Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте мамчета. Имам следния проблем-до първия месец бебето ми се хранеше много добре, даже изяждаше повече от колкото трябва. Изведнъж намали рязко грамажа и вече над един месец няма много апетит, за денонощието изпива около 560-620мл. мляко които яде по 8-9 пъти и то изпива толкова защото съм много настоятелна, всяко хранене е по 1 час, стискам му в устата за да поеме повече.Абе пълен ужас.Водихме го на гастроентеролог, каза че е възможно да е тих рефлукс, изпрати ни на хематолог, тя се съмняваше за желязодефицитна анемия, изследване желязото в норма си е. Сега се съмнява за вродена анемия, но каза това че не яде не било от анемията. Вече нз какво да правим, педиатърката и тя не може да ни даде адекватно обяснение каква може да е причината. Последния път на консултацията за 2 седмици беше качил само 100 грама. Въпроса ми е някоя мама сблъсквла ли се е с такъв проблем и какво е било решението?

# 1
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Моето е на 4 месеца и една седмица и яде по 600-650 гр на ден,а трябва да са между 720 и 750.Обаче повече не иска.Не се буди гладен,видимо е пораснал.Според педиатърката му стига.На 3 месеца и една седмица тежеше 6,500 и бе 63 см,днес сме на консултация и ще видя колко е пораснал,но се забелязва...
Някои деца ядат по-малко и качват по-малко.От записките ,които съм си водила с баткото,виждам че и той се е хранел тъй и е наддавал по-бавно от бебето сега.

# 2
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 760
Моето дете е с тих рефлукс. Бяхме на гастро, изписа сироп и прахчета. Сменихме и млякото на антирефлуксно. До преди 2 седмици пиеше по 500-550 мл и качваше малко за възрастта си. Тогава беше на месец и половина. Още от първи прием на новото мляко започна да изпива по 100 мл, които постепенно увеличихме до 130-135 (120 мл вода с 4 лъжички). Сега е на 2 месеца и 4 дни и в 90% от случаите пие бутилката до дъно, нещо което не постигнах с другите 2 млека - НАН Комфортис и Аптамил Комфорт. От тях пиеше по 50-60-70, рядко 80-90 мл. За 2 седмици е качила 650 гр и е видимо по-спокойна, плавно мина от 8 на 6 хранения, като та сама си го направи кято режим. Сега не яде в 0 часа, между полунощ и 12 на обяд яде 3 пъти през около 3.5-4 часа. При рефлукс киселините от стомаха ги дразнят и не искат да се хранят. Дъщеря ми се извиваше на дъга, мяташе се на шишето, будеше се често, защото не може да се нахрани и е гладна. А като се храни, я дразни. Потърсете второ мнение, тихият рефлукс е много мъчителен за бебетата.

# 3
  • Мнения: 2
Моето дете е с тих рефлукс. Бяхме на гастро, изписа сироп и прахчета. Сменихме и млякото на антирефлуксно. До преди 2 седмици пиеше по 500-550 мл и качваше малко за възрастта си. Тогава беше на месец и половина. Още от първи прием на новото мляко започна да изпива по 100 мл, които постепенно увеличихме до 130-135 (120 мл вода с 4 лъжички). Сега е на 2 месеца и 4 дни и в 90% от случаите пие бутилката до дъно, нещо което не постигнах с другите 2 млека - НАН Комфортис и Аптамил Комфорт. От тях пиеше по 50-60-70, рядко 80-90 мл. За 2 седмици е качила 650 гр и е видимо по-спокойна, плавно мина от 8 на 6 хранения, като та сама си го направи кято режим. Сега не яде в 0 часа, между полунощ и 12 на обяд яде 3 пъти през около 3.5-4 часа. При рефлукс киселините от стомаха ги дразнят и не искат да се хранят. Дъщеря ми се извиваше на дъга, мяташе се на шишето, будеше се често, защото не може да се нахрани и е гладна. А като се храни, я дразни. Потърсете второ мнение, тихият рефлукс е много мъчителен за бебетата.

И ние сме на антирефлуксно мляко от 1 седмица, на Фризовом, но сякаш от него получи диария. Педиатърката каза, че имало разхлабващ ефект. Да ви попитам на какво антирефлуксно мляко сте и какъв сироп ви изписа гастроентеролога?

# 4
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 760
Аптамил АР пие, а сиропът е Гастротус. Не знам кое точно помага, но е значително по-спокойна сега и горе-долу се подобри нощния сън. Но тя пие и прахчета за киселини. Може при вас проблемът да е друг, бебетата може да не ядат по ред причини. Дъщеря ми ядеше малко, но пак качваше. За първия месец беше качила 850 гр с кърма и НАН. Следващите 2 седмици качи 450 гр от Аптамил Комфорт, но пак не го пиеше особено. Сега с АР пие и е качила 650 гр за 2 седмици. Общо за два месеца е качила 1950 гр., което с нейното наядене е направо много.

# 5
  • Мнения: 19
Аптамил АР пие, а сиропът е Гастротус. Не знам кое точно помага, но е значително по-спокойна сега и горе-долу се подобри нощния сън. Но тя пие и прахчета за киселини. Може при вас проблемът да е друг, бебетата може да не ядат по ред причини. Дъщеря ми ядеше малко, но пак качваше. За първия месец беше качила 850 гр с кърма и НАН. Следващите 2 седмици качи 450 гр от Аптамил Комфорт, но пак не го пиеше особено. Сега с АР пие и е качила 650 гр за 2 седмици. Общо за два месеца е качила 1950 гр., което с нейното наядене е направо много.



Здравейте ние имахме същия проблем
Моята дъщеря се родила 3700кг
Изписаха ни 3650кг
Бях изцяло на кърма,но Първия месец не надяваше много 500гр
Педиатърката ми преписа Аптамил Ар 1
Че имахме тих рефлукс
Вече на 2 м и половина 4600кг
Несе притеснявам,че надава по-малко на кг
На височина кара повече сега 58 родила се 51см
Имаме по 6 7 хранения
Изяжда колкото си иска много,често 120/,150
Има случай когато яде по 80 90. Всичко е на ред несе притеснявай те.

# 6
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 760
Благодаря много за мнението, но малката вече е на почти 10 месеца, захранена, яде почти всичко, да не кажа всичко. Тежи 9.600 и е 75 см, тоест вече е една пораснала госпожица. Роди се 3160 и 47 см. Растат като гъбки Simple Smile
Успех с Вашето бебче и дано все така хубаво да наддава.

Общи условия

Активация на акаунт