Препоръки за бойлер за баня

  • 14 915
  • 94
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 304
Що тогава не си вземеш по-обикновената версия на елдома?

Кой модел по-конкретно ако може да подскажеш?

# 91
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 748
Що тогава не си вземеш по-обикновената версия на елдома?

Кой модел по-конкретно ако може да подскажеш?

Прощавай. Не знам защо съм изпуснал линк да дам. За това става въпрос https://vimax.bg/index.php?route=product/product&product_id=6972

Този го имам вече 5 година. Много бързо реагира електрониката като се поизточи загрява бързо и е сравнително икономичен.

# 92
  • Мнения: 6 304
Много благодаря и като цена чудесно ме устройва!

Аз наистина не разбирам тази глупост да пишат бойлерите клас В и да им слагат слаби натреватели, после да подгряват водата вместо за 2 часа, за 5. Не схващам тази икономия.

# 93
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 748
При бойлерите, тая глупост е свързана с изолацията. На практика дали ще загрееш 100 литра с 3 киловата за 1ч и 30 минути или за 3 часа с 1,5 киловата е едно и също.
Бойлерите с малки мощности са направени за случаи като на Марсиан. Там където инсталацията не е предвидена за такива консуматори. Едно е 3 киловата които са 13-14 ампера и друго 1800 които са около 8. 5 ампера са доста голямо число да някои жилища, макар да звучи пренебрежително малко.

# 94
  • София
  • Мнения: 2 923
Малко спам, кой както иска да го разбира - реклама, анти реклама, все тая Simple Smile . Имам приятел, на когото помагам в стопанисването на няколко апартамента за отдаване под наем. В тях той монтира САМО бойлери на Атлантик. Просто рекламациите при тях се уреждат светкавично за българските реалии. Предполагам на всички е ясно, че няма как наемател да седи една седмица без топла вода и да не се размрънка.

Общи условия

Активация на акаунт