3 ми е 2.6
Ами и.пти мен нещо такова се получава.Но моето Тсх е доста повече 1.38 и затова ще ми включи малко хормон за да вдигне ft4 и ft3евентуално и затова след 20,25 дни ще пусна контрола за да падне много ТСХ🤔Според твоето АГ кое е ниско,ако говори за ТСХ не се притеснявай не е проблем

# 724
  • Мнения: 85
При мен моята ендокриноложка гледа предимно ft4 и ft3,ТСХ също е важно но не толкова за бебето. Аз в момента съм с перфектно ТСХ 1.38,но tf4 ми е към долна граница,както ft3. Затова сеа ми включи еутирокс 12.5 мг,възможно най-нищожна доза,4 пъти седмично,за да се вдигне ft4 но и да не падне много ТСХ. При мен по време на подготовка за ЗЕТ,ТСХ се вдигна и беше 3.3. От там ми изписаха най-минималната доза уж 25 мг и за два месеца падна на 0.04,а ft4 си беше към горна граница,което беше супер. В крайна сметка ft4 и ft3 били важни за бебето. Спрях еутирокса и ТСХ влезе в норма за месец и половина,но другите показатели почнаха да падат,в норма са но към долна граница. Това инвитро и бременоста си оказват влияние,иначе нямам проблем с ЩЖ.Сега пак ще включа хормона за 20 дни контрола и до края моята ендокриноложка каза,че ще се следим. Като трябва ще включваме и изключваме хормона само и само бебето да е добре,пак после квото ще да става 🤷♀При дамата ми прави впечатление че ТСХ е високо З за първи триместър,но ft4 е добре🤔
Сега погледнах, че тсх не ми е 1.7 а 0.79. фт4 ми е към долната граница - 0.89. Интересно, че каза че всичко е наред , а на АГ му се стори ниско. Ft3 ми е 2.6
Ами и.пти мен нещо такова се получава.Но моето Тсх е доста повече 1.38 и затова ще ми включи малко хормон за да вдигне ft4 и ft3евентуално и затова след 20,25 дни ще пусна контрола за да падне много ТСХ🤔Според твоето АГ кое е ниско,ако говори за ТСХ не се притеснявай не е проблем
Ми не разбрах. Като видя резултатите каза да отида на ендокринолог. Ходих, а то се оказа че глюкозата ми била висока. 5.3 при норма за бременни 5.1. сега трябва да ходя за натоварване с глюкоза евентуално. Sad

# 725
  • Мнения: 1 193
Тромбофилията може да се прояви още при първата бременност. Според мен е едно от задължителните изследвания, защото ако има такава, може да доведе до много усложнения и по-добре човек да знае и да му се провежда адекватна терапия.

# 726
  • Мнения: 486
Готови ли ся резултатите ?

# 727
  • Мнения: 2 837
Здравейте,
Имам редовен цикъл, със съпруга ми се пазим (т. Е. Само с презервативи), но имам гадене от 2 дни.
Според вас може ли да НЕ е бременност, а някакво неразположение?
Случвало ли ви се е?
На този етап повече деца не искам, утре ще си купя и тест.

# 728
  • Мнения: 772
Може да НЕ е бременност. Имате ли закъснение?

# 729
  • Мнения: 2 837
Може да НЕ е бременност. Имате ли закъснение?
Другата седмица ще ми идва (надявам се).
Дано се дължи на преумора с две малки деца, но все пак ще следя за вашите коментари и утре вече тест

# 730
  • Мнения: 4 856
Ако трябва другата седмица да ви идва, то утре ще е страшно рано за тест. По-скоро не сте бременна в този случай.

# 731
  • Мнения: 2 837
Ако трябва другата седмица да ви идва, то утре ще е страшно рано за тест. По-скоро не сте бременна в този случай.

Дано сте права .
Притеснявам се да не е цветна бременност и затова да ми се гади

# 732
  • Мнения: 390
Здравейте ,тези от вас ,които приемат магнерич /магнерот ,бихте ли ми казали защо го пиете? Т.е  аз накарах АГ да ми изпише за всеки случай,нямам болки за сега ,но и знам че е хубаво да не се пие ,щом нямам крампи и т.н ,за да не отслабва ефекта,когато действително ще имам нужда. Освен за това,в листовката в интернет прочетох ,че се пие при стрес и умора.Ами ,не съм уморена,нито стресирана ,но напоследък спя по 6 часа ,което не е много и до следобяд съм доста отпаднала(просто се събуждам от често уриниране).Според вас ,удачно ли е да си го закупя спец. заради  това или да си изследвам магнезия преди това?

# 733
  • Мнения: 491
Здравейте ,тези от вас ,които приемат магнерич /магнерот ,бихте ли ми казали защо го пиете? Т.е  аз накарах АГ да ми изпише за всеки случай,нямам болки за сега ,но и знам че е хубаво да не се пие ,щом нямам крампи и т.н ,за да не отслабва ефекта,когато действително ще имам нужда. Освен за това,в листовката в интернет прочетох ,че се пие при стрес и умора.Ами ,не съм уморена,нито стресирана ,но напоследък спя по 6 часа ,което не е много и до следобяд съм доста отпаднала(просто се събуждам от често уриниране).Според вас ,удачно ли е да си го закупя спец. заради  това или да си изследвам магнезия преди това?

На мен ми се наложи да пътувам 400км и деня, преди да пътувам, бях при АГ и понеже нямам още контракции (в 30г.с) ми предписа магнерот да пия по две хапчета на ден, за всеки случаи да не се появят контракции от дългия път и друсане. Каза ми да спра хапчетата щом се прибера.

Последна редакция: ср, 23 мар 2022, 11:50 от littlemuffin

# 734
  • Мнения: 413
Здравейте ,тези от вас ,които приемат магнерич /магнерот ,бихте ли ми казали защо го пиете? Т.е  аз накарах АГ да ми изпише за всеки случай,нямам болки за сега ,но и знам че е хубаво да не се пие ,щом нямам крампи и т.н ,за да не отслабва ефекта,когато действително ще имам нужда. Освен за това,в листовката в интернет прочетох ,че се пие при стрес и умора.Ами ,не съм уморена,нито стресирана ,но напоследък спя по 6 часа ,което не е много и до следобяд съм доста отпаднала(просто се събуждам от често уриниране).Според вас ,удачно ли е да си го закупя спец. заради  това или да си изследвам магнезия преди това?
На мен ми го изписа, защото имах прескачания на сърцето и въпреки че преди това имах резултати от изследвания и показаха добро ниво на магнезий, той ми каза че е малко в кръвта, а и имах вече Бракстън Хикс контракции, значи това е в края на 7- мия месец. Контракции има още, нормално е, прескачанията вече ги няма. Каза ми до следващия преглед да го пия, което ще е в 36 г.с и предполагам после ще го спираме. Пия го 3х1 Магнерот.
Иначе само по лекарска преценка, недейте на своя глава.

Общи условия

Активация на акаунт