Използвате ли калгон?

  • 7 369
  • 119
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 53
Никога не ползвам Калгон,защото техник ми е казвал,че може да направи голяма поразия.Ако  обаче искаш да ползваш такъв препарат си купи Bingon , върши същата работа ,а и е доста по-евтин.

# 61
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не, не ползвам

# 62
  • Мнения: 1 560
Не ползвайте! Предстои ми да купя нова пералня и докато ровихме в сайове, включително в руски и английски за мнения за перални, гледах и писаното за Калгон! До едно мненията са, че помага за котления камък, но сериозно уврежда пералните.

# 63
  • София
  • Мнения: 7 849
Не, и аз знам, че уврежда пералнята. Всичко е рекламен трик.  Crossing Arms

# 64
  • Мнения: 1 959
Аз ползвам като се сетя,но по принцип мисля че трябва редовно да се слага.
И аз така пари излишни нямам да давам.

# 65
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Говорих с майстори на перални и ми казаха, че са видели повече повредени перални от калгон, от колкото от варовик. Не мога да обясня точно, но обясниха, че калгона съдържал много вредни съставки които полепвали и не можело с нищо да се изчистят, докато варовика се изчиствал с оцет и вода. Пуска се една празна пералня с оцетена вода или с лимонена киселина в нея. На няколко месеца 1 май беше. Или нещо подобно, не мога да обясня точно. Ако имаш мерак, някъде тук май пишеше подробности, някъде в темата:
http://forum.setcom.bg/index.php/topic,24281.20.html

# 66
  • София
  • Мнения: 6 810
Точно снощи мъж ми изчисли, че за 5-6 години , ако ползваш редовно Калгон даваш парите за 1 нова пералня. Е, ние предпочитаме да си сменяме пералнята на всеки 6 години, вместо да перем с калгон и да имаме 20 години енда и съща пералня.  Peace

Последна редакция: нд, 25 фев 2007, 15:24 от Klemy

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Точно снощи мъж ми зичисли, че за 5-6 години , ако ползваш редовно Калгон даваш парите за 1 нова пералня. Е, ние предпочитаме да си сменяме пералнята на всеки 6 години, вместо да перем с калгон и да имаме 20 години енда и съща пералня.  Peace
Това мислех да пиша и аз, като видях темата Peace

# 68
# 69
  • Мнения: 1 894
Аз не, щото сменям пералнята на 6-7 години.
Майка ми обаче слага оцет и има 25 годишна пералня, която не е ходила на ремонт. Верно е AEG, ама и "совите вече не са това, което бяха"  Wink

# 70
  • Мнения: 577
не
........за 10 години това ще ми струва колкото 1 нова пералня. А и ефектът не е сигурен.
Така че предпочитам след 10 години да си купя нова пералня, когато и ако варовикът повреди сегашната ми Grinning...........

# 71
  • Варна
  • Мнения: 176
НЕ! Опитвам се да си уморя пералнята, за да си купя най-сетне нова, ама не мога. Много здрав излезе звяра. Продължавам да опитвам! Joy

# 72
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Cлед като прочетох тази тема-Не!  Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 173
НЕ! Опитвам се да си уморя пералнята, за да си купя най-сетне нова, ама не мога. Много здрав излезе звяра. Продължавам да опитвам! Joy
Joy Joy JoyИ аз така,жал ми е да я изхвърля толкова здрава на боклука.
За 9 години проблем не ми е правила....,ама искам новаааа с повече "екстри''.

# 74
  • На небето
  • Мнения: 5 530
НЕ! Опитвам се да си уморя пералнята, за да си купя най-сетне нова, ама не мога. Много здрав излезе звяра. Продължавам да опитвам! Joy
Joy Joy JoyИ аз така,жал ми е да я изхвърля толкова здрава на боклука.
За 9 години проблем не ми е правила....,ама искам новаааа с повече "екстри''.

Че ползвайте Калгон за да я уморите по бързо.  Twisted Evil hahaha

Общи условия

Активация на акаунт